Щодо діяльності районних (міських) методичних кабінетів (центрів)

Лист МОНмолодьспорт № 1/9-797 від 01.11.12 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

№ 1/9-797 від 01 листопада 2012 року

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Щодо діяльності районних (міських)
методичних кабінетів (центрів)

12 жовтня 2012 року відбулася нарада щодо діяльності районних (міських) методичних кабінетів (центрів), зокрема, нормативного врегулювання окремих аспектів їх функціонування.

Міністерством опрацьовано висловлені на нараді зауваження і пропозиції, проаналізовано засади діяльності районних (міських) методичних кабінетів (центрів) (далі - методкабінет (центр) та за результатами повідомляємо про нижченаведене.

Загальні питання функціонування методкабінетів (центрів) врегульовані ч. 2 ст. 14, 19 Закону України "Про освіту", ст. 41, 42 Закону України "Про загальну середню освіту", ст. 25, 26 Закону України "Про дошкільну освіту" та Положенням про районний (міський) методичний кабінет (центр), яке затверджено наказом МОН від 08.12.2008 № 1119, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2008 р. за № 1239/15930 (далі – Положення).

У відповідності до вимог Положення засновником методкабінету (центру) є місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування. У своїй діяльності районний (міський) методичний кабінету (центр) керується законодавством України, Положенням і своїм статутом або власним положенням (у випадку, якщо є структурним підрозділом органу місцевого самоврядування або виконавчої влади (місцевого органу управління освітою), а не самостійною юридичною особою). Засновник організовує діяльність методкабінету (центру), зокрема, шляхом розроблення і затвердження відповідних установчих документів (статуту або положення) та посадових інструкцій на підставі та згідно Положення, в якому визначено головні завдання, повноваження, права та обов’язки керівника і працівників (методистів) методкабінету (центру).

Нормативно питання оплати праці, в тому числі доплат за суміщення професій (посад), підвищення посадових окладів, врегульовано нормами Кодексу законів про працю України, Закону України "Про оплату праці", нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, МОНмолодьспорту, колективним договором тощо.

Так, стаття 105 Кодексу законів про працю України встановлює, що розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі. Водночас, працівникам методкабінету (центру) встановлюється заробітна плата згідно з тарифними розрядами посад Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 №1298 та у відповідності до наказу МОН від 26.09.2005 № 557, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 3 жовтня 2005 р. за № 1130/11410.

Вказаними нормативно-правовими актами надано право органу, посадовій особі вищого рівня (засновнику, керівникові установи освіти або наукової установи) встановлювати види та розміри:

а) доплат (до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки)) за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад), за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт тощо, але ці види доплат не встановлюються керівникам бюджетних установ, закладів та організацій, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій, їх заступникам;

б) надбавок (до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), за складність, напруженість у роботі тощо, щодо яких не встановлено вищевказаної заборони.

Крім цього, постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки" від 20 квітня 2007 р. № 643 встановлює, що затверджені розміри підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності стосуються працівників, які займають посади згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963, в якому є, в тому числі, директор, завідувач, навчально-методичної, методичної, науково-методичної установи, завідувач навчально-методичного кабінету (лабораторії) тощо.

Інформуємо, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації" від 26 вересня 2012 р. № 887, Міністерством проводиться робота щодо затвердження методичних рекомендацій розроблення положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації з обов'язковим врахуванням відповідних галузевих повноважень.

Крім цього, Міністерством проводиться робота щодо розроблення та затвердження Довідника кваліфікаційних характеристик педагогічних працівників, що має на меті сприяти процесу створення відповідних посадових інструкцій.

Таким чином, просимо поінформувати про вищевикладене методкабінети (центри) всіх рівнів та повідомляємо про продовження роботи щодо вдосконалення організації діяльності методкабінетів (центрів).

Заступник Міністра       Б.М. Жебровський

Освіта.ua
01.11.2012

Популярні новини
5 березня завершується реєстрація на ЗНО – 2021 Дата подання документів до РЦОЯО визначається за відтиском штемпеля на поштовому конверті
У Києві невдоволені графіком проведення ЗНО У столиці обурилися графіком проведення ЗНО, який заважає провести свято Останнього дзвоника
Уряд затвердив план розвитку STEM-освіти Документ визначає заходи для розвитку навичок дослідницької та інженерної діяльності
У школах з'явиться предмет «Підприємництво і фінансова грамотність» У МОН зазначають, що фінансова грамотність є однією з ключових компетентностей
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів