Щодо долучення України до некомерційної програми "Еразмус+"

Лист Громадської ради при МОН № 12-л/2019 від 15.05.19 року

ГРОМАДСЬКА РАДА ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 12-л/2019 від 15 травня 2019 року

Міністру освіти і науки України
Гриневич Л. М.

Щодо долучення України
до некомерційної програми "Еразмус+"

Шановна Ліліє Михайлівно!

Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України висловлює свою повагу і звертається до Міністерства освіти і науки України з пропозицією розпочати процес долучення України до некомерційної програми "Еразмус+", що реалізується Європейським Союзом. Метою програми є підвищення якості освіти в Європі, розвиток мобільності молоді та розширення культурних зв'язків.

В умовах курсу України на євроінтеграцію, "Еразмус+" відкриє українській молоді нові можливість для міжкультурного діалогу, посилення контактів між людьми та співпраці між Україною та ЄС у молодіжній сфері. Разом з тим, важливо, щоб не тільки українська молодь подорожувала до європейських країн за програмами які пропонує "Еразмус+", а ще і Україна могла приймати міжнародних гостей, створюючи цікаві можливості та програми для студентів з інших країн. Проте, такий двосторонній формат можливий тільки за умові приєднання України до "Еразмус+".

Згідно з соціологічним дослідженням "Молодь України - 2017", проведеним Центром незалежних соціологічних досліджень «ОМЕГА» на замовлення Міністерства молоді та спорту України, більше 74% молодих респондентів хотіли б покинути рідне місто та виїхати за межі України, разом з тим емігрувати (на деякий час, чи назавжди) з України хотіли б майже 38%.

Національна молодіжна рада України впевнена, що незважаючи на стереотипи про те, що навчальні поїздки та стажування за кордоном можуть використовуватись для того, щоб виїхати з країни, підвищення відсотку мобільності серед молоді, призведе тільки до зниження відсотку бажаючих емігрувати.

Тема доступу української молоді до європейських програм та можливостей стала однією з ряду тем, які представники Національної молодіжної ради України лобіювали в рамках роботи в Європейському Молодіжному Форумі, та під час написання позиційних документів ЄМФ зокрема.

Так у позиційному документі до програми наступника "Еразмус 2020" Європейський Молодіжний Форум підкреслює, що кожна людина має право подорожувати і працювати в будь-якій точці Європи, разом з тим, Європа, як суб'єкт, не обмежується межами Європейського Союзу. При цьому "Еразмус+" повинен продовжувати підтримувати. розвивати співпрацю та проекти, в тому числі з країнами Східного партнерства для посилення взаєморозуміння молоді, зростання відчуттів солідарності та толерантності, побудови миру, а також розвитку співробітництва в галузі молодіжного громадянського суспільства.

В той же час, позиційний документ Європейського Молодіжного Форуму – European Solidarity Corps рекомендує включити до ініціативи European Solidarity країни, що не є членами програми "Еразмус+" та країни-партнери Європейського Союзу, для рівності можливостей між молодими людьми з країн ЄС та країн, що не є членами Європейського Союзу.

Європейський Молодіжний Форум також рекомендує надавати спеціальну фінансову та юридичну підтримку проектам ESC, що стосуються громадян третіх країн чи резидентів ЄС, а також молоді, що бере участь у "Еразмус+", країн-партнерів ЄС та молодих біженців.

Згідно позиційного документу Європейського молодіжного форуму про Багаторічний фінансовий план ЄС 2020-2027(2030) (Multiannual financial framework of EU), молодь Європи солідарна із потребами української молоді і акцентує увагу Європейського Союзу на необхідності робити акцент на молодіжне середовище та на ролі молоді у зовнішній діяльності найбільшого донора світу. Глобальна стратегія зобов'язує ЄС поглиблювати роботу над молодіжним компонентом у своїй зовнішній діяльності, щоб протидіяти насильницькому екстремізму. Вона визнає, що побудова стійкого суспільства вимагатиме відстоювання гідних можливостей для роботи молоді. Європейський Союз також підкреслює важливість можливостей для молоді та молодіжних обмінів, як важливого елементу Європейської політики сусідства. В документі також зазначається, що програми обмінів є життєво важливими для молодіжних організацій країн-учасниць.

Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України:

  • рекомендує Міністерству освіти і науки України офіційно звернутись до ЄС та програми “Еразмус+” та розпочати процес створення національної агенції Еразмус+ в Україні спільно із молодіжними організаціями України;
  • розпочати процес комунікацій з Європейською комісією для створення агенції "Еразмус+" в Україні та залучити представників громадських організацій та НМРУ до цього процесу;
  • передбачити у державному бюджеті України кошти для фінансування агенції та сплати внеску, як програмної країни;
  • висловити інтерес та полегшити адміністрування в Україні діяльності нової ініціативи Європейського Союзу - European Solidarity Corps, яка створює можливості для волонтерства молоді за кордоном чи в своїй країні та є наступником успішної програми EVS European Voluntary Service.

З повагою
Голова                        Микита Андрєєв

Освіта.ua
15.05.2019

Популярні новини
Університетам рекомендовано розпочати навчання 15 серпня Уряд рекомендує розпочати навчальний рік 15 серпня, за винятком перших курсів
Університети можуть розпочати навчальний рік у серпні Заклади вищої освіти через економію коштів можуть розпочати навчальний рік у серпні
11 українських вишів включено до QS World University Rankings 11 українських університетів уввійшли до числа найкращих університетів світу QS World University Rankings 2022 року
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2022 року Освіта.ua презентує рейтинг українських вишів за показниками бази даних SciVerse Scopus
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів