Школи у постраждалих регіонах мають бути відремонтовані до 1 вересня

Усі загальноосвітні заклади в регіонах, які постраждали внаслідок повені, мають бути відновлені до початку навчального року

Школи у постраждалих регіонах мають бути відремонтовані до 1 вересня

Про це заявила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на нараді з питань першочергового відновлення та ремонту навчальних закладів у зоні стихійного лиха і забезпечення їх діяльності до початку навчального року.

Юлія Тимошенко наголосила, що незважаючи на те, що ремонтні роботи зараз йду повним ходом, з 315 навчальних закладів, які потребують капітального ремонту, лише 15% готові прийняти дітей у новому навчальному році.

При цьому Уряд змінить порядок фінансування освітніх закладів у регіонах, що постраждали внаслідок стихійного лиха. „На найближчому засіданні Уряду ми змінимо порядок фінансування дошкільних та загальноосвітніх закладів", - наголосила Юлія Тимошенко.

Глава Уряду повідомила, що під час робочої поїздки вона оглянула стан шкіл та дитсадків у Верховинському районі Івано-Франківщини і пересвідчилась, що існуючий порядок їх фінансування не дає можливості провести масштабні ремонтні роботи.

Юлія Тимошенко доручила скласти протягом тижня для кожного з них окремий кошторис на проведення капітального ремонту, забезпечення шкіл та дитсадків меблями та інвентарем. „Для кожної школи та дитсадка буде відкрито спеціальний рахунок і вони самостійно зможуть використовувати виділені державою кошти", - підкреслила Юлія Тимошенко.

Крім того, глава Уряду зазначила, що залишки коштів, які школи та дитсадки не встигнуть використати цього року, будуть пролонговані на наступний рік.

Також буде створена комісія, яка вивчить стан навчальних закладів та з'ясує наскільки вони придатні до експлуатації. „Якщо комісія дійде висновку, що стан шкіл та дитсадків не відповідає нормам, на їх місці будуть збудовані нові освітні заклади", - відзначила Юлія Тимошенко.

Щодо школярів та студентів з постраждалих регіонів Глава Уряду повідомила, що учням до 18 років з сімей, що відносяться до 1-3 категорії постраждалих від стихійного лиха, Уряд виділив матеріальну допомогу, в розмірі 1 тисяча гривень, а усі студенти з сімей, постраждалих від повені, що навчаються за власний рахунок у вищих навчальних закладах, мають бути переведені на бюджетне фінансування вже до першого вересня.

Освіта.ua
26.08.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів