В. Полохало: країні потрібне ефективне використання інтелектуального потенціалу

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти та Міністерство економіки України розпочали цілеспрямовану роботу щодо вдосконалення інноваційної діяльності в Україні

В. Полохало: країні потрібне ефективне використання інтелектуального потенціалу

8 вересня в приміщенні Кабінету Міністрів України, відбулась прес-конференція Голови Комітету з питань науки і освіти Володимира Полохало та Міністра економіки України Богдана Данилишина. 

У ході прес-конференції Голова Комітету Володимир Полохало зауважив, що перехід до інноваційної економіки можливий лише за умови ефективного використання інтелектуального потенціалу країни, розвитку інституту інтелектуальної власності, а також впровадження у господарський обіг результатів творчої праці. «Без впровадження в господарський обіг нематеріальних активів в принципі не можна говорити про інноваційну економіку» заявив він.

В країнах Європейського союзу нематеріальні активи становлять 50-85% вартості майна підприємств, а в Україні - менше 1%. Більш того, третина ринку програмного забезпечення знаходиться в тіні, а втрати економіки від комп'ютерного піратства становлять 400 млн доларів. Ці та інші цифри вперше оприлюднюються в Білій книзі «Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України».

«Соромно, за країну, коли виступають видатні композитори, і говорять, що вони отримують роялті у розмірі 32 гривні в рік!», - сказав Полохало, і додав, що «якщо ми не поборемо корупцію в цій царині, то в нас не буде інноваційної економіки і ми опинимось на задвірках світового розвитку».

Міністр економіки поінформував, що «Україна, посідаючи за кількістю науковців провідне місце в Європі, розвивається без суттєвого використання наукових досліджень, а це той резерв, який варто значно більше використовувати».

Учасники прес-конференції впевнені, що об'єднавши зусилля виконавчої та законодавчої влади, можна говорити про економічні зміни, без яких неможливе створення сучасної структури інноваційної економіки. А також упевнені, що потрібна цілеспрямована робота, докорінні зміни і єдина державна політика, а також єдиний орган виконавчої влади, який був би безпосередньо підпорядкований  уряду і спроможний виробляти єдину політику у сфері інтелектуальної власності.

Освіта.ua
10.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів