Державна програма "Шкільний автобус" у дії: 400 автобусів надійдуть цього року до сільських шкіл

31 липня на подвір'ї Міністерства освіти і науки України шість відомих в Україні виробників автобусів показали свою продукцію. Представники заводів-виробників узяли участь у демонстраційному показі транспортних ...

Державна програма "Шкільний автобус" у дії: 400 автобусів надійдуть цього року до сільських шкіл

31 липня на подвір'ї Міністерства освіти і науки України шість відомих в Україні виробників автобусів показали свою продукцію. Представники заводів-виробників узяли участь у демонстраційному показі транспортних засобів як учасники тендеру на їх виробництво. МОН проводить тендер в рамках реалізації Державної програми "Шкільний автобус".

Понад 280 тисяч українських школярів, котрі проживають у сільській місцевості, потребують підвезення до шкіл. Із цих учнів мають можливість добиратись до школи і зі школи додому шкільними автобусами 92 відсотки. Місцеві органи виконавчої влади повинні забезпечувати підвіз дітей до навчальних закладів, та, на жаль, їм це не завжди вдається. Тому і було розроблено Державну програму "Шкільний автобус", де передбачено постачання тридцяти відсотків автобусів державою.

Як повідомив перший заступник міністра освіти і науки України, голова тендерного комітету Олександр Гребельник, цьогоріч на виконання програми уряд уже виділив 70 мільйонів гривень, ще 10 мільйонів міністерство очікує після ухвалення доповнень до Державного бюджету Верховною Радою України. "Акція щодо шкільних автобусів йде в загальному руслі прозорості дій Міністерства освіти і науки. На жаль, попередніми двома роками програма не фінансувалась, не було закуплено жодного шкільного автобуса. Я сподіваюсь, що цю проблему ми вирішимо цьогоріч. Плануємо закупити десь 400 автобусів практично для всіх областей. МОН проводить тендер, але не розподіляє автобуси по районах. Це питання вирішують обласні управління освіти", - зазначив він. Отже, обласні управління освіти проаналізують необхідність у шкільному автотранспорті в тому або іншому районі і вже за їхнім рішенням розподілять техніку. Нині по всій Україні курсує близько двох тисяч шкільних автобусів, придбаних за Державною програмою та за кошти місцевих бюджетів.

Члени тендерного комітету та експерти уважно оглянули представлені моделі автобусів. Начальник відділу департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, заступник голови тендерного комітету Володимир Скиба розповів про вимоги до шкільних автобусів: передні двері мають бути за передньою віссю, посадковий майданчик повинен бути нижчим за звичайний, сидіння - м'якими, обладнаними підголівником, ременем безпеки, а під ним - відсік для шкільного портфеля чи рюкзака, обов'язкові кнопки виклику водія тощо.

Міністерство просило виробників також обладнати місця для перевезення дітей з вадами фізичного розвитку. Такі автобуси вже замовлено, але на цій виставці їх ще не представлено. Вартість кожного автобуса не оголошувалася. Але при підбиванні підсумків тендеру, як зазначив Олександр Гребельник, одним з критеріїв визначення переможців, крім відповідності продукції нормативній та проектно-технічній документації, буде й найнижча ціна відповідно до процедури тендерних торгів.


06.08.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів