Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів, які працюють за науково-педагогічним проектом "Росток", на 2013/2014 навчальний рік

Наказ МОН № 503 від 14.05.13 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 503 від 14 травня 2013 року

Про затвердження Типових навчальних планів
загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів,
які працюють за науково-педагогічним
проектом "Росток", на 2013/2014 навчальний рік

На виконання статті 15 Закону України "Про загальну середню освіту", наказу Міністерства освіти і науки України від 19.10.2009 р. № 949 "Про продовження дослідно-експериментальної роботи за науково-педагогічним проектом "Росток" на період до 2014 року", з метою впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2011 р. № 462 та Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392 наказую:

1. Затвердити Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів, які працюють за науково-педагогічним проектом "Росток", на 2013/2014 навчальний рік, що додаються.

2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.), Інституту інноваційних технологій та змісту освіти (Удод О.А.) розмістити Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють за науково-педагогічним проектом "Росток", на офіційних веб-сайтах Міністерства та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Заступник Міністра       Б.М. Жебровський

Додаток 1
до наказу Міністерства освіти і науки України
від 14.05.2013 № 503

Типові навчальні плани
загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів, які працюють за науково-педагогічним проектом "РОСТОК", на 2013/2014 навчальний рік

Пояснювальна записка

Типові навчальні плани для 1 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (додатки 2, 4, 6), навчанням мовами національних меншин (додатки 3, 5, 7), які працюють за науково-педагогічним проектом "Росток", розроблено відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту", з метою впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2011 р. № 462 та Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392, наказу Міністерства освіти і науки України від 19.10.2009 № 949 "Про продовження дослідно-експериментальної роботи за науково-педагогічним проектом «Росток» на період до 2014 року", наказу Міністерства освіти і науки України від 07.11.2000 р. № 522 "Про затвердження Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності", наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 р. № 114 "Про затвердження Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад", наказу Міністерства освіти і науки України від 23.11.2009 р. № 1054 "Про внесення змін до Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад".

Відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 462, до інваріативної складової змісту початкової освіти увійшли освітні галузі "Природознавство" та "Суспільствознавство". У навчальних планах загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють за науково-педагогічним проектом "Росток", у 1-4-х класах зазначені освітні галузі "Природознавство" та "Суспільствознавство" реалізуються через інтегрований навчальний предмет "Навколишній світ".

У 5-6 класах продовжується вивчення інтегрованого навчального предмета "Навколишній світ", який реалізує завдання предметів "Природознавство" та "Географія" відповідної  галузі "Природознавство".

Вивчення географії України у 8 та 9 класах загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання рекомендовано завершувати 17 - годинними курсами фізичної та економічної й соціальної географії своєї області (регіону) відповідно до програми "Рідний край" та переліку програм і посібників, підготовлених і схвалених до використання предметною комісією з географії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України для окремих регіонів країни, районів, а подекуди окремих міст і сіл. Для цього у навчальному плані передбачено 0,5 год у тижневому навантаженні.

Типові навчальні плани містять інваріантну складову, обов’язкову для всіх експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, та варіативну, якою передбачено додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором, проведення факультативів, індивідуальних і групових занять, що визначаються загальноосвітніми навчальними закладами з урахуванням інтересів і потреб учнів, цілей та завдань науково-педагогічного проекту "Росток", а також рівня навчально-методичного та кадрового забезпечення навчального закладу. Так, навчальними планами передбачено за рахунок годин варіативної складової збільшення часу на вивчення природничо-математичних предметів інваріантної складової, курсу "Інформаційна культура" (1 клас), навчального предмета "Навколишній світ" (2 клас), "Креслення" (з 7-го класу), спецкурсу "Елементи теорії ймовірностей" (з 6-го класу).

У 2-му класі викладання навчального предмету "Сходинки до інформатики" здійснюється за підручниками "Інформаційна культура" або "Сходинки до інформатики", які забезпечують виконання завдань освітньої галузі "Технології" (за вибором навчального закладу).

У навчальних закладах, які працюють за науково-педагогічним проектом "Росток", за рахунок загального навчального навантаження збільшено гранично допустиме навантаження учнів до меж, які не перевищують норм , встановлених Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01. При визначенні гранично допустимого навантаження години фізичної культури не враховуються, але обов’язково фінансуються.

Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів, враховуючи специфіку педагогічного експерименту, при наявності педагогічних кадрів і необхідних приміщень, здійснюється відповідно до нормативів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128.

Типові навчальні плани зорієнтовані на роботу загальноосвітніх навчальних закладів за п’ятиденним навчальним тижнем. У навчальних закладах, які запроваджують шестиденний робочий тиждень, кількість годин варіативної складової і гранично допустиме навантаження учнів встановлюється відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01.

Класи загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють за науково-педагогічнимпроектом "Росток" та продовжують навчання за Державним стандартом початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2000 р. № 1717 (чинного для 3 - 4 класів на 2013/2014 н.р.; для 4-го класу на 2014/2015 н.р.) та Державного стандарту базової і повної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 р. № 24 (чинного для 6 - 9 класів на 2013/2014 н.р., для 7 - 9 класів на 2014/2015 н.р., для 8 - 9 класів на 2015/2016 н.р., для 9 - го класу на 2016/2017 н.р.) можуть користуватись Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють за науково-педагогічнимпроектом "Росток", затвердженими наказом МОН від 06.04.2012 р. № 435.

Заступник директора Інституту
інноваційних технологій і змісту освіти       Т.О. Пушкарьова

Освіта.ua
14.05.2013

Популярні новини
Пройдіть тест ЗНО для вчителів онлайн Учителі можуть виконати тест, запропонований учасникам сертифікації 2021 року
Кіберполіцію просять блокувати небезпечний контент До кіберполіції направили звернення щодо виявлення та блокування негативного контенту
Онлайн-активність успішно впливає на компетентності учнів Учні з низьким рівнем активності онлайн мають нижчий рівень освітніх компетентностей
Інститути післядипломної освіти мають розвиватися, – МОН Україна наразі потребує поштовху для розвитку закладів післядипломної педагогічної освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів