Батьки відмовляються від вакцинації дітей

Медики стурбовані тенденцією відмови батьків від вакцинації своїх дітей через надмірну політизацію цього питання. Про це заявили ряд незалежних експертів медицини на спільній прес-конференції у четвер

Батьки відмовляються від вакцинації дітей

Зокрема, директор Координаційного центру трансплантації органів тканин і кліток, трансплантолог Олександр Кухарчук заявив, що вакцинацію проводити необхідно, а відмова від неї ризикова і загрожує здоров'ю населення.

"Те, що вакцинація необхідна - це істина", - заявив А.Кухарчук. Разом з тим, він підкреслив, що в даний час дуже багато батьків відмовляються проводити вакцинацію своїм дітям, і в першу чергу це пов'язано з політизацією цього питання. Ця тенденція дуже турбує медиків. "Ми не повинні політизувати питання, пов'язані зі здоров'ям людей", - сказав він. А.Кухарчук завірив, що вакцина, яка використовується в Україні, проходила клінічні іспити під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

У свою чергу, фахівець з інфекційних захворювань і імунізації Бюро ВООЗ в Україні Катерина Булавинова відзначила, що зараз в Україні проводиться вакцинація школярів. Вона сказала, що батьки повинні бути проінформовані про процес вакцинації, про обов'язки лікаря, який її проводить. Так, відповідно до законодавства України, лікар обов'язково повинен вимірити температуру дитини, оглянути його, а також вивчити медичну картку. Відповідаючи на питання журналістів, чи є необхідність робити іммунограмму дитині для того, щоб встановити стан його здоров'я, К.Булавинова сказала: "У ситуації вакцинації іммунограмма лікареві нічим не допоможе". За її словами, узагалі процес проведення іммунограмми дуже комерціалізований. Вона також відзначила, що його "по-чорному піарят", і батьки іноді змушені платити великі гроші за подібні дослідження.

Говорячи про політизацію подібних питань, виконавчий директор Асоціації психіатрів України, правознавець Семен Глузман відзначив, що "політики повинні займатися політикою", та не втручатися в такі тонкі питання, як медицина. "Політики не мають права вирішувати експертні питання, навіть якщо це той же Міністр охорони здоров'я... це ненормально", - сказав С.Глузман.

У свою чергу, асистент кафедри дитячих інфекційних захворювань і дитячої імунології Федір Лапій підкреслив, що лікар, який працює в Україні, повинен мати відповідний сертифікат, та зобов'язаний підтверджувати його кожні п'ять років. "Якщо через п'ять років він не пройде перекваліфікації, він утрачає свій диплом, він утрачає свій сертифікат. Якщо ми говоримо про наших політиків, що виступають і говорять "я лікар", то, вибачте, у мене питання: скажіть, будь ласка, коли ви взагалі підтверджували свій сертифікат лікаря? Яке ви маєте моральне і юридичне право називати себе лікарем і виступати як лікар?" - заявив Ф.Лапий.

liga.net
11.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів