Люди мають обов'язкове право навчатися рідною мовою, - В.Колесніченко

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив народний депутат, заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко

Люди мають обов'язкове право навчатися рідною мовою, - В.Колесніченко

Колесніченко нагадав про те, що закон про мови отримав позитивну оцінку Венеціанської комісії, уповноважених експертів Ради Європи.

Він підкреслив, що Кабінет міністрів Ради Європи звернув увагу української влади на те, що російська мова, якою в Україні володіє більшість населення, до цього часу має обмежений статус.

"Люди мають обов'язкове право навчатися рідною мовою, і держава зобов'язана піклуватися про те, щоб люди навчалися рідною мовою не лише в місцях компактного проживання, а мали можливість використовувати її на території держави. Це думка Кабінету міністрів Ради Європи. Це не думка Колесніченко", - підкреслив депутат.

Він заявив про те, що є противником окремих законів, що захищають мови.

"Я за те, щоб був закон, що захищає права людини, тому що пріоритетними є виключно права людини", - заявив Колесніченко, підкресливши, що спроби насадити в країні одну мову, одну релігію, одну культуру - шлях до фашизму.

"Закон, який захищає права людини в Україні, буде прийнятий. Інтереси окремих націоналістичних угруповань будуть залишені без розгляду, тому що у нас поліетнічна, багатонаціональна держава, і ми зобов'язані пишатися багатством мов, культур і релігій", - резюмував Колесніченко.

Слід зазначити, що Міністерством освіти і науки було розроблено проект Концепції мовної освіти в Україні, документ вже пройшов процедуру громадського обговорення. Наразі, робоча група, до складу якої входять відомі українські вчені, і яка займалася розробкою документа узагальнює пропозиції та зауваження громадськості.

Як повідомлялося раніше, Львівський національний університет ім. Франка поширив заяву, в який жорстко розкритикований запропонований профільним відомством проект концепції мовної освіти. Зокрема в листі зазначається, що прийняття документу призведе до русифікації української освіти.

Міністерство освіти також оприлюднило дані про освітню мовну політику держави, відповідно до наведених у документі статистичних даних, лідером навчання серед мов національних меншин є російська мова, якою у загальноосвітніх державних та комунальних навчальних закладах країни навчається майже 686 тис. учнів.

Освіта.ua
27.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів