Президент України провів зустріч з керівниками вишів

Президент Віктор Ющенко вважає за необхідне вдосконалити процес зовнішнього тестування у 2009 році. Про це він заявив, виступаючи на всеукраїнській нараді з керівниками вищих навчальних закладів України

Президент України провів зустріч з керівниками вишів

Президент зазначив, що при проведенні тестування цього року було виявлено низку недоліків. За його словами, частина з них мала технологічний характер, інші були пов'язані з недостатньою правовою базою чи недостатнім фінансовим та інформаційним забезпеченням.

Ющенко нагадав, що також були зафіксовані випадки недотримання умов прийому до вищих навчальних закладів за результатами тестування. За його словами, таких інститутів було декілька і їх ректори отримали догани.

Також Ющенко закликав освітян у 2009 році більше уваги присвятити інтеграції освітянської системи України до Болонського процесу.

Президент нагадав, що 2010 рік є кінцевим строком приєднання України до цього процесу і до цього року усі вищі навчальні заклади України мають провести необхідні заходи для завершення цього процесу.

Крім того, президент висловився за проведення Міністерством освіти й науки більш чіткої мовної політики у вищих навчальних закладах країни.

Ющенко повідомив, що тільки кожен другий підручник у ВНЗ написаний українською мовою, підкресливши, що, відповідно до Конституції, в Україні існує одна державна мова - українська.

"Упевнений, що Міносвіти в цьому питанні повинне підходити більш чітко у визначенні роботи тих чи інших навчальних закладів і проводити більш ясну національну мовну політику", - сказав він.

Президент підкреслив, що вища школа не тільки забезпечує спеціальністю, але й виховує патріотизм молодих людей. "Давайте вміти позбуватися від колоніальної залежності й уміти бути гідними громадянами нашої країни", - заявив Ющенко.

Він також вважає, що ВНЗ повинні виховувати демократичні цінності в молоді.

Українська правда
16.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів