Про затвердження Порядку вступу на наступний рівень освіти здобувачів спеціалізованої освіти, які здобувають освіту за наскрізними освітніми програмами

Наказ МОН № 28 від 14.01.2019 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 28 від 14 січня 2019 року

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
05 лютого 2019 р. за № 124/33095

Про затвердження Порядку вступу
на наступний рівень освіти здобувачів
спеціалізованої освіти, які здобувають
освіту за наскрізними освітніми програмами

Відповідно до абзацу третього частини сьомої статті 21 Закону України «Про освіту», підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок вступу на наступний рівень освіти здобувачів спеціалізованої освіти, які здобувають освіту за наскрізними освітніми програмами, що додається.

2. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А. О.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Управлінню адміністративно-господарського та організаційного забезпечення (Єрко І.А.) розмістити наказ на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Хобзея П. К.

Міністр                        Л. М. Гриневич

ПОГОДЖЕНО:
В.о. Міністра молоді та спорту України                 І. Гоцул

Міністр культури України                                          Є. Нищук

Тимчасово виконуючий обов’язки                         І. Руснак
Міністра оборони України

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
14 січня 2019 року № 28

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
05 лютого 2019 р. за № 124/33095

ПОРЯДОК
вступу на наступний рівень освіти здобувачів спеціалізованої освіти,
які здобувають освіту за наскрізними освітніми програмами

I. Загальні положення

1. Цей Порядок регламентує правила вступу на наступний рівень освіти осіб, які здобувають у закладах спеціалізованої освіти мистецьку, спортивну, військову освіту або освіту наукового спрямування за наскрізними освітніми програмами (далі — здобувачі спеціалізованої освіти).

2. Для вступу на наступний рівень освіти відповідно до цього Порядку необхідно, щоб здобувач спеціалізованої освіти завершив здобуття освіти на попередньому рівні освіти в закладі спеціалізованої освіти, в якому здобуття освіти відбувається за наскрізною освітньою програмою, затвердженою в установленому законодавством порядку.

3. Вступ на наступний рівень освіти здобувачів спеціалізованої освіти здійснюється одночасно з їх переведенням до наступного класу відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», положень про заклади спеціалізованої освіти, цього Порядку, а також наскрізної освітньої програми закладу освіти.

4. Прийом на навчання за освітніми програмами вищої освіти після завершення здобуття освіти на попередньому рівні здійснюється відповідно до Закону України «Про вищу освіту».

II. Особливості вступу на наступний рівень освіти здобувачів спеціалізованої освіти

1. Здобувачі початкової мистецької освіти вступають на наступний рівень освіти у закладі спеціалізованої освіти мистецького профілю згідно з установчими документами та вимогами до здобувачів, встановленими наскрізною освітньою програмою цього закладу освіти, що затверджується в установленому законодавством порядку.

2. Здобувачі спортивної освіти для вступу на наступний рівень освіти у цьому самому закладі освіти повинні:

1) виконати умови наскрізної освітньої програми закладу освіти на попередньому рівні;

2) успішно скласти перевідні тести спортивної підготовленості;

3) виконати вимоги навчального плану з видів спорту (що визначає кваліфікаційний рівень підготовки здобувачів спеціалізованої освіти (спортивний розряд, спортивне звання)), що затверджується в установленому законодавством порядку.

Перевідні тести спортивної підготовленості затверджує директор закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання. Порядок та строки їх складання схвалюються педагогічною радою та затверджуються директором закладу освіти.

3. Здобувачі військової освіти, які разом із здобуттям загальної середньої освіти отримали допризовну підготовку або підготовку осіб за військово-технічними та військово-медичними спеціальностями, вступають на наступний рівень військової освіти у закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю згідно з установчими документами та вимогами до здобувачів, встановленими наскрізною освітньою програмою цього закладу освіти.

4. Здобувачі базової освіти наукового спрямування вступають на наступний рівень освіти наукового спрямування відповідно до законодавства, установчих документів та наскрізної освітньої програми наукового ліцею, наукового ліцею-інтернату, що затверджується в установленому законодавством порядку.

Якщо вступ на рівень профільної освіти наукового спрямування відбувається не у рік завершення здобуття базової освіти наукового спрямування, то такий вступ здійснюється згідно з відповідними порядками щодо зарахування, відрахування та переведення учнів, передбаченими абзацами другим, третім частини третьої статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту».

Тимчасово виконуючий
обов’язки генерального
директора директорату
дошкільної та шкільної освіти                        В.С. Божинський

Освіта.ua
14.01.2019

Популярні новини
Документи про освіту отримало 90% випускників У 12 областях України процес видачі документів про базову й повну середню освіту завершено
В Україні створюватимуть паспорти безпеки шкіл Навчальний процес має початись максимально комфортно для всіх учасників освітнього процесу
Тривалість відпусток освітян відновлено Парламент ухвалив законопроект, що врегульовує питання тривалості відпусток
Рада має ухвалити закон про відпустки вчителів, – Бабак Невирішеним питанням є законопроект, що дозволить вчителям скористатися звичайною відпусткою
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів