А.Яценюк: системного реформування української освіти не відбувається

У ході виступу на науково-практичній конференції з питань розвитку освіти в Івано-Франківській області Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк розкритикував стан сучасної української освіти

А.Яценюк: системного реформування української освіти не відбувається

"Є три основні стовпи формування нації та особистості: сім‘я, школа, церква", - такі базові основи формування особистості окреслив Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк у ході виступу на науково-практичній конференції «Забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку освіти в Івано-Франківській області» - повідомляє прес-служба Голови Верховної Ради.

"Мова йде про те, що один з цих стовпів школа, є основним фундаментом, що формує державну підтримку нації" - зазначив Яценюк у ході своєї промови, при цьому констатувавши, що системного реформування української освіти зараз не відбувається. Глобального бачення, куди рухається українська освіта, немає.

За словами А. Яценюка, у вчительській професії нині мало молоді. «Якщо не готувати тих, хто позаду, то там буде пусто і знову ми потрапимо в ситуацію, коли ті люди, які вчилися за радянських часів, підуть, а нових, з незалежної України, не буде».

Також Голова ВР висловився за раціоналізацію держзамовлення у сфері кадрового забезпечення шкіл. Він навів дані статистики, за якими минулого року педагогічні ВНЗ закінчили 19 тисяч спеціалістів, з яких 30 відсотків «залишилися поза межами працевлаштування». У той же час є диспропорція у забезпеченні педкадрами одних і тих же спеціальностей у західних та східних регіонах держави, так на Заході України було найменше працевлаштовано вчителів української мови і літератури, а також історії, у той час, коли в Луганську, Донецьку, Автономній Республіці Крим, Одеській області спостерігався брак фахівців саме з цих предметів.

При цьому в Україні досі немає статистики щодо того, яка кількість випускників вузів випущена і яка працевлаштована за спеціальностями.

Голова Верховної Ради України також піддав критиці якість вищої освіти в Україні. На його думку, суттєвим показником, є те, що у світових рейтингах вищих навчальних закладів немає жодного українського вузу. «Це є відповіддю на те, якою є якість української освіти», - сказав він.

Фото: Анастасія Сироткіна ("Голос України")

Освіта.ua
26.08.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів