В Одесі пройдуть «Єдині уроки» по вивченню ПДД

Травми на дорогах. З початком вересня в Одесі й області збільшилася кількість ДТП за участю дітей

В Одесі пройдуть «Єдині уроки» по вивченню ПДД

За даними міської державтоінспекції, за перші два тижні вересня на дорогах міста в 16 ДТП отримали травми 18 дітей у віці до 16 років, з них 9 ДТП відбулося з вини дітей-пішоходів. В області ж, за словами керівника прес-служби обласної державтоінспекції Олени Яковчук, за 8 місяців уже відбулося 242 ДТП за участю дітей, у яких 13 дітей загинули, і більш ніж 240 одержали травми. Причому, за словами Олени Савеліївни, провини дітей у більшості випадків, немає. Причина скоріше в тім, що дорослим ніколи пояснити дітям правила дорожнього руху або ж вони не вміють робити це правильно і грамотно.

Моторошним прикладом тому - аварія, яка сталася буквально днями, 13 вересня, у центрі Одеси. На проїзній частині автомобіль збив 12-літню школярку. За словами старшого, інспектора відділення профілактичної роботи міської державтоінспекції Алли Марченко, учениця сьомого класу переходила дорогу у невстановленому місці. У результаті події вона одержала тілесні ушкодження і була доставлена в Одеську обласну дитячу клінічну лікарню. А от автомобіль, що зробив наїзд, з місця події скрився і в даний час знаходиться у розшуку.

У зв'язку з тим, що число ДТП за участю дітей зросло, у перші дні нового навчального року у всіх школах пройдуть «Єдині уроки» по вивченню ПДД, що проведуть працівники ДАІ. Крім того, за словами Алли Марченко, у школах проведуть тематичні конкурси і театралізовані уроки для молодших школярів, виставки дитячих малюнків по безпеці дорожнього руху. Перед дітьми також виступлять агітбригади загонів юних інспекторів руху.

Незабаром обласна державтоінспекція реалізує й ідею з роздачею дітям світловідбивачів, які вони зможуть прикріпити до верхнього одягу. "80% ДТП відбувається в темний час доби. А ближнє світло фар дозволяє водієві бачити дорогу лише на 30 метрів уперед. І зупинитися на цій відстані, у більшості випадків, водій не встигає. Якщо ж у людини є на одязі світловідбивач, то його побачать за 130 метрів", - говорить Олена Яковчук.

Перевезення на контролі
Особливу увагу ДАІ приверне і перевезення дітей. Приводом для цього став інцидент, що мав місце під час фестивалю "Одеський трамвайчик 2008". В Одесу приїхали більше 400 юних артистів з 23 міст України і закордонних країн, а співробітники ДАІ були змушені зняти номера з автобусів і відібрати у водіїв документи. Як розповіли у ДАІ, тоді з'ясувалося, що в організаторів не було взагалі ніяких документів, необхідних для перевезення дітей. Зокрема, не було затвердженого графіку руху, ліцензії на право перевезення пасажирів. Більш того, деякі автобуси з дітьми мали прострочений талон квартального техогляду.

Сегодня
16.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів