Замість шкіл і ПТУ влада знову фінансуватиме тюрми, - Оробець

"Ціна питання" має скласти майже 1,5 млрд гривень недофінансування галузі в порівнянні із бюджетом попереднього року

Замість шкіл і ПТУ влада знову фінансуватиме тюрми, - Оробець

Про це народний депутат України, голова парламентського підкомітету з питань базової освіти Леся Оробець заявила журналістам, коментуючи видаткову частину проекту Держбюджету, внесеного Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради.

За словами народного депутата, звичне зменшення асигнувань на потреби освітнього відомства не менш традиційно супроводжується зростанням видатків на потреби силових структур.

"На тлі скорочення бюджету Міносвіти найбільше в абсолютних цифрах виграє МВС – його видатки зростуть на 1,7 млрд гривень, а пропорційно – прокуратура: з 1,2 до 2,2 мільярдів гривень", – повідомила Леся Оробець.

На думку політика, проект Держбюджету 2011 не лише ставить під сумнів успішність освітньої реформи, але й виживання галузі в цілому.

"Недофінансування на пару з інфляцією не залишає жодного шансу на збереження в школах і ПТУ кращих фахівців, які все ще мають соціальну мужність працювати вчителями. Між тим, без педагога, захищеного престижністю учительського фаху, без сучасної матеріальної бази школа в кращому разі приречена на виживання", – зауважила народний депутат.

Найбільші проблеми, за оцінкою політика, слід очікувати в сфері професійно-технічної освіти, якою "на словах" демонстративно переймається прем’єр. "Якщо найбільші скорочення стосуватимуться фінансування ПТУ, звідки знайдуться зварювальники, будівельники і бетонники для обіцяного прориву в реальній економіці?", – наголосила пані Оробець.

Освіта.ua
13.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леся
Це все йде від великого розуму нашої влади.
ЛС
Опять - это значит как и при любимых пани Лесей Ющенко и Вакарчуке.
03
Тюрьма есть более СИЛЬНАЯ школа ВЫЖИВАНИЯ, чем ПТУ и ООШ.Если человеческой популяции для ВЫЖИВАНИЯ понадобятся ХАМСТО, НАГЛОСТЬ, ТУПОСТЬ, ЦИНИЗМ..., то ИМЕННО ЭТИ КАЧЕСТВА будут развиты у людей будущего.