Освітня політика за "огорожею", - Л.Гриневич

В Уряді Змін розкритикували освітню політику Міністерства освіти і науки

Освітня політика за "огорожею", - Л.Гриневич

"Рік, що минає, ознаменувався зведенням навколо Міністерства освіти і науки (а тепер ще й молоді та спорту) високої огорожі, аби надійно відмежуватися від збурених діями влади протестувальників", - зазначила координатор напрямку "Суспільство знань" Уряду Змін Лілія Гриневич.

"Схоже, подібна огорожа існує й у головах можновладців і надійно відмежовує їх від інтересів учителів, учнів, викладачів і студентів. Про це свідчать, так звані, "реформи" уряду в сфері освіти", - підкреслила Гриневич.

В Уряді Змін, розкритикували внесення змін у підручники з історії.

"Саме ця тема перебуває в полі особистої уваги колоритного міністра: від написання спільно з російськими істориками посібника для українських вчителів і до цинічної заяви про штучний голодомор як вигадку іноземних істориків", - наголошує Гриневич.

Повернення до 11-річної середньої освіти, яка зі всіх країн Європи залишилася тільки в Росії та Білорусі. Основні аргументи влади, підкреслила Гриневич, це економія значної кількості бюджетних коштів і обіцянки вирішити проблеми зі вчасним надходженням підручників. Натомість повного комплекту підручників для 10 класу не отримали в школах навіть під новорічну ялинку, а вчителі та учні пристосовуються до перевантажених і стиснених навчальних програм.

В Уряді Змін також звертають увагу на поверненні можливостей для корупції при вступі до вищих навчальних закладів.

"За два місяці до завершення навчального року було ухвалено зміни до умов прийому до вишів, зокрема про зарахування середнього балу атестату при вступі, що призвело до ажіотажу навколо підвищення шкільних оцінок. При цьому зменшено вагу результату зовнішнього оцінювання, а ще неодноразово озвучуються перспективи запровадження додаткових вступних іспитів", - зазначила Гриневич.

Лілія Гриневич вважає невдалим проведення вступної кампанії: від створення багатогодинних черг абітурієнтів у спеку до маніпуляцій зі списками зарахованих абітурієнтів.

"Резонансним і таким, що супроводжувалося заявами і протестами, стало запровадження корупційних схем при продовженні термінів роботи ректорів університетів, а також впровадження платних послуг у вищих навчальних закладах", - йдеться у заяві.

Гриневич також зазначає, що підготовка проекту Закону "Про вищу освіту", який декларує автономію університетів і входження в європейський освітній простір, насправді практично не передбачає реальних кроків для цього, не вирішує проблеми взаємодії системи вищої освіти і ринку праці, зберігає централізоване управління університетами, збільшує навантаження на викладачів та підриває основи студентського самоврядування.

У підсумку, Гриневич наголосила, що фінансування освіти в проекті бюджету на 2011 рік на 7,4% нижче, ніж торік. Причому в цьому урізаному бюджеті освіти на 21% зросла тільки одна позиція: керівництво та управління.

"Поряд із цим, нічого не зроблено для підвищення статусу вчителя, викладача. Продовжуються маніпуляції з тарифною сіткою, і в працівників освітньої сфери оплата праці нижча, аніж визначено законом. Не зроблено жодних реальних кроків для покращення умов навчання дітей", - зазначила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
30.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Державі не потрібні освітчені громадяни. Навіщо витрачати кошти на: підручники, забезпечеувати освітні заклади (школи, садочки) сучасною технікою, комфортними умовами студентів. школярів, вихованців садочків.Навіщо. Краще хай нація буде не освідчена. Адже краще керувати стадом, яке не вміє думати. Цікаво, як гарант Конституції промовляючи про 2011 р. як роком освіти в крані, буде дивитись у вічі вченим, викладачам, вчителям, дітей та їх батьків, коли освіта не те що виживає, а зникає в державі взагалі.
Валерій
Для Катерина: Позиче в сірка очі та й буде дивитися
Коментувати
Шестопалов
Із року у рік школи розпочинають навчальний рік без нових підручників державного замовлення і залишаються без них до осінніх, зимових, а то і весняних канікул. В той же час за кілька місяців до початку навчального року у продаж поступають якісні і дешеві підручники комерційних видань, от тільки купувати їх доводиться за власні гроші. Здавалось, передай держава кошти держзамовлення у школи і проблема своєчасного забезпечення шкіл підручниками буде вирішена. Але хто ж віддасть ласий шматок?