Щодо державного замовлення на підготовку фахівців у 2014 році

Лист МОН №1/9-390 від 01.08.14 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№1/9-390 від 01 серпня 2014 року

Керівникам вищих навчальних закладів,
підпорядкованих МОН

Щодо державного замовлення
на підготовку фахівців у 2014 році

До Міністерства освіти і науки України надходять численні звернення вищих навчальних закладів щодо внесення змін до встановленого для них обсягу державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою у 2014 році. Тільки за період з 21 червня по даний час до Міністерства надійшло понад 130 таких звернень, а від окремих вищих навчальних закладів - по декілька. Слід зазначити, що, на жаль, така ситуація складається щорічно, яка, попри зрозумілий динамізм вступної кампанії, дозволяє робити певні висновки щодо наявності проблем з питань стану управлінського менеджменту в окремих вищих навчальних закладах.

Аналіз звернень вищих навчальних закладів щодо корегування розподілених обсягів державного замовлення у 2014 році показав, що у більшості випадків мотивація збільшення, корегування або встановлення нових показників прийому за державним замовленням базується на необхідності вирішення поодиноких питань конкурсної ситуації, отримання нещодавно нової ліцензії, комплектації навчальних груп, необхідності фінансового забезпечення вищого навчального закладу тощо, але наразі замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою від галузей економіки на напрями і спеціальності в обсягах, що пропонуються вищими навчальними закладами, до Міністерства не надходило.

Крім того, досвід минулих років вказує на те, що збільшення обсягів державного замовлення за пропозиціями вищих навчальних закладів призводило у кінцевому результаті до їх невиконання, нераціонального використання і як наслідок необхідності прийняття певних управлінських і кадрових рішень щодо керівників зазначених вищих навчальних закладів.

Нагадуємо, що на офіційному веб-сайті Міністерства оприлюднена постанова Кабінету Міністрів України від 11 червня 2014 р. № 212 "Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2014 році", якою визначено обсяги державного замовлення на підготовку, зокрема, фахівців з вищою освітою, на 2014 рік за напрямами і спеціальностями і накази про розподіл обсягу державного замовлення серед вищих навчальних закладів, підпорядкованих МОН.

Всі кількісні показники згаданої постанови та результати їх розподілу оприлюднені на офіційному веб-сайті Міністерства.

Шляхом нескладних арифметичних дій можна встановити, що за більшістю напрямів і спеціальностей, які найбільш цікавлять вищі навчальні заклади, кількісні показники обсягів державного замовлення встановлені зазначеною постановою Кабінету Міністрів України в результаті їх розподілу між вищими навчальними закладами вже вичерпано. Водночас, об'єктивних підстав для перевищення встановлених Урядом показників або використання обсягів державного замовлення з інших напрямів та спеціальностей, наприклад, природничого або технічного спрямування, для задоволення потреб вищих навчальних закладів, які готують фахівців з гуманітарних напрямів і спеціальностей, у тому числі, з тих, які на даний час е надлишковими, немає.

Крім того, вже другий рік поспіль, як всім відомо, розподіл державного замовлення здійснюється Конкурсною комісією, склад якої, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 р. № 363 "Про затвердження Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів", затверджено наказом МОН від 24 червня 2014 року № 746.

Зважаючи на це, та з метою формулювання об'єктивних підстав для розгляду звернень вищих навчальних закладів щодо внесення змін до обсягів державного замовлення Конкурсною комісією просимо керівників вищих навчальних закладів більш зважено підійти до обґрунтування своїх конкурсних пропозицій щодо можливого внесення змін до встановлених обсягів державного замовлення з урахуванням загальнодержавних інтересів, запитів окремих галузей економіки та подальшої особистої відповідальності керівника вищого навчального закладу за раціональне використання встановлених обсягів державного замовлення та кінцеві результати його виконання.

Перший заступник Міністра              І. Р. Совсун

Освіта.ua
01.08.2014

Популярні новини
У вишах впровадять курс з інноваційного підприємництва Студенти вивчатимуть інноваційне підприємництво в 76 українських університетах
Слуга народу в КНУ ім. Шевченка: що відбулося Студентський парламент КНУ та Офіс партії «Слуга народу» розійшлись в оцінках проведення заходу
Парламент не дозволив навчання іноземців російською У Верховній Раді забракло голосів для ухвалення змін до Закону України «Про вищу освіту»
Виші не можуть просто видавати дипломи, - секретар РНБО Вища освіта перебуває у кризі, що формує загрози державній та національній безпеці
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!