Розширення автономії національних вузів

Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до законів України щодо автономії національних вищих навчальних закладів

Розширення автономії національних вузів

Члени Комітету переконані, що розширення автономії національних вищих навчальних закладів створить більш сприятливі умови для їх розвитку, реалізує загальновизнані міжнародно-правові засади діяльності вищих закладів освіти, підвищить рівень доступу до вищої освіти громадянами України.

Згідно з законопроектом національний вищий навчальний заклад набуває повноваження самостійно визначати форми навчання, програми, навчальні плани, власну академічну структуру, укладати з органами державної влади і місцевого самоврядування договори про цільову підготовку фахівців, визначати розмір плати за навчання на контрактній основі, встановлювати і присвоювати вчені звання доцента чи професора вищого навчального закладу.

Члени Комітету вважають, що бюджетне фінансування національних вищих навчальних закладів має передбачатися окремим рядком у державному бюджеті. Це забезпечить прозорість та належність бюджетного фінансування.

Крім того, згідно з проектом закону національний вищий навчальний заклад може самостійно розпоряджатися грошовими надходженнями, відкривати поточні та депозитні рахунки в банках, оскільки кожен навчальний заклад краще знає, як саме йому необхідно використовувати фінансові ресурси для розвитку матеріальної бази, щоб досягнути найкращих результатів і відповідній сфері навчання та наукових досліджень.

Освіта.ua
20.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів