Про проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених та студентів на 2013 рік

Лист МОНмолодьспорт № 1/9-700 від 02.10.12 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

№ 1/9-700 від 02 жовтня 2012 року

Ректорам вищих навчальних закладів
III - IV рівнів акредитації

Про проведення міжнародних, всеукраїнських
науково-практичних конференцій та семінарів
молодих учених та студентів на 2013 рік

У жовтні - грудні 2012 року Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України здійснюватиметься робота щодо формування Плану проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених та студентів на 2013 рік.

Тематика конференцій може включати розгляд проблем пріоритетного розвитку освіти і науки (у тому числі інтеграції вітчизняної освіти і науки у міжнародний простір), питання соціально-економічного та гуманітарного розвитку країни, побудови в Україні громадянського суспільства, забезпечення інноваційного розвитку освітньої галузі.

Пропозиції до Плану проведення конференцій та семінарів на наступний рік просимо надсилати до 01 листопада 2012 року за формами: Міжнародна конференція (форма 1), Всеукраїнська конференція (форма 2).

Для належного оформлення пропозицій вищих навчальних закладів на проведення конференцій у 2013 році просимо керуватись "Інструктивними рекомендаціями щодо оформлення пропозицій від вищих навчальних закладів  для формування Плану Міністерства з проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів", затвердженими Міністерством освіти і науки від 28.09.09 № 1/9-662.

Пропозиції про проведення конференцій та семінарів надсилати за адресою: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 36, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, відділ організації наукової і творчої роботи студентів, к. 318, а також на e-mail: studnauka@mail.ru (із зазначенням теми "Пропозиції назва вищого навчального закладу").

Телефон для довідок: (044) 248-19-21.

Додаток: на 6 арк.

Перший заступник  Міністра       Є.М. Суліма

Інструктивні рекомендації
щодо оформлення пропозицій від вищих навчальних закладів для формування Плану Міністерства освіти і науки України з проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів  молодих учених і студентів

Вступ

Починаючи з 2000 року Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України формується План проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів. Щорічно міністерством готується лист з вимогами необхідними для включення конференцій до Плану. Однак вищі навчальні заклади, які подають пропозиції щодо проведення зазначених заходів, не завжди дотримуються вимог, визначених у листі. Аналіз поданих пропозицій та підсумкових матеріалів за результатами проведених конференцій в останні роки дозволив виявити наступне:

 • певна кількість вищих навчальних закладів вибирає для проведення конференцій одинакові проблеми, при цьому  проведення конференцій планується в одному місті;
 • деякі конференції під незмінними назвами і переліком проблем проводяться з року в рік, що призводить до  нераціональних затрат зусиль і коштів;
 • ряд конференцій, які визначені як всеукраїнські, присвячені вирішенню специфічних регіональних питань, і не завжди є актуальними для решти регіонів;
 • більшість конференцій, які проводять технічні вищі навчальні заклади мають економічне та гуманітарне спрямування;
 • значна кількість звітних матеріалів не включають ні рекомендацій, ні рішень, тези надруковані без редагування.

З огляду на вищезазначене Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти розроблено Інструктивні рекомендації щодо оформлення пропозицій від вищих навчальних закладів  для формування Плану Міністерства освіти і науки України з проведення міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів.

1. Загальні положення

1.1. Науково-практична конференція молодих учених і студентів (далі –Конференція) направлена на підтримку і розвиток наукової діяльності молодих учених та студентів вищих навчальних закладів.

1.2. Пропозиції щодо проведення Конференції подаються відповідно до Інструктивних рекомендацій, розроблених Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

2. Мета, завдання Конференції

2.1. Метою конференції є залучення студентів до науково-практичної діяльності та стимулювання і підтримка наукової діяльності молоді.

2.2. Завданням конференції є:

 • встановлення творчих контактів та розширення міжнародних наукових зв’язків між молоддю  регіонів України та молоддю інших країн;
 • стимулювання зацікавленості молоді до громадської діяльності;
 • створення умов для реалізації інноваційного потенціалу молоді.

3. Статус та учасники Конференції

3.1. Міжнародна конференція проводиться разом із закордонними навчальними закладами або установами. Кількість країн-учасниць – не менше п’яти, а кількість учасників – 100 осіб і більше.

3.2. Всеукраїнська конференція проводиться спільними зусиллями вітчизняних вищих навчальних закладів і охоплює усі регіони України. Кількість учасників – 100 осіб і більше.

3.3. У Конференції беруть участь студенти, магістри, аспіранти та здобувачі віком до 35 років.

3.4. Якщо вищий навчальний заклад проводить декілька Конференцій, то тематика більшості із них повинна відповідати основному профілю підготовки у даному вищому навчальному закладі.

4. Вимоги щодо оформлення пропозицій до Плану конференцій

4.1. План  проведення міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів формує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти за пропозиціями, що надійшли від вищих навчальних закладів.

4.2. Пропозиції до Плану конференцій надсилаються відповідно до листа МОН, молоді та спорту України за формою (додаток 1). Назва Конференції повинна бути чітко сформульована, без скорочень, і відповідати проблематиці заходу. Необхідно також зазначити основні питання, що будуть запропоновані для обговорення учасникам Конференції. Кількість пропозицій від одного вищого навчального закладу – не більше п’яти.

4.3. Термін подання пропозицій – до 01 листопада поточного року. Пропозиції , що надійшли пізніше цього терміну, розглядатися не будуть.

Пропозиції надсилаються за адресою: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 36, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, відділ організації наукової і творчої роботи студентів, к. 318.

Телефон для довідок: (044) 248-19-21.

5. Планування та організація Конференції

5.1. Всеукраїнська конференція планується і проводиться спільними зусиллями декількох вітчизняних вищих навчальних закладів, а міжнародна – разом з закордонними навчальними закладами або установами при підтримці Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

5.2. Підготовку і проведення Конференції здійснює Організаційний комітет, до складу якого входять представники організаторів та співорганізаторів Конференції.

Організаційний комітет вирішує такі питання:

 • затверджує план підготовки і проведення Конференції;
 • проводить відбір робіт для участі в Конференції;
 • підводить остаточні підсумки Конференції та ін.

5.3. Звіт про проведення Конференції необхідно надсилати протягом місяця після проведення заходу до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (форма подання у додатку 2) за адресою: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 36, відділ організації наукової і творчої роботи студентів, к. 318.

6. Фінансування Конференції

6.1. Фінансування Конференції здійснюється за рахунок вищих навчальних закладів – організаторів конференції, організаційних внесків, спонсорських коштів та коштів з інших джерел.

Освіта.ua
02.10.2012

Популярні новини
Оцінювання ступенів ризику для вишів автоматизують З 2021 року визначення ступеня ризику у сфері вищої освіти здійснюватиметься в ЄДЕБО
Президент підписав закон щодо виборів ректорів Новий закон запроваджує другий тур виборів очільників закладів вищої освіти
Виші можуть самостійно обрати форму навчання У МОН зазначають, що заклади освіти можуть надавати перевагу змішаній формі навчання
Шкарлет: держава не зможе фінансувати таку кількість вишів Держава не зможе фінансувати таку кількість закладів, водночас зміни мають відбуватись поступово
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів