Отруєння дітей у чернівецьких дитсадках сталися через сосиски та йогурт

Першочергові заходи в умовах погіршення епідемічної ситуації в дошкільних дитячих установах розглянула 19 вересня на своєму засіданні міська протиепідемічна комісія на чолі із заступником міського голови Інною Онацькою

Отруєння дітей у чернівецьких дитсадках сталися через сосиски та йогурт

19 вересня до епідемічного процесу у Чернівцях залучено 17 дошкільних установ. Виявлено 44 хворих дитини. З них у 21 виявлено дизентерію, 1 - сальмонельоз, решта - гастроентероколіти. Найбільше випадків захворювання зафіксовано у дошкільних установах №44 (11 випадків) та №23 (6 випадків), які закрито на карантин. У д/у №44 захворіла помічник вихователя, але встановлено, що вона не могла бути першоджерелом поширення збудника.

Карантин запроваджується у тих установах, де виявлено понад 5 випадків захворювання. В установах №23 та №44 проведено повний комплекс карантинних заходів. Бактеріологічним обстеженням вже охоплено понад 260 дітей та обслуговуючого персоналу, які перебували у контакті з хворими.

У всіх д/у, де виявлено випадки захворювання, взято проби продуктів харчування, води, змиви. За першими результатами лабораторного контролю СЕС, кишкову паличку виявлено у сосисках молочних, які виробляє ТОВ "Струминка", а поставляє в дитячі установи фірма "Буксмак", а також в йогурті персиковому виробництва Чернівецького молокозаводу. Роботу цеху Чернівецького молокозаводу, де вироблявся йогурт, а також підприємств "Струминка" та "Буксмак" призупинено для проведення дезінфекції та обстеження цих виробництв, в тому числі персоналу. За рішенням міської протиепідемічної комісії усю продукцію цих виробників в дитячих садочках буде терміново відповідно до законодавство вилучено та комісійно знищено.

20-21 вересня у дитячих садках міста буде проведено суцільну дезінфекцію сучасними препаратами дезактин та септодор, незнижувальний запас яких вже сформовано в усіх садочках, визначено осіб, які будуть проводити контроль за умовами зберігання та використання дезінфекційних засобів. Усі працівники дошкільних установ письмово попереджені щодо особистої відповідальності за дотримання санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режиму у межах своїх функціональних обов'язків. В усіх садочках відбудуться батьківські збори за участю лікарів, фахівців епідеміологів, де буде роз'яснено правила поведінки, санітарної гігієни та харчування в умовах погіршення епідемічної ситуації.

Щодня при прийомі дітей в дошкільну установу буде здійснюватися детальний огляд, збір анамнезу із щоденним заповненням патронажного журналу. При відсутності дитини в дитячій установі понад 3 дні без поважних причин, вона допускатиметься в садок тільки за наявності довідки від лікаря. Обслуговуючий персонал д/у №44 та №23 буде допущено до роботи лише за наявності результатів лабораторного контролю на кишкову групу.

При зверненні з підозрою на гострі кишкові інфекції в лікувально-профілактичні заклади міста дітей, які відвідують дитячі дошкільні установи, в обов'язковому порядку буде здійснюватися їх бактеріологічне та вірусологічне обстеження.

До раціону харчування дітей в дошкільних закладах міста з 19 вересня будуть включатися лише продукти, які проходять посилену термічну обробку, а також збільшено кількість кисломолочних продуктів, введено гранатовий сік, фіточаї з чорниці та чаї вітамінізовані лимоном, аскорбінової кислотою.

Забезпечено проведення щоденного моніторингу захворюваності на кишкові інфекції в загальноосвітніх закладах міста. З 11 вересня у школах виявлено 5 випадків захворювання, в т.ч. 1- на дизентерію в учня, який перебував у контакті з меншою сестрою, що відвідує дошкільну установу. Такі показники захворюваності на кишкові інфекції у школах не перевищують норму. Всі випадки є спорадичними і не свідчать про наявність ланцюгової реакції або можливості її виникнення.

Міська протиепідемічна комісія констатувала, що епідемії у Чернівцях немає, збільшення кількості захворювань кишкової групи є характерним для умов зони надзвичайної екологічної ситуації, яку оголошено у Чернівцях після стихійного лиха, поширення захворюваності призупинено шляхом оперативного виявлення джерела інфекції та застосування необхідного комплексу протиепідемічних заходів.

zaxid.net
22.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів