Деякі питання забезпечення доступу до навчання іноземним студентам Донецької та Луганської областей

Лист МОН № 1/9-455 від 09.09.14 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-455 від 09 вересня 2014 року

Ректорам вищих навчальних закладів
I-IV рівнів акредитації (за списком)

Деякі питання забезпечення доступу до
навчання іноземним студентам
Донецької та Луганської областей

Враховуючи складну соціально-політичну ситуацію у Донецькій та Луганській областях, а також численні звернення іноземних студентів та вищих навчальних закладів, Міністерство звертає увагу, що норми Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 15 липня 1996 р. №245, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 серпня 1996 р. за № 427/1452, в частині строків переведення студентів до початку навчального року (як правило, під час літніх або зимових канікул) не застосовуються на випадки переведення іноземних студентів, оскільки відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених на відповідний рік, іноземці, які вступають на навчання для здобуття певного освітньо-кваліфікаційного рівня, зараховуються до вищих навчальних закладів України у терміни до 15 листопада на підставі наказів про зарахування, що верифікуються в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

У випадку, коли іноземці, які закінчили навчання за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем або підготовчий факультет у вищих навчальних закладах, розташованих у Донецькій та Луганській областях, і виявили бажання продовжити освіту для здобуття наступного освітньо-кваліфікаційного рівня на території України, проте не мають можливості при вступі надати оригінали документів про отриманий попередньо освітньо-кваліфікаційний рівень, приймальна комісія самостійно визначає перелік документів, на підставі яких зараховуються такі особи, а також визначає термін, протягом якого такі документи будуть надані після стабілізації ситуації у Донецькій та Луганській областях.

Міністерство, враховуючи особливості прийому на навчання іноземців, пов’язані з необхідністю їх реєстрації за місцем навчання у органах Державної міграційної служби, звертає увагу керівників навчальних закладів, що розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2014 р. № 785 "Деякі питання організації початку 2014/2015 навчального року у навчальних закладах, що розташовані у Донецькій і Луганській областях" не містить посилання на іноземних студентів.

Навчальні заклади інших регіонів України, до яких звертаються іноземні студенти навчальних закладів, розташованих у Донецькій та Луганській областях, із заявами про переведення з метою продовження навчання, визначають кількість таких студентів з урахуванням наявних матеріально-технічних та академічних можливостей навчального закладу. У випадку, коли кількість таких студентів, які можуть бути переведені для продовження навчання, перевищує встановлені ліцензійні обсяги, навчальний заклад може здійснити зарахування таких студентів за умови вирішення питання приведення ліцензованого обсягу навчального закладу у відповідність до фактичної кількості студентів.

У зв’язку з цим, навчальному закладу необхідно подати Міністерству до 15 листопада 2014 року відповідну заяву та документи щодо збільшення ліцензійних обсягів підготовки за відповідними напрямами (спеціальностями) та підготовки іноземних громадян за акредитованими спеціальностями.

Крім того, Міністерство звертає увагу на неприпустимість випадків стягнення з таких іноземних студентів будь-яких додаткових коштів, які не передбачені укладеними договорами (контрактами) про оплату освітніх послуг, у тому числі за послуги фірм-агентів з пошуку та переведення до навчальних закладів, розташованих в інших регіонах України.

Перший заступник Міністра       І. Р. Совсун

Освіта.ua
09.09.2014

Популярні новини
У вишах впровадять курс з інноваційного підприємництва Студенти вивчатимуть інноваційне підприємництво в 76 українських університетах
Слуга народу в КНУ ім. Шевченка: що відбулося Студентський парламент КНУ та Офіс партії «Слуга народу» розійшлись в оцінках проведення заходу
Парламент не дозволив навчання іноземців російською У Верховній Раді забракло голосів для ухвалення змін до Закону України «Про вищу освіту»
Виші не можуть просто видавати дипломи, - секретар РНБО Вища освіта перебуває у кризі, що формує загрози державній та національній безпеці
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!