Міністерство освіти змушене виконувати антиправові укази Ющенка, - Д.Табачник

Міністерство освіти України змушене виконувати укази попереднього президента країни Віктора Ющенка, який здійснював політику "українізації"

Міністерство освіти змушене виконувати антиправові укази Ющенка, - Д.Табачник

На думку міністра освіти і науки Дмитра Табачника, політика "українізації" пов'язана з витісненням російської мови з усіх сфер життя, в тому числі й освіти.

Таку заяву, міністр освіти і науки України зробив, під час участі у круглому столі на тему "Культурно-языковое многообразие Украины - фактор стабильности и опережающего развития", що проходив у Сімферополі, повідомляють Вести.Ru.

"Міністерство півроку сперечається з чиновниками адміністрації президента. Нас засипають паперами про те, що укази - абсолютно заполітизовані, антиправові - треба виконувати", - сказав міністр, назвавши те, що відбувається "безплідною, безцільною, безглуздою боротьбою".

Також міністр зазначив, що повернення російської мови привернуло увагу іноземців до українських вузів. За словами Табачника, кількість жителів далекого зарубіжжя, які вступили до українських вузів Україні зросла на кілька тисяч чоловік.

Учасники круглого столу - близько 50 кримських політиків, політологів, керівників і викладачів вузів України - закликали керівництво України активніше долати міжнаціональні та міжконфесійні проблеми Україна, що загострилися під час президентства Віктора Ющенка.

Круглий стіл провела створена з ініціативи Табачника громадська організація "Собор гражданского согласия", що об'єднує прихильників збереження полімовності, мультикультурності та багатоконфесійності Україні.

Як повідомлялося раніше, Міністерством освіти затверджено нову концепцію шкільної літературної освіти, предметом якої будуть вершинні твори українського, російського, світового письменства та письменства представників інших національностей, що проживають в Україні.

Слід зазначити, що Міністерством освіти і науки також розроблено проект Концепції мовної освіти в Україні, документ вже пройшов процедуру громадського обговорення. Наразі, робоча група, до складу якої входять відомі українські вчені, і яка займалася розробкою документа, узагальнює пропозиції та зауваження громадськості.

Освіта.ua
31.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Богдан
Я за викорінення російської мови.. Хай нею в росії і розмовляють а в нашій великій державі повнна бути на всіх рівнях і на державному і у побуті УКРАЇНСЬКА!!! нація перед усе!
FALL OF Nanute
Для ???: Вибачте але я ні одне слово з вашої мови не розумію.. Мабудь російська кров заливає вам очі від безсилля
Коментувати
03
Як на мене - проблема мови не є проблемою дітей. Наразі це проблема 40-50 річних. Діти ВЖЕ, спасибі стратегам, спокійно відносяться як до УКРАЇНСЬКОЇ, так и к русскому языку. В принципе для детей на сегодня стоит вопрос ДОСТОЙНОЙ ОПЛАТЫ ТРУДА. То есть - проблема работы. А каким языком общаться?... Да хоть китайским, лишь бы деньги платили. ЭТО УЖЕ НЕ СУТЬ ВАЖНО. к ТОМУ ЖЕ ПРОБЛЕМА ГОСУДАРСТВЕННОСТИ ДЛЯ МОЛОДЁЖИ ТАК ЖЕ ОДНОВАЛЕНТНА...
К-124
Минулого літа на бюджетне місце у НФАУ було прийнято громадянку Російської Федерації, (це дані системи "Конкурс"), тоді як для громадян України на факультет з планом прийому 900 студентів після пільговиків було виділено аж 4 бюджетних місця! Тобто українським студентам - комерція, а "зарубіжним гостям - бюджет України, чи не так, пане міністре?
Рома
Для К-124: Ссылку, пожалуйста.
К-124
Для Рома: Зайдіть на сторінку НФАУ.
Коментувати