Щодо процедури проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення

Лист МОН № 1/9-396 від 03.06.13 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-396 від 03 червня 2013 року

Керівникам вищих навчальних закладів
І-ІV рівнів акредитації,
які перебувають у сфері управління
Міністерства освіти і науки України

Щодо процедури проведення конкурсного відбору
виконавців державного замовлення

На звернення представників вищих навчальних закладів щодо процедури проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення у 2013 році роз’яснюємо.

Для участі у конкурсному відборі виконавців державного замовлення на підготовку фахівців вищими навчальними закладами, які перебувають у сфері управління МОН, подаються документи передбачені наказом Міністерства освіти і науки України від 30 травня 2013 р. № 647.

Заявка на участь у відборі виконавців державного замовлення подається вищим навчальним закладом (далі - виконавець) на офіційному бланку за підписом керівника.

Проектні показники державного замовлення (далі - пропозиції), як додаток до заявки, подаються за минулорічною формою. Додаток з пропозиціями підписується керівником і завіряється гербовою печаткою установи.

Якщо виконавець вважає пропозиції, подані ним відповідно до листа Міністерства від 21.12.12 № 1/9-921 у січні 2013 року та погоджені з місцевими органами управління освітою, остаточними, про що виконавець має зазначити у своїй заявці, то надавати нові пропозиції не треба.

Водночас наголошуємо, що зазначені пропозиції мають бути погоджені із регіональними центрами зайнятості.

Копії ліцензії(ій) на право надання освітніх послуг за відповідним освітньо – кваліфікаційним рівнем, сертифіката про акредитацію навчального закладу, сертифіката про акредитацію напряму підготовки (спеціальності) додаються до заявки у випадку, якщо ці документи не було надано відповідно до листа Міністерства від 21.12.12 № 1/9-921 у січні 2013 року або навчальний заклад отримав нову ліцензію чи сертифікат.

Для підготовки державного контракту між Міністерством освіти і науки та виконавцем державного замовлення виконавець має надати копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

У довідці про діяльність учасника конкурсного відбору необхідно коротко висвітлити всі позитивні аспекти його діяльності, що стане підставою для об’єктивної характеристики в цілому та прийняття позитивного рішення про розміщення державного замовлення.

Для надання об’єктивної інформації щодо кадрового забезпечення підготовки фахівців, матеріально-технічної бази, навчально-методичного забезпечення виконавець має подати копії висновків експертних комісій експертних рад при Акредитаційній комісії за заявленими напрямами (спеціальностями) підготовки.

У разі відсутності у виконавця зазначених висновків, вони будуть надані представниками експертних рад при Акредитаційної комісії.

Для інформування конкурсної комісії щодо підготовки фахівців за договорами з підприємствами, установами, організаціями та їх подальшого працевлаштування виконавець подає копії договорів (угод), що укладені між ним та замовниками кадрів. За наявності великої кількості таких договорів (угод) виконавець може подати затверджену керівником довідку про укладання таких договорів (угод) з вичерпною інформацією про замовника кадрів, напрями (спеціальності), за якими буде проводитись підготовка, кількісні показники замовлення, проведення практик, майбутнього працевлаштування тощо. Форма довідки - довільна.

Водночас, перед подачею копій договорів або довідок просимо ретельно проаналізувати їх статус, дієздатність та практичну цінність з точки зору практичної реалізації та наступного звітування про їх виконання.

Зазначені документи подаються до Міністерства освіти і науки України не пізніше 10 червня 2013 року.

Документи подаються у папці.

Засідання конкурсної комісії будуть проводиться з 17 до 25 червня за графіком, затвердженим головою комісії.

Звертаємо вашу увагу на те, що пропозиції виконавців щодо внесення змін до поданих проектних показників державного замовлення під час роботи конкурсної комісії прийматись не будуть.

Для визначення виконавців державного замовлення на підготовку фахівців конкурсною комісією будуть використовуватися такі критерії, як:

 • середній бал результатів зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань осіб, що стали студентами за результатами минулорічної вступної кампанії (за інформацією ЄДЕБО);
 • конкурсна ситуація за результатами минулорічної вступної кампанії (конкурс на місця державного замовлення та загальний конкурс на місця ліцензованого обсягу в розрізі освітньо-кваліфікаційних рівнів та напрямів (спеціальностей) підготовки) (за інформацією ЄДЕБО);
 • контингент студентів денної та заочної форм навчання;
 • кадрове забезпечення навчального процесу;
 • наявність структурного підрозділу навчального закладу щодо сприяння працевлаштуванню випускників, результати його роботи;
 • академічна мобільність (кількість студентів – громадян України, які пройшли стажування в іноземних навчальних закладах – партнерах; чисельність іноземних студентів);
 • результати рейтингу МОН України (для вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації).

Нагадуємо, що відповідно до статті 3 "Розміщення державного замовлення" Закону України "Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" розміщення державного замовлення здійснюється державними замовниками без проведення конкурсу у разі, зокрема:

 • забезпечення підготовки фахівців за відповідною спеціальністю одним навчальним закладом відповідно до наданої ліцензії;
 • наявності конкретної угоди про надання освітніх послуг між навчальним закладом та замовником кадрів.

За результатами проведення конкурсного відбору виконавців державного замовлення у 2013 році міністерством буде видано відповідний наказ, а з виконавцями державного замовлення укладено державний контракт із визначенням економічних і правових зобов’язань сторін.

Опрацювання комплекту документів від учасників конкурсного відбору здійснюється працівниками департаменту вищої освіти, закріпленими за областями (додається).

Довідки щодо оформлення конкурсної документації:

 • для вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації 481-32-73 (Кретович С.С.);
 • для вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації 481-32-64 (Кашперський В.Є.)

Додаток на 2 арк.

Заступник Міністра - керівник апарату       О.С. Дніпров

Освіта.ua
03.06.2013

Популярні новини
Президент підписав закон щодо виборів ректорів Новий закон запроваджує другий тур виборів очільників закладів вищої освіти
Виші можуть самостійно обрати форму навчання У МОН зазначають, що заклади освіти можуть надавати перевагу змішаній формі навчання
Шкарлет: держава не зможе фінансувати таку кількість вишів Держава не зможе фінансувати таку кількість закладів, водночас зміни мають відбуватись поступово
Викрито шахрайську схему складання іспиту «КРОК» Колишній ректор одного з медичних вузів організував схему складання іспиту «КРОК»
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів