Віктор Ющенко зустрівся з президентом НАНУ Борисом Патоном

Підчас зустрічі Віктор Ющенко заявив про готовність збільшити фінансування української науки у державному бюджеті 2008 та 2009 років

Віктор Ющенко зустрівся з президентом НАНУ Борисом Патоном

Також у ході зустрічі було обговорено фінансову підтримку наукових досліджень та мотивацію українських учених. Президент України підкреслив, що недостатня бюджетна підтримка забирає можливості розвитку наукового потенціалу: за останні роки в Україні фактично не було впроваджено жодної інновації загальнодержавного масштабу, а ті, що були реалізовані, - носили, як правило, локальний характер, не виходячи за межі окремих виробництв. Продовжує знижуватися питома вага інноваційно-активних підприємств. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Президент також вважає, що внесок фахівців та установ НАН стане цінним при розробці наукової концепції Культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал».

В.Ющенко повідомив, що має намір врегулювати деякі проблеми розвитку української науки. Найближчим часом буде підписано Указ «Про додаткові заходи щодо розвитку наукової і науково-технічної діяльності Національної академії наук України». Цей документ передбачатиме:

  • розроблення та затвердження державних програм стосовно розвитку новітніх технологій, проведення перспективних для України наукових досліджень за пріоритетними напрямами природничих, суспільних та гуманітарних наук;
  • розвиток організаційної та матеріально-технічної бази НАН України;
  • удосконалення механізму стимулювання праці працівників Національної академії наук України, зокрема, підвищення на 30 відсотків розмірів посадових окладів науковців (з 1850 грн/міс. до понад 2400 грн/міс.);
  • збільшення стипендій аспірантам (з 1234 грн/міс. до 1600 грн/міс.) та докторантам (з 1580 грн/міс. до 1830 грн/міс.), їх стажування у провідних закордонних наукових та навчально-наукових центрах;
  • закупівля НАН України унікального імпортного наукового обладнання безпосередньо у виробника за переліком, що затверджується Президією НАН України;
  • забезпечення учених, у тому числі й молодих, житлом;
  • розвиток інформаційних мереж, створення належної поліграфічної бази Академії;
  • надання НАН України окремих повноважень з управління у галузі вищої освіти.

Також Глава держави Віктор Ющенко запропонував Борисові Патону активно залучити НАН до вивчення причин масштабного стихійного лиха, яке сталося у шести областях України, та внести пропозиції щодо способів запобігання таким природним катастрофам.

«Без Національної академії наук ми правильної відповіді не знайдемо. При чіткій ясній позиції Академії наук ми могли б багато чого зробити через РНБО, уряд, парламент», - вважає Президент.

Окрім того, Президент під час зустрічі нагадав про ювілейну дату, яку цього року святкуватиме НАН: 90 років тому за сприяння уряду Гетьмана П.Скоропадського було засновано Академію наук України.

«Це не тільки подія для Академії наук. Це подія для держави, це велике національне свято», - сказав Президент.

 

ДОВІДКА:

У складі НАН України діють понад 200 наукових установ.

Законодавством визначено рівень бюджетного фінансування науки - не менше 1,7% ВВП. Водночас загальний обсяг фінансування наукової діяльності за рахунок усіх джерел протягом останніх років складав близько 1,0 -1,2% ВВП, у тому числі за рахунок державного бюджету - 0,38 - 0,40 % ВВП. Для країн ЄС вважається нормальним фінансування наукової діяльності на рівні не менше 3% ВВП, у тому числі за рахунок державних коштів - не менше 1% ВВП.

Сума витрат держбюджету на наукову сферу у 2007 році - понад 3 млрд. грн., у т.ч. за рахунок загального фонду - понад 2,7 млрд. грн. У 2008 році фінансування науки за рахунок держбюджету заплановано в обсязі 4,3 млрд. грн. (у тому числі за рахунок загального фонду - понад 3,6 млрд. грн.). 56 % з цих коштів передбачено на фінансування НАН України - 2,48 млрд. грн. (у тому числі за рахунок загального фонду - 2,08 млрд. грн.). Понад 70% цієї суми - грошові виплати працівникам.

Освіта.ua
11.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів