МДЦ «Артек» загнали у борги

Кредиторська заборгованість Міжнародного дитячого центру «Артек» перед контрагентами становить 36,4 мільйона гривень або у 40 разів більше, ніж на початок 2003 року

МДЦ «Артек» загнали у борги

Керівництво Міжнародного дитячого центру "Артек" впродовж останніх п´яти років не забезпечувало ефективне управління його матеріальними ресурсами і коштами та довело підприємство до фінансової кризи. Не зважаючи на те, що за останні 5 років на реконструкцію Центру витрачено 102,3 мільйона гривень ефективність функціонування МДЦ "Артек" не підвищено. Чисельність оздоровлених дітей у 2007 році знизилася на 36 відсотків у порівнянні з 2002 роком, а фінансовий і матеріальний стан Центру є складним: на початок 2008 року кредиторська заборгованість підприємства перед контрагентами становила 36,4 мільйона гривень або у 40 разів більше, ніж на початок 2003 року. Про це повідомили у прес-службі рахункової палати посилаючись на результати проведеного аудиту.

Як зазначили аудитори, рішення керівництва МДЦ "Артек" щодо взяття у 2003 році кредитів банків на реконструкцію Центру, загалом, у сумі 47 мільйонів гривень, були економічно необґрунтованими. Фактично це привело підприємство до фінансової кризи, накладення арешту на його банківські та казначейські рахунки.

Незважаючи на складний фінансовий стан, керівництво МДЦ "Артек" не створило власну мережу реалізації позабюджетних дитячих путівок. Водночас посередники - комерційні структури, продають путівки до "Артеку" за ціною в 1,5 - 2,5 рази більшою, ніж закуповують у Центру.

Керівництво МДЦ "Артек" при плануванні та використанні коштів на реконструкцію, допустило ряд порушень вимог законодавства. Планування коштів державного бюджету на фінансування капітальних видатків по МДЦ "Артек" в 2004 - 2006 роках (загалом, спрямовано з державного бюджету 58 мільйонів гривень) не ґрунтувалося на детальних розрахунках і здійснювалося за відсутності затвердженої та погодженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації, що є бюджетним правопорушенням.

Як засвідчив аудит, до незаконних витрат призвели приписки, які було допущено в актах. Так, було підписано акти виконаних робіт і оплачено фірмі "Koblenz Partner GmbH" (Люксембург) 99 тисяч євро (майже 671 тисяча гривень) за монтаж кухонного обладнання в їдальнях таборів "Горный-1" і "Горный-2", яких фактично в МДЦ "Артек" не існує.

Обладнання на суму 15 мільйонів гривень, придбане Центром для реконструкції його споруд, на початок 2008 року по бухгалтерському обліку рахується як таке, що перебуває в монтажі у підрядників. При цьому керівництво "Артеку" не веде претензійної роботи стосовно підрядників щодо виконання ними робіт з монтажу зазначеного обладнання або повернення коштів.

Освіта.ua
01.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів