Український вільний університет продано?

Найстарший український університет за кордоном опинився на межі виживання. Український Вільний Університет, що у Мюнхені, заснований ще у 1921 році. Майже 90 років він підтримував і розвивав українську науку у вільному світі, але останнім часом УВУ переживає серйозні фінансові труднощі

Український вільний університет продано?

З неофіційних джерел надійшла інформація про те, що будівлю, в якій ця Альма-матер для багатьох поколінь українських учених-емігрантів працювала у повоєнні часи, продали. „Мені відомо з одного джерела, що будинок продали, існує контракт про продаж одній приватній німецькій особі 15-го липня цього року. Але офіційного повідомлення, хоча б навіть для професорської колегії університету, до сьогодні немає", - зазначив колишній працівник Українського вільного університету Роман Шупер у інтерв'ю радіо "Свобода".

Нагадаємо, що проблема полягає у припиненні фінансування УВУ з німецького боку. Українське законодавство не дозволяє прямо фінансувати іноземні навчальні заклади. Попередні спроби вирішити це питання (зокрема доручення Президента В.А. Ющенка Прем'єр-міністрові Ю.В. Тимошенко та інші) позитивного результату не дали.

Освіта.ua
27.08.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів