Освітній ярмарок didacta у Німеччині - джерело нових ідей в освіті

Освітній ярмарок didacta щороку стає джерелом нових ідей для багатьох педагогів. Домінантна тема цього року – навчання за допомогою інтернету та мультимедіа. Це не нова тема в освіті, але вона постійно в розвитку

Освітній ярмарок didacta у Німеччині - джерело нових ідей в освіті

Найбільший у Німеччині освітній ярмарок didacta привабив цього року понад 800 учасників. До 26 лютого вони презентуватимуть нові методики та обговорюватимуть нові виклики в галузі освіти під час лекцій, дискусій, презентацій.

Загалом у рамках ярмарку відбудеться понад 2000 заходів. Очкується, що на didacta побувають близько 90 тисяч відвідувачів.

На відміну від української освіти навчання за допомогою інтернету і мультимедій давно увійшло в будні німецьких шкіл та університетів. Знайти і замовити книги у бібліотеці, записатися на курси і семінари, обмінятися навчальною інформацією – все це можна зробити в режимі онлайн або через університетську інтернет-мережу.

Електронні новинки також стають частиною навчання. Нещодавно розроблена швейцарська програма Citavi допомагає при роботі з великими обсягами літератури: впорядковує інформацію, зберігає головні цитати.

     

Приміром, студентці германістики Кароліні програма допомагає писати магістерську роботу: «Спочатку було незвично все робити в електронному вигляді. Аби ознайомитися з програмою, нам запропонували спеціальні курси. Це дуже допомогло мені структурувати мою роботу».

На виставці didacta будуть представлені не лише новинки, але й відбудуться дискусії. Приміром, як краще застосовувати електронні медіа для навчання і обміну досвідом.

Інноваційний підхід вітається. Так, ректор Регенбурзького університету відкрив власний блог «Спитай ректора». Студенти мають можливість поставити йому запитання й інколи отримати відповідь навіть у формі Youtube-відео.

Професор Шпаннагель з Гейдельберга вважає це радше необхідністю, аніж розвагою – це не лише зберігає час, а й сприяє порозумінню: «Думаю, це цілком розумний вчинок. Мережа дає можливість ближче відчути того, з ким спілкуєшся. Коли ректор особисто відповідає онлайн на твоє питання, ти відчуваєш себе більш близьким із ним».

Застосування електронних засобів робить освіту більш гнучкою та відкритою. У тому числі й для іноземних студентів: можна знайти можливість навчатися за кордоном чи дистанційно.

Німецькі освітяни вбачають у електронному навчанні – e-learning – великі нереалізовані можливості. Однак попереджають і про ризики, особливо для молодших школярів.

Deutsche Welle
23.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів