Для народних депутатів пропонують ввести курси підвищення кваліфікації

Депутати від "Нашої України" внесли до парламенту законопроект щодо проведення курсів підвищення кваліфікації народних депутатів України

Для народних депутатів пропонують ввести курси підвищення кваліфікації

Законопроектом пропонується забезпечити проведення не рідше одного разу на два роки курсів підвищення кваліфікації у таких галузях знань, як історія України, конституційне право, українська мова та іноземна мова.

"Діяльність українського парламенту потребує серйозного реформування підходів до організації його роботи. Особливо актуальним питанням є підвищення рівня кваліфікації народних депутатів України насамперед в сферах, знання яких є об’єктивно обумовленим для здійснення представницького мандата", - вважає Лілія Григорович, один із авторів законопроекту.

"На сьогодні українське законодавство передбачає цілу низку кваліфікаційних і атестаційних вимог до таких професій, як вчителі, лікарі, державні службовці усіх рівнів. Участь народних депутатів України в законодавчому процесі є не менш значущою та відповідальною. Тому проведення курсів підвищення кваліфікації народних депутатів є надзвичайно важливим питанням", - підкреслює вона.

Григорович наголошує – поруч з тим, що посада народного депутата України є виборною, його діяльність повинна відповідати вимогам верховенства права та демократичним цінностям.

Виходячи з цього, рівень кваліфікації та знань парламентаря повинен бути належним для забезпечення ефективної, прозорої та відкритої діяльності Верховної Ради України. Знання конституційного права, історії України, української мови та іноземної мови для народних депутатів України є суспільною необхідністю з метою збереження національної самоідентичності та підвищення авторитету парламенту як всенародно обраного колективно-представницького органу.

Законопроект щодо внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України", зареєстровано у секретаріаті парламенту 8 грудня 2010 року.

Освіта.ua
08.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів