Державна політика у сфері книговидання відсутня

Найбільш ефективними інструментами передачі інформації є книга. Державну політику у видавничій та інформаційній сферах має реалізовувати Державний комітет телебачення і радіомовлення України

Державна політика у сфері книговидання відсутня

У зв'язку з цим Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання коштів Державного бюджету України, отриманих Держкомтелерадіо на випуск книжкової продукції за програмою "Українська книга" та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, і зробила висновок, що чітко сформована позиція держави у цих сферах - відсутня. Повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Системні порушення нормативно-правових актів та відсутність внутрішнього контролю у Держкомтелерадіо стали причиною використання у 2007 та першому півріччі 2008 року 32,8 мільйона гривень або кожної п'ятої гривні бюджетних коштів, з порушенням чинного законодавства та неефективно.

Про відсутність єдиної державної політики книговидання, а також неефективну діяльність Держкомтелерадіо свідчить те, що замість реалізації державної політики у цій сфері Комітет чекає пропозицій видавництв для формування державного замовлення на книговидання. В результаті, у загальній кількості видань, випущених на умовах державного замовлення за програмою "Українська книга", тільки 30 відсотків таких, що відповідають читацькому попиту.

Впродовж останніх восьми років Державна програма розвитку національного книговидання і преси не розроблялася. Як наслідок, не визначені пріоритети розвитку галузі, не розроблено конкретні заходи щодо захисту вітчизняного книжкового ринку та сприяння експорту вітчизняної книговидавничої продукції. Внутрішній ринок книжкової продукції більш як на 90 відсотків заповнений продукцією іноземного виробництва, переважно, російською мовою. Висока собівартість та незначні, порівняно з російськими виданнями, тиражі випуску спричинюють неконкурентоспроможність вітчизняної книжкової продукції на власному ринку.

За офіційними статистичними даними, у 2007 році в Україні випускалося 1,2 книги з розрахунку на одну особу, що вчетверо менше, ніж у Росії, та в чотири-вісім разів менше, ніж у країнах Євросоюзу. Соціологічні ж опитування показали, що 46 відсотків громадян України не купують книжок.

Освіта.ua
04.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів