Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александров
Є якась інформація, як вступати тим, хто знаходиться на окупованій території та не має можливості виїхати? Куди не звернусь - у відповідь «дистанційно екзаменів немає». Як так ? Я розумію, що ТЗНК у 2022 році здавали у спеціальних центрах, а в цьому році здавати ЄВІ ТА ЄФВВ, а що робити студентам які тут? Так багато інформації для школярів і квот, а для абітурієнтів до магістра - тиша. Дуже прикро. Навіть на контракт не хочуть брати.
ВІG
Для Александров: Дистанційно і не буде) Лише надіятись, що відкриють спец. центри. Але все залежить від МОН (яке вже зadoвbalo) та їх дій.
Коментувати
Марія
Маю диплом магістра архітектури. Хочу поступати на магістра на дизайн (на контракт). Де я можу почитати про такі умови вступу?
Роман
Для Марія: Зараз, на жаль, ніде. Бо МОН ще не оприлюднило офіційно зареєстрований Порядок прийому, і тому заклади освіти ще не можуть затвердити свої правила прийому і Вам їх повідомити. Ви можете подивитися Порядок прийому, який поданий МОН для реєстрації у Мінюст, але до офіційної реєстрації у ньому ще можуть бути зміни.
Коментувати
Сергій
Доброго дня Якщо я планую вступати на магістратуру в 2023 на контракт, якій повинен бути мінімальний прохідний бал ЄВІ
Наталія
А які умови вступу в магістратуру на основі диплому спеціаліста? Чи треба також складати єві?
благослови Вас Господь
Для Наталія: ще не опубліковані остаточні умови вступу. Якщо диплом спеціаліста здобувався за державні кошти, то згідно закону України "Про вищу освіту", другий освітній ступінь здобувається винятково за кошти фізичних/юридичних осіб. У цьому разі попередньо планували впровадити умову вступу як мотиваційний лист і все.
Коментувати
Мария
А можно примеры всех этих тестов ! Я например не понимаю весь этот алгоритм ( Надо получается несколько экзаменов сдавать
Valya
Скажіть, будь ласка, а якщо я здавала ЄВІ раніше, чи можна використати результати ЄВІ за 2021 рік?
благослови Вас Господь
Для Valya: ні, адже програма ЄВІ цьогоріч інша (іноземна + компетенції). Це б означало, що теперішні випускники у нерівному становищі відносно випускників попередніх років.
Коментувати
Андрій
Якщо я вчився на іншій спеціальності в магістратурі, а тепер хочу поступити ще раз, на спеціальність "Право", то мені також треба здавати ЄВІ і ЄФВВ??
Галина
Для Андрій: Ви знаєте, що вступ в магістратуру на спеціальність "право" можливе лише для тих, хто має диплом бакалавра за цією спеціальністю?
Коментувати
Ігор
Мені одному не зрозуміло, за яким принципом поділяють предметні блоки для ЄВФФ? У програмах цих іспитів вони позначені тільки парами, наприклад "політологія і міжнародні відносини". То що, студентам доведеться вчити лише одну пару предметів з блоку, чи весь блок? Якщо доведеться вчити весь блок, то це буде рівноцінне самогубству
Mister Х
Для Ігор: ЄФВВ*. Але іноді й самому хочеться сказати ЄВФФ, бо адекватних слів немає. Судячи з усього, то вони обираються по основних дисциплінах, які на думку МОН, мають бути. Але МОН не враховує, що кожен ЗВО має свою програму, яка часто відрізняється. І ЄФВВ майже завжди реально рівноцінне самогубству або іншим психічним травмам. Юристи чи не щороку скандали влаштовували щодо ТЗНК та права. Ось на психологію треба ЄФВВ з психології та соціології, але походу декому у магістратуру — зась. Ось у моєму універі на психології було, як психологія, так і соціологія, а дехто, хто вчився в іншому — соціології взагалі не було. А ще можна помітити в тесті з психології та соціології елементи статистики, а статистику мало де вчили. Тем відносно небагато. Їх реально вивчити за 3 місяці, маючи рекомендовані джерела попри, усе навантаження в універі. Суттєва проблема — немає рекомендованих джерел, бо в одних — одне, а в — інших — інше (навіть на одне банальне запитання)
Коментувати
Анна
Скажіть будь ласка чи буде дійсний сертифікат МКТ 2022 для вступу на магістратуру з права у 2023?
Андрій
Для Анна: ні
Коментувати
Пан
Дайте хоч список рекомендованої щодо ЄФВВ з психології та соціології! Вже не кажу про все інше.
Катерина
Будь ланка, відмініть це ЄВІ. ЙДЕ ВІЙНА. ЦЯ АНГЛІЙСЬКА МЕНІ ДЛЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ НЕ ПОТРІБНА ПРОШУ ЗАЛИШИТИ ТІЛЬКИ ФАХОВІ ІСПИТИ Цього буде достатньо, особливо в наш час
Галина
Для Катерина: а сама магістратура Вам сильно треба? може й диплому бакалавра достатньо
Оксана
Для Катерина: якраз зараз і потрібна. Країні потрібні кваліфіковані,розумні,ерудовані спеціалісти. А волають про всякі відміни ті,хто скажемо так, не може навчатись у ВУЗі взагалі.
Owl
Для Оксана: Вот тільки не треба корчити з себе "паднімать страну, єто сейчас так нєобходімо". Скажіть "кваліфікованим" майбутнім спеціалістам бакалаврам, які кричать "нє хочу здавати НТМ з історії і математики, бо я не пройшов шкільний курс". І вони між іншим добилися, щоб їм полегшали, бо вони бідні-нещасні дітки сиділи на дистанційці. А випускникам-бакалаврам вперше за всю історію ЄВІ зробили з блоком ТЗНК!!! І це під час війни експерименти! Зато минулого року магістрати вступили без НІЧОГО. Тобто їм не треба бути спеціалістами і "піднімати країну", а наш рік всіх собак зганять? Перш ніж ляпати ото про те, що бакалаври нічого не робили, то враховуйте, що цей рік випуску просидів на онлайн 3 роки!! І самостійно вивчали свою професію, вигризали самоосвітою матеріал з інтернету, здавали сесії і писали курсачі і диплом. В той час, як школярі плювали в стелю. Так що, якщо вже "піднімать країну", то усім разом, а не тільки магістратам. Для магістратури достатньо фахових іспитів в університет на свою спеціальність, де є хоча б приблизний список питань СВОЄЇ спеціальності, яку вже вивчали в бакалавраті. А ТЗНК немає ні книжок, і взагалі не зрозуміло, що там буде. "Логічні" питання для показнику рівня знань професії, яку вивчав на бакалавраті? Дуже "розумно". Англійська хоч і потрібна для магістратури, тоді чого минулого року її не здавали? Чого ЄВФФ не здавали на "Право" минулого року? Будуть "гарні" спеціалісти судді і натаріуси. Де справедливість? Вони абітурієнти-війни з льготами, а наш рік вже нормальний? Можна експерименти ставити над нами? Так що не треба тут казати "все нормально, у нас чудова освіта і МОН, а всі студенти кончені ледарі", а трішки подумати мізками, як це все виглядає зі сторони.
Коментувати
каліпсо
підкажіть, чи можливо використати для вступу сертифікат за 2022 рік? нема вже ні сил, ні розуміння як і що робити. бажаю всім успіхів.
благослови Вас Господь
Для каліпсо: Ні, адже ЄВІ буде складатись з іноземної мови плюс тесту на компетенції, а до цього ще ні разу не було за практику проведення вступної кампанії на магістра. Також будуть ЄФВВ на декілька спеціальностей, які торік були як прості фахові вступні іспити в університетах. лиМОНчик думає про нас
Коментувати
Маковий пан
Адекватність на межі норми. Перевірте матеріали на відповідність. Або хоч зробіть список рекомендованої літератури, а то, наприклад, історія психології — в одних книгах 4 етапи розвитку психології, як науки, в інших - 5, а ще в інших - 2. Хіба що лише біс зрозуміє скільки їх є. Так само і щодо статистики, порадьте збірник задач із поясненнями зі статистики для психологів, бо не всі вивчали, а в попередній програмі на ЄФВВ із психології, яка мала бути на 2022 р., але тоді скасували, є. І ще, будь ласка, зробіть демоваріанти якнайшвидше. А ну рухайтесь там, а не жируйте!!!
Wednesday
Деталі коли очікувати? Дати, коли збираються визначати? Демоваріанти будуть? Вже середина лютого.
Monday
Хай би хоч дали демоваріант чим по-швидше, і список рекомендованої літератури щодо ЄВФФ.
Аліна
Тобто, ми усі правильно зрозуміли, що минулого року "показник знань" майбутніх магістратів був непотрібний, мон відмінило усі екзамени в магістратуру: і єві, і євфф, і навіть фахові в універи не обов’язкові. Позаминуло року було тільки єві(англійська) і окремо євфф з тзнпк. А цього року, коли війна, ракетні обстріли, відключення світла, роки онлайну - то вперше зробили разом і ЄВі і ТЗНК в одному тесті??? Тобто саме зараз треба було експериментувати над нами???? Ви знущаєтеся??!!! Навіть в інтернет немає достатньо прикладів і матеріалів для підготовки до тзнк. А кому треба вступати, наприклад на адміністрування, то здавати купу екзаменів: спочатку англійську з логікою, а потім ще євфф? А не забагато ви просите? А дипломи в усіх будуть однакові–що у 2021 року вступників, що у 2022, і що у 2023. "Дуже чесно", однакові умови для всіх магістратів. Зовсім обнагліли! Хочете освіту країни "підняти" за рахунок студентів, в той час, як 11-класникам робите спрощене зно. Йдіть у с****!!!
Ltaswaps
Для Аліна: Так і є. Тзнк - це аналог того тзнпк. Проходжу поки те, що є на сайтах, лажу по тг-каналах і чатах, та й загалом по соцмережах. З англ. трохи легше, бо матеріалів є багато. А ось до ЄВФФ тільки назви теми є, які виносяться, і все.
Аліна
Для Ltaswaps: Зрозуміло. Що ж, будемо шукати матеріали і готуватися, але це звісно капець))
Ltaswaps
Для Аліна: Щодо вступних в універі, то хоч був список рекомендованої літератури, а тут і його немає.
Коментувати
Ангеліна
А коли це все відбуватиметься? Коли будуть відомі дати реєстрації, проведення і т.д.? Я уже взагалі заплуталась у цих правилах вступу. Чому так складно.
Дмитро Бугера
Для Ангеліни: Нічого, окрім цього, не відомо, на жаль. МОН, як завжди, відкладає усе це на останок. Десь літом.
Коментувати
Женя
Слів не має одні емоції. Виходить якусь школотру вважають за людей, а на студентів можна срати з висоти Евересту. « Хороше» у нас МОН хоть до рани прикладай. Ви там в МОН в Україні живите чи в якомусь паралельному світі, де не було Covid 19 і війни. В таких умовах як зараз не можливо до пари нормально приготуватися, вже не кажучи про підготовку до такого серйозного іспиту. Що вам заважає відмінити це ЄВІ і в 2023 році, що б надати шанс студентам спокійно без стресів ( яких зараз і так вистачає) продовжити своє начання ? Зробіть ви по нормальному мотиваційний лист від вишу та введіть середній бал диплому який буде враховуватися при вступі, і все. Ви самі своїми руками та вчинками нищите освіту України вбиваючи хоть якесь крихітне бажання продовжувати далі щось робити. І врешті решт де банальна справедливість ? Одним значить можна так зробити ( вступити без ЄВІ чи робити НМТ), а іншим дуля з маком ! ? Якщо так пішло вже, то всі мають бути в рівних умовах.
Дмитро Бугера
Для Женя: Як для мене, краще б, щоб не було того ТЗНК, бо у ньому сенсу взагалі не бачу. Щодо іноземної, то ставлення — неоднозначне. А ось вступний іспит у якійсь формі має бути — або у закладі освіти, або у формі ЗНО, та мотиваційний лист. Вступного іспиту + мотиваційного листа — достатньо. Можна взяти до уваги й диплом. Ну без ЄВІ ніхто ніде не вступить. Хіба що на контракт на спеціальності, яким надається особлива підтримка, але все ж той список би вартували оновити.
Женя
ТЗНК я проходив, то мозок ледь не зламав. Іноземна мова, а саме англійська вона важка як в розумінні так і у вивченні. Сестра 10 років вчила цю англійську - нерви здали, то перейшла на німецьку, і через 1,5 роки чеше на ньому не гірше корінних німців. Щодо іспитів, то повністю згоден з Вами, але все таки потрібно враховувати час в який живем. А список спеціальностей, яким надається особлива підтримка - дійсно вартувало оновити причому давно, бо якось не чесно виходить. Навіть бажання зникає і руки опускаються після цього всього.
Дмитро Бугера
Для Жені: ТЗНК якась непотрібна дурня. Це логіка без логіки. 1 частина — українська мова (робота з текстами, зокрема аналіз текстів), 2 частина — якась математика (особливо там є на комбінаторику), 3 частина — завдання на мікротексти часто не за спеціальністю. Добре, що хоч, хоч трохи, у мене логіка була. Від завдань такого типу часто голова у мене болить. Подібні завдання десь іноді траплялись ще давно у школі — і то лише на конкурсах всяких, за які платив. Я мав досвід вчити польську, німецьку та англійську. Щодо німецької, то там граматику ніяк не міг засвоїти, а лексику — легко. З англійської у мене ситуація навпаки, по граматиці мені легше, а з лексикою — дещо важче. Щодо вступних іспитів, то я подивився і там є дещо зайві теми, а деяких бракує. 1 проблема — у тому, що на логіку та іноземну, надається часто надто мало часу, як і в закладах освіти, так і на складання іспитів. 2 проблема — у тому, що в різних універах — доволі різні програми. І багато доводиться самому вивчати.
Коментувати
Алла
Я не розумію, а фаховий іспит у вузі теж здавати потрібно буде, чи вже без нього буде?
Дмитро Бугера
Для Алла: Фаховий іспит у ЗВО буде, але на ті спеціальності, на які не буде ЄВФФ. Про це говорили на брифінгу: https://www.youtube.com/watch?v=oiQ7BnG9iRw&t=1295s
Коментувати
Бабай
Я вважаю , що всі ці мітинги не допоможуть . Міністерство освіти не враховує думку студентів та учнів робить сам , що їй потрібно. Потрібно буде складати ЄВІ .
272
Для Бабай: Тому що тих, хто йдуть в магістратуру мало. Якби нас було кількісно, як одинадцятикласників, тоді допомогло. МОН же зас@ло перед школяриками, коли ті почали кричати і протестувати "А ми нє хатім здавать англійскій і історію. я єйо не учіл". І одразу зробили тільки 2 обов’язкових предмети і третій на вибір. І походу ще досі не можуть повністю затвердити. Доведеться звісно здавати ЄВІ. Нікуди не дінешся, але це саме натуральне свинство і плювок усім студентам в лице.
Коментувати