Популярні новини
Умови прийому до вишів зареєстровані у Мін'юсті Документ, що встановлює правила вступної кампанії, набуде чинності найближчим часом
Вартість навчання одного студента становить 63 тис. грн У 2020 році середні видатки на навчання студента за держзамовленням становили 63 тисячі грн на рік
Виші публічно звітуватимуть про ефективність ректорів Рада прийняла закон щодо моніторингу досягнення показників діяльності вишів
Уряд відновив процедуру позбавлення наукових ступенів КМУ затвердив Порядок присудження та позбавлення наукового ступеня доктора наук
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Поясніть будь ласка, при вступі на базі диплома молодшого спеціаліста у ВНЗ подають диплом молодшого спеціаліста або атестат про загальну освіту? Тобто розглядається бал атестату чи бал Диплому?дякую.
Соломія
Чи можна з бакалавра біотехнолога вступити на фармацію не на 1 курс (хоча б заочно) і якщо так то на який курс?
Ксения Будянская
я мешканка з окупованої території, чи можу я вступити до ВНЗ на заочну форму, з атестатом ЛНР і які будуть вимоги? можу я здати ЗНО у закладі, до якого вступаю
Лена
Для Ксения Будянская: ви маєте право вступами за результатами вступних іспитів у виші-переселенці та виші луганської та донецької областей. Спершу вам необхідно зареєструватися у зазначеному виші в освітньому центрі. Вас направлять до школи складати українську мову та другий предмет, який передбачений правилами вступу, це може бути історія, математика. Вам видадуть довідку і третій іспит ви прийдете складати у виші.
Коментувати
Наталия
Можно ли перевестись из ВУЗа в ВУЗ на одну и ту же специальность в середине года, т.е.после сдачи 1 сессии 1 курса (после 1семестра одного ВУЗа на 2семестр другого ВУЗа)?
Лена
Для Наталия: ні, тільки після закінчення 1-го курсу навчання
Коментувати
Світлана
Дитина-інвалід, навчається в школі, чи має пільги, якщо на час вступу вже буде 18 років?
Юлія
Де знайти інформацію про перехресний вступ на магістратуру, а саме список спеціальностей, які мають право вступати на магістратуру за відмінним від вказаного в дипломі бакалавра освітнім напрямом?
DOCENT
Для Юлія: Закон і Умови прийому не встановлюють жодних додаткових обмежень. Якщо Ви зможете скласти фаховий вступний іспит та можливе додаткове вступне випробування, і витримати конкурс - будь-ласка вступайте.
Віталіна
Доброго дня. Чи має дитина інвалід дитинства до 18 років пільги? Які саме? (Серцеві захворювання) Чи здається при вступі така дитина ЗНО?
Коментувати
Микола
Напишіть, будь-ласка. Як відбувається розподіл державних місць по напрямку спеціаліст/магістр ??? Чи правомірні дії університету, в якому державні місця в межах однієї спеціальності розподіляють не за загальним рейтингом вступників, а за кафедрами ???
Рири
Скажіть, будь ласка. У випадку, якщо дитина, яка проходила на бюджет на один факультет, але надала перевагу іншому та не дала документи туди, то її місце звільняється для іншої дитини, яка наступною проходить у списку, чи це місце зникає взагалі?
Anna
Для Рири: место згорает. А выбрать дургое место можно только если на контракт, бюджет вам только один дается либо туда либо на контракт
Коментувати
Сандра Сірман
Чи можна подавати документи у вищі навчальні заклади,якщо тебе ще не відраховано з коледжу, бо ти не закінчуєш?
Вячеслав
Для Сандра Сірман: можна
Коментувати
наталія
Чи є дитина учасника АТО пільговиком ?Чи має право вступати до ВНз позаконкурсом?
Anna
Для наталія: нет
Коментувати
Мама
"15 заяв на 5 спеціальностей" - як розуміти? Раніше було 5 вузів і обмеження по 3 спеціальності в один навчальний заклад, а зараз може бути 3 вузи по 5 спеціальностей? Головне - кількість заяв?
Теж мама
Для Мама: Може бути і 15 вузів. Але тільки 5 спеціальностей.
Наталія
Зараз немає обмеження на кількість ВНЗ. Це дуже добре для тих абітурієнтів, які точно знають, що за спеціальність їм потрібна в житті, і можуть обрати її, подавши документи аж у 15 ВНЗ. Можна залишити все за старою схемою: зробити ставку на якісь 3 спеціальності і обирати їх в 5 ВНЗ. Але може так статися, що не знайдеться 5 ВНЗ, де б Ви хотіли навчатися, з потрібним Вам переліком обраних спеціальностей. Наприклад, в одному є лише дві, а в іншому - тільки одна. За минулорічних умов Ви б не змогли подати 15 заяв куди б дійсно бажали, а якщо і подавали б, то це були б спеціальності, які насправді Вас не цікавлять. Так що зняття обмеження на кількість ВНЗ - це дуже добре. Правда є також і в тому, що обмеження на кількість спеціальностей є незручним для тих, хто планував розкидати заяви куди завгодно, незважаючи на перелік спеціальностей (а за результатами минулорічних прийомів були й такі, що обирали 15(!) зовсім різних спеціальностей). Але чи дійсно хотіли такі абітурієнти вчитися?
N
Де написано про 15 заяв на 5 спеціальностей?? VІ. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до закладів вищої освіти 1. …..Вступники можуть подати до 7 заяв не більше ніж з 4 спеціальностей.
Коментувати
Ольга С-ва
Сколько можно тянуть с официальным вариантом??? Месяц прошел! Чем юстиция занимается?? Как же вы бесите, улитки, со своими "правилами"!
Володимир
Вступив в цьому році у ВНЗ на бюджет, хочу забрать документи з вуза, чи втрачаю я право вступать у ВНЗ на бюджет в наступномуу році?
Аня
Для Володимир: ні
Олеся
Для Аня: як це не втрачає право вступити на бюджет? Втрачає – Володимир вже використав свою бюджетну спробу. Тепер бюджет тільки після відшкодування затрачених на нього коштів
Коментувати
Панда
не зрозумілий текст На навчання для здобуття ступеня бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) вищі навчальні заклади приймають на другий (третій) курс (з нормативним терміном навчання) або на перший курс (зі скороченим терміном навчання) на вакантні місця осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста. Прийом на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра здійснюється за результатами фахових вступних випробувань. У нас тільки бакалавр (магістр і спеціаліст медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), а інших спрямувань більше не має. Тобто для технічних спеціальностей скороченого терміну не існує.
Татьяна Стелина
подать 15 заяв на 5 специальностей: то есть вузов может быть и больше, главное 5 специальностей выдержать?
Марина
ЧИ маю я право на зарахування у вуз на пільгове навчання держ.замовлення, якщо я з багатодітної сім’ї(3 дітей)?
Эдуард
Для Марина: да, можешь! Только нужно будет сделать документы которые будут для подтверждения льгот...
Коментувати
віка
Чи правомірним є зарахування на державну форму навчання абітурієнта у вуз після його відмови від рекомендації на державну форму у іншому вузі.
Александр
Ребенок проходит в три института по баллам, а приоритет изменился за прошедшее время. Он получается теперь не может подать документы в следующий институт, потому как проходит в более приоритетный ? Почему такая дискриминация ?
UP
Для Александр: де тут дискримінація? Усі вступники знаходились у рівних умовах. Просто на момент подання документів потрібно було добре зважити пріоритети. А подати документи у бажаний ВНЗ Ви можете - на комерцію.
Коментувати
Людмила
Підскажіть чи можемо подати документи якщо ще не має цільового направлення на приоритет №1. Та який потрібно мати прохідний бал щоб отримати цільове направлення.
Fdfnfh
у скільки університетів можна подавати документи в 2015 році та на скільки напрямків
Julijj
Для Fdfnfh: 5 по 3
Коментувати