Перспективи тестування 2009 року

У Міністерстві освіти і науки України обговорюються проекти наказів, щодо тестування, вступу до ВНЗ та атестації учнів у 2009 році

Перспективи тестування 2009 року

Вже у цьому році МОН планує внести зміни до наказів "Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2009 році" та "Про внесення змін до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти", а також затвердити нову редакцію умов прийому до вищих навчальних закладів.

Згідно з проектами документів, планується скасувати квоти прийому 40-60-ти відсотків від загальної кількості місць державного замовлення. Більш жорсткими стали й вимоги до балів сертифікатів із профільних предметів. Так, вступаючи на бакалавра, із профільного предмета треба буде пред'явити сертифікат із балом не нижче ніж 150, а непрофільного ‑ 124, молодшого спеціаліста ‑ 124 бали. Сертифікати з української мови, незалежно від освітньо-професійної програми, мають бути не нижче 124 балів.

Також у 2009 році міністерство має намір зменшити кількість предметів зовнішнього незалежного тестування з 11 до 8. Зокрема Міносвіти має намір скасувати тестування зі всесвітньої історії, зарубіжної літератури, основ економіки й основ правознавства та ввести тестування з іноземної мови (на вибір): англійської, німецької, французької чи іспанської. При цьому випускники будуть мати право проходити тестування не більш ніж із п‘яти предметів.

Тестування з української мови та літератури буде обов'язковим для всіх випускників, з математики ‑ обов'язковим для випускників загальних, природно-математичних і технологічних класів, з історії України ‑ для випускників філологічних, суспільно-гуманітарних, художньо-естетичних і спортивних класів.

Освіта.ua
01.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів