Президент вимагає від уряду стратегічної програми розвитку освіти

Про це Президент України Віктор Ющенко заявив на урочистому посвяченні в студенти першокурсників Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова

Президент вимагає від уряду стратегічної програми розвитку освіти

Вітаючи студентів та викладачів університету Віктор Ющенко наголосив на стратегічному значенні для нашої держави розвитку освіти й науки. Повідомляє прес-служба Глави держави.

Найважливішим досягненням останніх років в освітянській сфері Президент назвав запровадження зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників. Тестування 2009 року, за його словами, має бути проведене на ще більш високому рівні - для чого необхідно, зокрема, створити в кожній області навчально-екзаменаційні центри Українського центру оцінювання якості освіти та забезпечити їх належне фінансування; вдосконалити умови прийому до вузів. «З цих питань я дав відповідні доручення Урядові, Міністерству освіти і науки України та місцевим органам виконавчої влади», - повідомив Глава держави.

Серед стратегічних завдань освітянської сфери Глава держави виділив підвищення якості освітнього процесу, розвиток національної школи, використання європейських стандартів освіти.

На переконання В. Ющенка, покращення якості навчального процесу має передбачати комплекс заходів - від удосконалення змісту освітніх програм до завершення повної комп'ютеризації шкіл та запровадження сучасних освітніх технологій. «Першочерговим кроком має стати затвердження на рівні уряду стратегічної програми розвитку освіти в Україні», - наголосив він.

Базовим компонентом національної освіти Президент назвав національно-патріотичне виховання молоді, повноцінне відродження української мови. «Нова генерація українців має заговорити державною мовою», - сказав Віктор Ющенко.

Сьогодні перед владою стоїть чітка вимога - забезпечити належні умови для роботи вчителів і навчання молоді, наголосив Президент. У цьому контексті він звернув увагу на важливість послідовної реалізації ініціатив, спрямованих на поліпшення життя освітян і зміцнення соціального статусу вчителя. Президент Ющенко зокрема нагадав, що надбавки до посадових окладів сільських вчителів уже зросли на 20%, також на 10% збільшилися стипендії студентів педагогічних навчальних закладів (порівняно зі студентами інших спеціальностей).

Глава держави також вказав на необхідність суттєво збільшити темпи виділення житла для освітян. Водночас він проілюстрував покращення цього показника статистикою 2004-2008 років: у 2004 році освітянам було виділено 167 квартир, а у першому півріччі 2008 року - вже 807, а загалом у 2008 році планується виділити 1300 квартир для вчителів. Він підкреслив, що в наступному році цей показник буде збільшено у 2-3 рази, та сподівається, що за 3-4 роки ця проблема буде вирішена взагалі.

Фото: liga.net

Освіта.ua
01.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів