Постанова КМУ № 39 від 15.01.2026 року
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
№ 39 від 15 січня 2026 року
Деякі питання подолання наслідків
надзвичайної ситуації державного
рівня в електроенергетичних системах
З метою подолання наслідків надзвичайної ситуації державного рівня воєнного та техногенного характеру в електроенергетичних системах, спричинених ракетно-дроновими атаками Російської Федерації, та відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Призначити Першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра енергетики керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації державного рівня воєнного та техногенного характеру в електроенергетичних системах.
2. Керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації державного рівня воєнного та техногенного характеру в електроенергетичних системах невідкладно утворити (із затвердженням їх персонального складу):
3. Внести до пункту 8 Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. № 573 “Питання запровадження та здійснення деяких заходів правового режиму воєнного стану” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 57, ст. 1788), зміни, що додаються.
4. Міністерству освіти і науки:
5. Рекомендувати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у найкоротший строк забезпечити перегляд та встановлення граничних цін на ринку “на добу наперед”, внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку у нічних та денних часових зонах на рівні граничних цін, встановлених на відповідних сегментах ринку електричної енергії у піковій вечірній часовій зоні до кінця осінньо-зимового періоду 2025/26 року.
6. Акціонерному товариству “Українська залізниця”, акціонерному товариству “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, акціонерному товариству “Українська оборонна промисловість” терміново забезпечити закупівлю імпортованої електричної енергії протягом осінньо-зимового періоду 2025/26 року в обсязі не менше 50 відсотків загального споживання з урахуванням вимог пункту 3 розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2025 р. № 1391 “Про заходи щодо забезпечення постачання електричної енергії протягом осінньо-зимового періоду 2025/26 року” (Офіційний вісник України, 2025 р., № 102, ст. 7238).
7. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 6 цієї постанови, який набирає чинності з 17 січня 2026 року.
Прем’єр-міністр України Ю. Свириденко
За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 15.01.2026