Міністерство освіти зупинило розроблення програми «300 оновлених шкіл України»

Згідно з рішенням Президії Громадської Ради освітян і науковців України до Міністерства освіти і науки України було направлене звернення щодо реалізації проекту Державної програми «300 оновлених шкіл України» на 2008 рік»

Міністерство освіти зупинило розроблення програми «300 оновлених шкіл України»

Нещодавно ГРОНУ отримало відповідь Міністерства освіти, у якій зазначається, що згідно із статтями 88, 89, 90 Бюджетного кодексу України видатки на освіту здійснюються з місцевих бюджетів, які враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансферів. Так, передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів, здійснення заходів із запобігання аваріям та техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та інших аварійних об'єктах комунальної власності і на реалізацію інвестиційних проектів, у тому числі на капітальний ремонт, реконструкцію та будівництво загальноосвітніх та інших навчальних закладів в обсязі 1 180 000 тис. гривень, з них на освіту 402 224,7 тис. гривень. При чому, визначення пріоритетів і першочергових об'єктів фінансування покладено на обласні державні адміністрації.

Міністерство вважає, що фінансування шкіл на капітальний ремонт може здійснюватись в межах діючих нормативно-правових актів, а саме - за рахунок субвенцій з державного бюджету, без розроблення окремої державної цільової програми, оскільки існування ще однієї цільової програми, не забезпеченої реальним фінансуванням, а це підтверджено прикладами попередніх років, не вирішить існуючої проблеми відбудови шкіл. Тому, виходячи з цього, розроблення програми «300 оновлених шкіл України» на 2008 рік» було зупинено.

Як зазначає екс-міністр освіти і науки, голова ГРОНУ Станіслав Ніколаєнко: «Питання знято з контролю Кабміном, міністерством, а поруйновані школи залишись. Надалі ГРОНУ буде вимагати відновлення програми «300 оновлених шкіл України».

Освіта.ua
20.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів