Про проведення III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії у 2012/2013 н.р.

Лист ІІТЗО № 14.1/10-3278 від 28.11.12 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 14.1/10-3278 від 28 листопада 2012 року

Ректорам (директорам) інститутів
післядипломної педагогічної освіти

Про проведення III етапу Всеукраїнської
учнівської олімпіади з історії у 2012/2013 н.р.

Повідомляємо, що на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2012/2013 навчальному році" від 14.08.2012 № 916, III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії відбудеться у січні – лютому 2013 року.

Документом, що визначає порядок організації та проведення Всеукраїнських інтелектуальних змагань, їх організаційне, методичне й фінансове забезпечення, порядок участі в змаганнях і визначення переможців, є Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом МОНмолодьспорту України від 22.09.2011 № 1099, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 17 листопада 2011 року за № 1318/20056 зі змінами та доповненнями (далі - Положення).

У III етапі учнівської олімпіади з історії згідно з пунктом 3.5.1. Положення беруть участь учні  8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, що стали переможцями  II етапу олімпіад і включені до складу команди району (міста).

III етап олімпіади з історії рекомендуємо проводити в один тур за завданнями, підготовленими відповідними предметно-методичними комісіями, персональний склад яких затверджується  Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, та за графіками відповідних оргкомітетів.

Завдання III етапу мають бути укладені з урахуванням нових тенденцій історичної освіти і забезпечувати можливості якнайповнішого розкриття здібностей учасників, виявлення їх здатності до історичного пізнання та творчого осмислення минулого.

Завдання мають охоплювати різні галузі історії – політичну, економічну, соціальну, культурну тощо, а також всі категорії історичних компетентностей.

При складанні завдань обласного етапу треба враховувати тематику матеріалу з історії України та всесвітньої історії, вивченого учнями відповідного класу  на час проведення олімпіади.

Структуру комплекту завдань, типологію завдань та рівень їх  складності  предметно-методичні комісії визначають самостійно.

Для перевірки олімпіадних робіт потрібно передбачити відповідні критерії їх оцінювання.

При визначенні переможців змагань необхідно  дотримуватися пункту 5.4 чинного Положення, зокрема, що переможцем не може бути учасник, який за сумарним результатом у всіх обов’язкових турах відповідного етапу олімпіади набрав менше, ніж третину від максимально можливої сумарної кількості балів. Слід взяти до уваги, що згідно зі змінами до Положення збільшено кількість учасників IV етапу, які нагороджуються дипломами I, II, III ступенів з 30 до 50%, натомість залишилася без змін кількість учасників III етапу олімпіад з навчальних предметів, які  нагороджуються дипломами I, II, III ступенів - 50%.

Інформуємо, що принципи визначення змісту та структури завдань IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії залишаються аналогічними до минулорічної олімпіади й висвітлені в листі ІІТЗО від 14.12.2011 № 1.4./18-3999.

Завдання IV етапу олімпіад з історії 2012 року, відповіді на завдання практичного туру вміщено у фахових виданнях ("Історія і суспільствознавство в школах України", № 5, 2012; газета "Історія України" № 29–30, 2012); Аналіз виконання учасниками  олімпіади буде надруковано в газеті "Історія України" №1, 2013, а тематичні матеріали з історії Хмельниччини – в № 3 -4 газети "Історія України" за 2013 р.

Звіти про проведення ІІІ етапу, заявки на участь команд у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії та їх електронні версії й завдання ІІІ етапу олімпіади з історії слід подати до 5 березня 2013 року до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (03035, м. Київ, вул. Урицького, 36)

Директор       О.А. Удод

Освіта.ua
28.11.2012

Популярні новини
Онлайн-активність успішно впливає на компетентності учнів Учні з низьким рівнем активності онлайн мають нижчий рівень освітніх компетентностей
Інститути післядипломної освіти мають розвиватися, – МОН Україна наразі потребує поштовху для розвитку закладів післядипломної педагогічної освіти
5 березня завершується реєстрація на ЗНО – 2021 Дата подання документів до РЦОЯО визначається за відтиском штемпеля на поштовому конверті
У Києві невдоволені графіком проведення ЗНО У столиці обурилися графіком проведення ЗНО, який заважає провести свято Останнього дзвоника
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів