Василь Князевич: заяви окремих депутатів свідчать про розгортання антивакцинальної кампанії

Міністр охорони здоров'я України Василь Князевич засудив заяви окремих депутатів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування причин смерті школяра після проведення вакцинації у травні поточного року

Василь Князевич: заяви окремих депутатів свідчать про розгортання антивакцинальної кампанії

"Масові повідомлення в електронних та друкованих ЗМІ з посиланням на членів Тимчасової слідчої комісії Віктора Коржа та Вадима Колєсніченка стосовно прямого зв'язку смерті підлітка з Краматорська з вакцинацією проти кору та краснухи засвідчили, що в країні розпочався другий етап антивакцинальної кампанії. На жаль, твердження про те, що в нинішній кампанії більше політики, ніж задекларованої турботи про здоров'я нації, підтвердилось". Говориться в заяві Міністра охорони здоров'я.

За словами Міністра такі заяви політиків лунають у той час, коли:

- Не завершено слідство Генеральної прокуратури України та не оприлюднено її вердикт;

- Не названий остаточний діагноз смерті підлітка судмедекспертами ГПУ, та не проведена патологоанатомічна конференція з залученням найширшого кола вчених АМН України, фахівців МОЗ та міжнародних експертів, які б надали консолідований висновок;

- Не заслухано звіт Тимчасової комісії у стінах парламенту та не ухвалена постанова щодо результатів її роботи.

„Чи не є передчасні коментарі свідченням того, що правда не цікавить політиків, якщо мова йде про політичну доцільність?" - запитує у заяві Міністр.

„Антивакцинальні кампанії відбувалися в багатьох розвинених і не дуже країнах. Їх метою завжди були меркантильні бізнесові інтереси, а найчастіше - політичні наслідки. В першу чергу - це залучення електорату, який повірив у шкідливість вакцинації і готовий обирати до влади тих політиків, які нібито захистять його від щеплень. Саме таким походом за голосами у цю передвиборчу пору зумовлена шалена, добре профінансована і скоординована антивакцинальна кампанія. Задля досягнення її політичних цілей, задля походу за електоратом зневажена навіть смерть дитини, розгорнуті і вбиваються в суспільну свідомість найнеймовірніші інсинуації навколо вакцини і вакцинації. Робиться це з усвідомленням того, що ніякої відповідальності і ніякої кари за такі дії та їх наслідки ніхто не понесе." - зазначає Князевич.

„В медицині наслідками стануть епідемії і смерті. Населення вже відмовляється не тільки від додаткової, але й від планової вакцинації. Виголошуючи високопарні заяви про "геноцид нації" горе-політики свідомо чи ні завдають руйнівний удар по планових щепленнях в Україні. Так, вже сьогодні щеплення отримали на 10 % менше дітей та підлітків, ніж за відповідний період 2007 року. Міжнародна лікарська спільнота відверто сміється над нісенітницями про "білок у вакцині" чи "абортивний матеріал індійських жінок", що згадуються в коментарях політиків, які називають себе лікарями. Невже поняття доказової медицини стало в Україні порожніми словами? У звіті Тимчасової комісії наведено факти і припущення, які не відповідають дійсності, науково не підтверджені, не доведені відповідними доказами, що є порушенням ст. 83 Тимчасового регламенту Верховної Ради України." - підкреслив чиновник.

Освіта.ua
08.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів