Регіонали радять Вакарчуку піти у відставку

Міністерство освіти і науки цього року видало накази № 461 від 26 травня та № 496 від 3 червня, у відповідності до яких більшість предметів у школах з національною мовою навчання буде переводитись на українську мову

Регіонали радять Вакарчуку піти у відставку

Відповідно до цих наказів передбачено, що вже на першому етапі цього процесу 50 відсотків учбового матеріалу базових дисциплін буде викладатися мовою національних меншин, а решта 50 відсотків - українською мовою. Сказав виступаючи з трибуни Верховної Ради народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Іван Попеску.

Проте сьогодні не існує розробленого механізму реалізації даних наказів Міносвіти, не існує відповідних підручників та методичних розробок. На це навіть не передбачено коштів. А головне - ці накази суперечать 22 статті Конституції України, згідно з якою при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається порушення змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян. Заявив народний депутат від Партії регіонів.

„Вважаємо, що наміри щодо поступової заміни мов викладання базових дисциплін у російськомовних, румуномовних, угорськомовних, польськомовних школах на українську мову не мають жодних законних та логічних підстав. Тому ми заявляємо рішучий протест проти початку асиміляції навчального процесу у школах національних меншин, а міністру освіти і науки Вакарчуку радимо подумати та зробити так, як зробив його син, який чесно пішов з Парламенту. Пану Вакарчуку також слід піти з посади міністра, оскільки асиміляторам і антиєвропейцям не місце в українському уряді", - наголосив Іван Попеску.

Наказ МОН № 496 від 03.06.2008 року >>>

Наказ МОН № 461 від 26.05.2008 року >>>

Освіта.ua
22.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів