Міністерство економічного розвитку блокує видання українських книжок

Держкомтелерадіо нарікає на перепони у друкуванні понад сотні суспільно важливих книжок через позицію Міністерства економічного розвитку та торгівлі

Міністерство економічного розвитку блокує видання українських книжок

Міністерство економіки, яке очолював Василь Цушко, поставило під загрозу зриву програму "Українська книга", яка передбачає випуск понад сотні суспільно важливих українських книжок. Про це повідомили у прес-службі Державного комітету телебачення і радіомовлення.

"Сьогодні головною перепоною у друкуванні понад сотні суспільно важливих книжок стало Міністерство економіки, - сказав голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк. - Справа в тім, що це Міністерство має погоджувати тендерні процедури закупівлі в одного учасника послуг в друкуванні книг. Але воно з 8 листопада залишає надіслані нами документи без відповіді".

Тому, підкреслив він, попри те, що Міністерство фінансів виділило гроші, жоден проект з програми ще не профінансовано.

"Прикро, що чиновники Мінекономіки не розуміють значення цієї програми для національних інтересів та ігнорують її в той час, коли в Україні зменшується випуск книг за назвами та тиражами, коли держава не задовольняє потреби суспільства в якісній, змістовній книзі, науковій літературі", - сказав Плаксюк.

За його словами, саме програма "Українська книга" заповнює ці прогалини, в її рамках заплановано випуск творів як класиків української літератури, так і сучасників, які пишуть історію нашого народу, велика кількість проектів для дітей, наукова та пізнавальна література… "Наступний рік, як ми знаємо, особливий для України - 20 років Незалежності, шевченківські дати, інші віхи нашої історії. І все це було враховано в бюджетній програмі", - зазначив голова Держкомтелерадіо.

До програми "Українська книга" цього року увійшло 116 видавничих проектів. Сума коштів, передбачена у державному бюджеті нинішнього року на випуск книжкової продукції за програмою "Українська книга", становить 33 млн грн (з урахуванням минулорічних боргів).

ТСН
17.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів