Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для загальноосвітніх навчальних закладів

Рішення колегії МОН від 22.08.14 протокол № 5/3-19

РІШЕННЯ

КОЛЕГІЇ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Протокол № 5/3-19 від 22.08. 2014 року

Про надання грифів Міністерства
освіти і науки України навчальній літературі
для загальноосвітніх навчальних закладів

Розглянувши доповідну записку, підготовлену Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти "Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для загальноосвітніх навчальних закладів", колегія ухвалює:

1. Доповідну записку Інституту інноваційних технологій і змісту освіти "Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для загальноосвітніх навчальних закладів" взяти до відома.

2. Схвалити перелік навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів, яким надається гриф "Затверджено Міністерством освіти і науки України", згідно з додатком 1, та перелік навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів, якій надається гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України", згідно з додатком 2.

3. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти (в. о. директора Завалевський Ю. І.) підготувати проект наказу Міністерства освіти і науки України про надання грифів "Затверджено Міністерством освіти і науки України" та "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" навчальній літературі, згідно з додатками 1, 2.

4. Контроль за виконанням цього рішення колегії залишаю за собою.

Голова колегії,
Міністр                                С. М. Квіт

Колегії Міністерства освіти
і науки України

Доповідна записка
"Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для загальноосвітніх навчальних закладів"

Відповідно до законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", постанов Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 462 "Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти", від 23 листопада 2011 р. № 1392 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти", від 21 серпня 2013 р. № 607 "Про затвердження Державного стандарту початкової освіти для дітей з особливими освітніми потребами", наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 "Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах", вимог Державних санітарних правил і норм "Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України 18.01.2007 № 13 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30 січня 2007 р. за № 77/13344, Державних стандартів України: ДСТУ 3017-95 "Видання. Основні види. Терміни та визначення", ДСТУ 4736:2007 "Зошити шкільні. Технічні вимоги" та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність Міністерства освіти і науки України щодо науково-методичного забезпечення системи освіти, здійснюється офіційне визнання відповідності навчальної літератури вимогам державних стандартів освіти, державних санітарних правил і норм, гігієнічних нормативів, інших нормативних документів реалізується через процедуру надання Міністерством освіти і науки України відповідного грифа.

Офіційне підтвердження доцільності використання навчальної літератури у навчально-виховному процесі в навчальних закладах України здійснюється відповідно до Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 17 червня 2008 р. № 537 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 р. за № 628/15319 (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 1.7 Порядку гриф "Затверджено Міністерством освіти і науки України" надають навчальним програмам з предметів інваріантної складової навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів та підручникам, які мають гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України", пройшли апробацію та моніторингові дослідження у загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах.

Відповідно до пункту 1.8 Порядку гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" надають такій навчальній літературі: навчальним програмам, підручникам, навчальним, навчально-методичним та методичним посібникам, хрестоматіям, зібранням творів (у тому числі серії "Шкільна бібліотека"), словникам, енциклопедіям, тлумачним та термінологічним словникам для школярів та студентів, довідникам для школярів та студентів, практикумам, навчальним наочним посібникам, альбомам, навчально-наочним ігровим посібникам, атласам, навчальним картам, відео- та аудіозасобам навчання, електронним засобам навчального та загального призначення

Рукописи навчальних програм, підручників, посібників, наведених у додатках, розглянуті відповідними науково-методичними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства, які порушили клопотання про надання даній навчальній літературі грифа "Затверджено Міністерством освіти і науки України" та "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України".

З огляду на вищезазначене, на розгляд колегії Міністерства освіти і науки України виноситься перелік із:

  • 3-х назв навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів (додаток 1) для надання їм грифа "Затверджено Міністерством освіти і науки України";
  • 48-ми назв навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів (додаток 2) для надання їй грифа "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України".

Просимо розглянути доповідну записку і прийняти відповідне рішення, проект якого додається.

Виконуючий обов’язки директора
Інституту інноваційних
технологій і змісту освіти                               Ю. І. Завалевський

Освіта.ua
22.08.2014

Популярні новини
Поліція буде обліковувати підлітків-булерів, - омбудсмен Одним із завдань ювенальної превенції є попередження негативних явищ у дитячому середовищі
Опубліковано рейтинг шкіл України 2020 року Сайт Освіта.ua склав рейтинг шкіл України за результатами зовнішнього оцінювання випускників шкіл 2020 року
У МОН визначили, як оцінювати учнів 3-4-х класів НУШ Метою рекомендацій є визначення підходів та вимог до оцінювання результатів навчання
Школярам не вистачає українських підручників Школам, які раніше були російськомовними, бракує українських підручників
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!