Мовна революція по-грузинськи

Перетворити маленьку пострадянську країну на державу, де всі вільно говорять англійською. На це спрямована нова державна програма для школярів. Тисячі англомовних іноземців вже запрошені асистентами до грузинських шкіл

Мовна революція по-грузинськи

Волонтери зі США, Ірландії та деяких інших країн, що вже прибули до Грузії, сповнені ентузіазму. "Я сподіваюся вчити дітей, бачити, як вони пізнають щось нове, іншу культурну перспективу, інший погляд на світ". Сотні іноземних вчителів вже стали до роботи у школах по всій Грузії.

У світлі останніх грузинсько-російських конфліктів мовна політика Тбілісі набуває певного політичного забарвлення. Утім, на відміну від старшого покоління, яке було зобов´язане вчити російську в часи СРСР, теперішня грузинська молодь сама прагне опановувати англійську.

"Якщо я не володітиму англійською, то не зможу знайти роботу, оскільки англійська – це найважливіша мова для Грузії. Друга мова після грузинської".

Грузинські політики добре говорять англійською. Міністр освіти – Дмитро Шашкін – не виняток. "Дуже часто президент Грузії каже, що нашою відповіддю на війну, на російську агресію має бути більше реформ, вища освіченість. У нас немає багатих покладів нафти чи газу, але ми маємо інтелектуальний потенціал, тому наша країна має приділяти багато уваги освіті", - каже міністр, пояснюючи амбітну мету нової мовної програми.

Діти залюбки вчать англійську, натомість для декого з їхніх батьків російська часто продовжує залишатися важливою. Тіна Лагідзе, чия 5-річна донька у школі вчитиме англійську, сподівається, що у майбутньому її дитина також на пристойному рівні володітиме російською.

Жінку, що упродовж тривалого часу жила в Москві та саме там народила свою доньку, пов'язують з російською також і позитивні спогади.

"Зважаючи на так звану російську окупацію грузинських територій, багатьох людей здивує те, що я кажу, але для мене нині – це політична гра. Я сподіваюся, що колись теплота і симпатія між нашими народами відновляться. Одна з причин цього – те, що ми сусідні країни. Це не можна ігнорувати".

Німецька хвиля
05.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів