![]() |
Згідно з рішенням Президії Громадської Ради освітян і науковців України до Міністерства освіти і науки України було направлене звернення щодо реалізації проекту Державної програми «300 оновлених шкіл України» на 2008 рік» |
Міністерство освіти зупинило розроблення програми «300 оновлених шкіл України»
Нещодавно ГРОНУ отримало відповідь Міністерства освіти, у якій зазначається, що згідно із статтями 88, 89, 90 Бюджетного кодексу України видатки на освіту здійснюються з місцевих бюджетів, які враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансферів. Так, передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів, здійснення заходів із запобігання аваріям та техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та інших аварійних об'єктах комунальної власності і на реалізацію інвестиційних проектів, у тому числі на капітальний ремонт, реконструкцію та будівництво загальноосвітніх та інших навчальних закладів в обсязі 1 180 000 тис. гривень, з них на освіту 402 224,7 тис. гривень. При чому, визначення пріоритетів і першочергових об'єктів фінансування покладено на обласні державні адміністрації.
Міністерство вважає, що фінансування шкіл на капітальний ремонт може здійснюватись в межах діючих нормативно-правових актів, а саме - за рахунок субвенцій з державного бюджету, без розроблення окремої державної цільової програми, оскільки існування ще однієї цільової програми, не забезпеченої реальним фінансуванням, а це підтверджено прикладами попередніх років, не вирішить існуючої проблеми відбудови шкіл. Тому, виходячи з цього, розроблення програми «300 оновлених шкіл України» на 2008 рік» було зупинено.
Як зазначає екс-міністр освіти і науки, голова ГРОНУ Станіслав Ніколаєнко: «Питання знято з контролю Кабміном, міністерством, а поруйновані школи залишись. Надалі ГРОНУ буде вимагати відновлення програми «300 оновлених шкіл України».
Освіта.ua
20.09.2008