Крим вимагає скасувати наказ про навчання українською мовою

Парламент Автономної Республіки Крим звернувся до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням скасувати наказ міністра освіти і науки про поліпшення вивчення української мови у школах з навчанням мовами національних меншин

Крим вимагає скасувати наказ про навчання українською мовою

У зверненні до Тимошенко, яке Верховна Рада АР Крим прийняла в середу, 17 вересня, депутати заявили, що дії українських міністрів порушують конституційні права кримчан на отримання освіти рідною мовою, зокрема російською, і дестабілізували суспільно-політичну ситуацію в автономії.

Кримські парламентарії вказали, що, приймаючи такі рішення, органи центральної виконавчої влади порушують положення Конституцій України і Криму, Європейську хартію регіональних мов і Закон "Про мови в Українській РСР".

Як заявив журналістам кримський спікер Анатолій Гриценко, державну мову потрібно вивчати у всіх регіонах України, однак це не слід робити за рахунок обмеження вивчення інших мов і проти волі учнів і студентів. Однак лідер кримських рухівців Леонід Пилунський називає міфом заяви кримських депутатів про утиски російської мови в Криму.

Він відзначив, що майже 91 % кримських школярів навчаються російською мовою і тільки 6% - українською і 3% - кримськотатарською. "Це не війна за російську мову, це війна проти української мови", - заявив Пилунський, коментуючи прийнятий кримським парламентом документ.

podrobnosti.ua
18.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів