Володимир Полохало: в Україні тотально порушуються права авторів

26 серпня 2008 року відбулась презентація Білої книги «Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України», яку підготував Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти

Володимир Полохало: в Україні тотально порушуються права авторів

В книзі вперше за сімнадцять років зібрано та систематизовано аналітичні матеріали у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності в Україні.

Суспільство найменшою мірою поінформоване про сферу інтелектуальної власності та інноваційної діяльності, тому метою Білої книги є ліквідація цієї прогалини та оприлюднення офіційних органів влади, які висвітлюють справжній стан справ, що панує у сфері інтелектуальної власності. Представлені у книзі аналітичні матеріали свідчать, що існуючий інститут інтелектуальної власності є неефективним і не відповідає вимогам сьогодення, більш того суперечить досвіду провідних країн світу.

Вітчизняна економіка не може бути інноваційною та конкурентоспроможною, оскільки Україна є однією з не багатьох країн у світі, де й досі не сформована єдина цілісна державна політика у сфері інтелектуальної власності. Більш того система управління у цій сфері неспроможна виробити комплекс нагальних заходів щодо розвитку цивілізованого ринку інтелектуальної власності.

Як зазначив Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Володимир Полохало в Україні інтелектуальна власність практично не враховується ні в собівартості продукції, ні в балансовій вартості підприємств та становить менше одного відсотку їх вартості, в той час як в країнах Європейського Союзу нематеріальні активи становлять сьогодні від 50 до 85 відсотків вартості майна підприємств.

„Сьогодні тотально порушуються права авторів, виконавців, виробників відеограм і фонограм, що є причиною щорічного зменшення чисельності творців. Про це свідчить той факт, що кількість винахідників та раціоналізаторів в Україні з 1991 року скоротилась більш ніж у 20 разів. Також, зростає кількість підприємств і наукових організацій, в яких повністю припинилась винахідницька та раціоналізаторська діяльність", - наголосив Володимир Полохало.

Першочерговим кроком для виправлення ситуації що склалась є необхідність утворення центрального органу виконавчої влади у сфері правової охорони інтелектуальної власності, який би в повній мірі опікувався всіма об'єктами права промислової власності: винаходами, корисними моделями, промисловими зразками, торговельними марками тощо; об'єктами авторського права і суміжних прав: літературними та художніми творами, комп'ютерними програмами, базами даних тощо переконані учасники заходу, повідомляє прес-служба Комітету ВР України з питань науки і освіти.

Освіта.ua
27.08.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів