Профспілки: Мінфін ініціює масштабні порушення прав освітян, студентів та учнів

Одним з проектів Міністерства фінансів України пропонується різке зниження заробітної плати працівників освіти, скорочення робочих місць, обмеження соціальних гарантій тощо

Профспілки: Мінфін ініціює масштабні порушення прав освітян, студентів та учнів

Про це йдеться у листі Федерації профспілок України до прем’єр-міністра Миколи Азарова.

Як зазначається у листі, Президія Федерації профспілок України вкрай стурбована ініціативами Міністерства фінансів України щодо масштабної ліквідації закладів освіти, охорони здоров'я, культури, які надають громадянам соціально значущі та гарантовані державою послуги, та звуження обсягу існуючих прав працівників бюджетної сфери.

У черговий раз, йдеться у листі, Міністр фінансів України Ярошенко Ф.О. на порушення загальновизнаних норм соціального діалогу, без попередніх консультацій із соціальними партнерами вніс на засідання урядового комітету проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження Плану заходів з підготовки та внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо удосконалення надання бюджетними установами якісних послуг, гарантованих державою".

Проектом пропонується різке зниження заробітної плати працівників, скорочення робочих місць, обмеження соціальних гарантій тощо, зазначають у Профспілці.

     

Зокрема, Мінфін пропонує внести зміни до Законів України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про місцеве самоврядування в Україні", а також до постанови Верховної Ради України "Про впровадження мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості" стосовно призупинення дії норм, якими заборонено ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання загальноосвітніх, дошкільних, інших закладів освіти сільської місцевості".

Як зазначається у листі Профспілки, зміни передбачають закриття навчальних закладів сільської місцевості, зменшення кількості годин в навчальних планах загальноосвітніх навчальних закладів, збільшення норми наповнюваності класів у загальноосвітніх навчальних закладах та груп у дошкільних і позашкільних навчальних закладах, встановлення надбавок за престижність праці лише окремим педагогічним працівникам залежно від особистого внеску в результати роботи.

У профспілці наголошують, що реалізація таких нововведень, призведе до погіршення якості надання освітніх послуг, зменшення заробітної плати педагогічних працівників, їх вивільнення та збільшення чисельності безробітних.

Також, Мінфін пропонує підвищення нормативів кількості студентів на одного викладача у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації та введення таких нормативів у навчальних закладах I-II рівнів акредитації, обмеження для студентів та учнів щодо виплати стипендій, а також обмеження кількості пільгових поїздок у транспорті.

У профспілці наголошують, що реалізація внесеної ініціативи загрожує різким обмеженням соціально-економічних прав мільйонів працівників закладів бюджетної сфери та істотно звужує можливості отримання громадянами послуг з охорони здоров'я, освіти, культури тощо.

Тому, Федерація профспілок України пропонує відкликати зазначений проект розпорядження, як такий, що спрямований на масштабне порушення законних прав громадян та несе в собі загрозу соціальної дестабілізації в суспільстві.

Освіта.ua
07.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владислав
Як вам подобається новація про вчительську ставку в 24 години...............
Tatjana
Для Владислав: ЭКОНОМИЯ ДЕНЕГ! Да, НА СТАВКУ придётся поднажать. Физически - тяжеловато будет. Многие НЕ ПРИДУТ, многие - УЙДУТ (на пенсию) И ГДЕ ХВАЛЁНЫЕ КАРМАННЫЕ ПРОФСОЮЗЫ????????????
Наталя
Для Владислав: Азаров и Табачник - РУЛЯТ
Коментувати
Tatjana
Наше начхальство выявило НАСТОЙЧИВОЕ желание, чтобы люди ПОДПИСАЛИСЬ НА ОПРЕДЕЛЁННЫЕ (ими) газеты. Много ещё таких новаторов?
Сільський директор
Отож, розпочати із профспілок.У нашому відділі штат їх невеликий - голова та секретар - проте 1% відраховують, натомість маємо подарунок дитині до Нового року (до 16 років) та 400 гривень на святкування Дня учителя.Решта - у невідомості, і не допитаєшся, і ніхто не скаже. Хто коли кого захистив? Хто коли за кого потурбувався? Питання доїзду досі, у нас, наприклад, не розвязане. Не думаю, що тільки у нас
Наталя
Для Сільський директор: А в нас немає 400 грн на день вчителя - тільки подарунки
03
Для Наталя: І В НАС НЕМАЄ!!!
Коментувати
Елена
СПАСИБО НАШИМ ПРОФСОЮЗАМ! Низкий вам поклон. А это все последствия ваших "домовленностей" с властями которые вы провели в октября 2010 года и отмены всеукраинской забастовки учителей которая "втихую" была назначена на 25 октября, а 22 октября также "втихую" была отменена нашими литерами профсоюза. Многие ли из учителей знали об этой акции протеста? Нет - единицы. Потому что наши профсоюзы даже не удосужились сообщить об этом нам - тем кто должен был участвовать в этой акции протеста. Я случайно натолкнулась на инфомацию об этой акции в интернете
Дядько Микола
Для Олександра: Це якраз би і зіграло їм на руку - не треба було б звільняти нікого і потім платити, а пізніше вони б відкрили лише певну кількість шкіл і набрали б лише обмежену кількість вчителів. А ще не забувайте про те, що ми українці і штрейкбрехерство в нас у крові!
Олександр
Я пропонував би написати заяви на звільнення всім працівникам освіти. Нехай мудрі державні діячі, яких ми ж самі навчили, зроблять висновок, чи потрібна освіта в державі взагалі. Через два дні побачили б результати (впевнений на 100%).
?!!!
Для Олександр: Нічого з того не вийде, бо у нас українців є дуже характерна особливість: коли у сусіда хата горить, то одні допомагають гасити, інші - дивляться, що з того буде, а треті хапають, що не так лежить. Якщо зі школи підуть хороші кадри - за ними ніхто не заплаче, а якщо залишаться "сіренькі одобрямси" - то це владі і керівництву тільки на руку.
Коментувати
lydmila
Читаєш коментарі і відчуваєш, що пишуть вчителі - правильно, красиво. Але, якщо будемо тільки говорити, то нічого не зміниться! Свої права потрібно відстоювати! Малася бути акція протесту - так проспілки домовилися з владою, повірили їм і що з цього вийшло? У нашому місті минулого року хотіли закрити 5 шкіл. Але, коли всі піднялися, то влада змушена була прислухатися!
Наталя
Скажіть будь - ласка, а чи не порушували права освітян до цього. Якби виконувалися всі закони, стосовно нарахування заробітніх плат, надбавок, пільг - ми б жили в 2 рази краще!!! Але ж ... Побубніли в учительській - на тім закінчилось. Так буде і цього разу (на жаль)
Сільський директор
Шановні панове! Ми вже колись із цими думками зустрічалися і звалися вони - ліберали. Почитайте Коцюбинського.Чого ж Ви когось закликаєте до дії?
Смотрицький Євген
Для Сільський директор: Отже, Ви твердите, що це архетип? Змінити нічого неможна. Діяти не треба. Винних немає. ЧУ-ДО-ВО!
Сільський директор
Для Смотрицький Євген: Якщо Ви вважаєте, що винне міністерство - то у них в кабінетах тепло, затишно, кондиціонери для літа й інтернет щохвилинно на відміну від села та, мабуть, і деяких міських шкіл. Ви думаєте, що вони дуже вже так переймаються проблемами школи? Нарікають на погане забезпечення, на байдужість учительства, недалекість учнів, неспроможність батьків. І все йде по колу. З цього складається наше життя. На жаль.
Смотрицький Євген
Для Сільський директор: На жаль............
Коментувати
Ірина
Господи! Дай нам сили це все пережити і не зломитися!
бодайвас
Що ви скиглите? Найзаляканіший прошарок українців, якщо ви ще українці, а не хохли й малороси. Згадайте за кого голосували, кого обирали? Дообирались. Урка керує країною, а музейний крадій і "настаящій палковнік" освітою.
Tatjana
Для бодайвас: "ПОДОБНОЕ ВЫБРАЛО ПОДОБНОЕ"
Смотрицький Євген
Для Tatjana: "Ця влада – дзеркало суспільства. Безсмертні римляни казали, що кожне суспільство має таку владу, на яку заслуговує. Корумповане суспільство вибирає корумповану владу. Маленькі шахраї вибирають великих шахраїв." Оксана Пахльовська http://www.radiosvoboda.org/content/article/2212927.html
Tatjana
Для Смотрицький Євген: Многолетняя РАБОТА... по ДАПУЩЕНИЮ возможности того, что происходит.Достаточно вспомнить тюремные песни, сзвучавшие В КАЖДОЙ маршрутке... и много подобных, казалось бы, "МЕЛОЧЕЙ"
Коментувати
вчитель
Навіщо скаржитись на інших,коли свій відділ освіти наекономив на учителях 1,8млн.грн іяк виключення,на сесії любарської районно ради ,внесено зміни до обсягу дотацій з районного бюджету сільським бюджетам та зменшено обсяг необовязкових видатків по галузі освіти у сумі 558784грн.(місцева газета).То ви хочите ,щоб учителям зробили щось, корисне кабмін ,депутати ,коли свої живуть по принципу" сам не гам, але вчителям не дам "
?!!!
Що ж робити? Хто не міг миритися - давно втекли до Італії, Іспаніїї, Португаліїї і т.д. Хай там і рабською працею, та заробляють немалі (по вчительських мірках) гроші. Ми ж, чи то з патріотизму, чи то з дурості, залишились сіяти розумне, добре, вічне... Щось не те насіяли, бо виростає лиш чортополох... А влада? Та їй люди до одного місця. Заженуть у тісні класи по 50 емоційно хворих, фізично нерозвинених шестиліток - і мастіть собі з ними голови. А потім проведуть моніторинг і спитають вчителя, чому середній рівень знань у класі 6 балів (і це ще дуже хороший результат). Як підприємці ми на майдан не підемо, бо наявність власного голосу вилізе боком. Тож, кріпімось, або втікаймо (поки ще кордони не закрили)!
Леся
Для ?!!!: Думаю, що з такими думками погодяться більшість вчителів. Погано, що читаємо мовчки і мовчимо, мовчимо...
Смотрицький Євген
Для Леся: В тім і справа, що ви не мовчите, але нічого не змінюється. Виявляється, що свобода слова - це те саме, що свобода собаки гавкати.
Коментувати
Володимир
Вчителі мовчать – то влада і діє на власний розсуд.
Tatjana
Для Володимир: Як вчителям говорити? Хіба що ВКЛАДАТИ в голови дітей власне бачення світу. Адже те, що нині робиться, створено ВЧИТЕЛЯМИ, які НАВЧИЛИ своїх учнів жити подвійними стандартами(перш за все це НАМАЛЬОВАНІ ОЦІНКИ), ЯКІ навчили ТЕПЕРІШНІХ КЕРІВНИКІВ всьому тому, що вони нині виконують. Хіба НІ?????????? І МОВЧАТИ сучасних вчителів навчили їх наставники!!!!!!!!!
Коментувати
училка
Поставить нас, всех, в соответствующую позу(( Чтобы ИМ удобней было. Можем сколько угодно возмущаться, писать, но будет так как ОНИ захотят(( А то быстренько язык подрежут….. Мы ,ведь, не свободные предприниматели, которые могут выйти на Майдан, а подкаблучники, потому что у всех семьи кушать хотят, а будешь возникать – часы заберут, пару выговоров дадут(за что найдётся), опять же аттестация и сделают ручкой «до свиданья» на вполне законных основаниях. Одного проучат и отобьют желание сотням «выступать». А профсоюзы у нас "карманные".......(((((((((((((
Смотрицький Євген
Для училка: А чего от НИХ ждать! Строить не умеют. Значит будут только ломать. С бандитами бороться не умеют. Значит будут с нормальными бороться. С внешними врагами сражаться не могут. Значит будут сражаться со своими гражданами. Правильно всё сказала Оксана Пахлёвская в своём недавнем выступлении. http://www.relga.ru/Environ/WebObjects/tgu-www.woa/wa/Main?textid=2796&level1=main&level2=articles или на языке оригинала http://www.radiosvoboda.org/content/article/2212927.html
Коментувати
Tatjana
І ввести положення, в якому ВСІ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ(тоб то бюрократи:МІНІСТРИ,ДЕПУТАТИ...)користувалися ВИКЛЮЧНО МУНІЦИПАЛЬНИМ ТРАНСПОРТОМ*.Ну - президенту - невеликий автомобільчик.
Учитель
А до чого тут радянські часи? Ми не тоді вчили по 45 учнів у класі? Не тоді робота педагога почала знецінюватися? Звичайно, закон ганебний! Але давайте не перекручувати історію,їй і так багато дістається.
Смотрицький Євген
Якщо не потрібна держава, то не потрібні й вчителі! Все логічно.
Дядько Микола
Так і є, бо радянської системи вже немає, а капіталу така кількість освічених людей не потрібна. Та й не хочуть вони утримувати таку кількість шкіл і освітян. То ж маємо те, що маємо, бо самі цього хотіли.Не варто чекати від капіталу збереження всього соціального пакету - забудьмо про це і вперед, на працю - заробляймо собі самі. Дай Боже, щоб хоч те не відібрали, бо хто знає...
Смотрицький Євген
Для Дядько Микола: Міжнародний капітал ОБОВ"ЯЗКОВО ВІДБЕРЕ. НІЯКИХ СУМНІВІВ! А залишки УКРАЇНЦІВ ще декілька десятків років будуть скрежетати зубами, цитувати "Хутірськау філософію" Пантелеймона Куліша. Вірніше це він "процитував" українську душу.
Tatjana
Для Дядько Микола: Капіталу??? А у НАС є капітал? ЗАВОДИ - СТОЯТЬ,фабрики ,хіба м*ясо-молочні, а то теж стоять.Ми - держава СПЕКУЛЯНТІВ(купи дешевше - продай дорожче). А що "хто знає?..." Ви повністю правий!!!!!!!!!
Коментувати