Про проведення експериментального випробовування електронного пристрою для читання "PocketBook" в загальноосвітніх навчальних закладах I-III ступенів

Наказ МОН №1315 від 30.12.10 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1315 від 30 грудня 2010 року

Про проведення експериментального
випробовування електронного пристрою
для читання "PocketBook" в загальноосвітніх
навчальних закладах I-III ступенів

З метою забезпечення ефективного впровадження сучасних інноваційних технологій у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів та створення єдиних вимог до електронних і програмно-апаратних засобів в умовах проведення єдиної технічної політики в галузі інформатизації навчальних закладів наказую:

1. Затвердити рекомендації щодо порядку проведення експериментального випробовування електронного пристрою для читання "PocketBook" в загальноосвітніх навчальних закладах I-III ступенів, що додаються.

2. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.) спільно з Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.), Національною Академією педагогічних наук (Кремень В.Г.), за згодою, Інститутом гігієни і медичної екології імені О.М.Марзєєва Національної Академії медичних наук (Сердюк А.М.), за згодою:

2.1. Забезпечити організацію та науково-методичний супровід проведення у ІІ семестрі 2010/2011 навчального року експериментального випробовування електронного пристрою для читання "PocketBook".

2.2. Розробити до 10 лютого 2011 року методичні рекомендації щодо використання електронних засобів навчального та загального призначення.

2.3. Підготувати до 10 травня 2011 року аналітичну довідку за результатами експериментального випробовування.

3. Управлінням освіти і науки Київської, Донецької, Івано-Франківської, Миколаївської, Полтавської обласних та Київської міської державних адміністрацій:

3.1. Визначити та подати до 10 січня 2011 року назву та адресу одного загальноосвітнього навчального закладу регіону для проведення експериментального випробовування.

3.2. Забезпечити організацію своєчасного проведення експериментального випробовування електронного пристрою для читання "PocketBook" у визначеному загальноосвітньому навчальному закладі. Матеріали експериментального випробовування надіслати до 1 травня 2011 року на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти: 04070, м. Київ, вул. Сагайдачного, 37, телефон (044) 528-41-55, факс (044) 528-41-11.

4. Наказ опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки, молоді та спорту та розмістити на веб-порталі Міністерства (www.mon.gov.ua) та Інтернет-порталі "Єдине освітнє інформаційне вікно України" (www.osvita.com).

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Перший заступник Міністра       Б.М. Жебровський

Додаток
до наказу Міністерства освіти і науки
від 30.12. 2010 р. № 1315

Рекомендації
до порядку проведення експериментального випробовування електронного пристрою для читання "PocketBook" в загальноосвітніх навчальних закладах I-III ступенів у 2010/2011 навчальному році

1. Ці рекомендації визначають порядок проведення експериментального випробовування з організації управління навчально-виховним процесом у загальноосвітніх навчальних закладів на підставі впровадження сучасних електронних апаратно-програмних засобів (далі – експеримент).

2. Експеримент проводиться з метою створення та впровадження нових підходів до нормативного та методичного забезпечення впровадження сучасних інформаційних технологій у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів на підставі розроблення єдиних вимог до електронних і програмно-апаратних засобів в умовах проведення єдиної технічної політики в галузі інформатизації навчальних закладів.

3. В експерименті беруть участь управління освіти і науки та загальноосвітні навчальні заклади (далі – ЗНЗ) різної форми власності.

Навчальні заклади беруть участь в експерименті на підставі рішення керівника закладу за згодою обласного управління освіти і науки.

4. Управління експериментом здійснюється обласним управлінням освіти і науки.

5. Державна наукова установа "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" (далі – Інститут), обласні та Київський міський інститути післядипломної педагогічної освіти відповідних регіонів надають необхідну науково-методичну та інформаційно-аналітичну підтримку органам управління освіти і науки обласних державних адміністрацій у проведенні експерименту.

6. Експеримент проводиться в два етапи.

7. Перший етап експерименту – з 1 січня до 1 лютого 2011 року.

У період проведення першого етапу експерименту учасниками експерименту:

  • розробляється і затверджується план проведення експерименту;
  • формується механізм і модель управління експериментом;
  • здійснюється ознайомлення учасників експерименту з об'єктом дослідження (експериментальним зразком);
  • добираються модель управління експериментальними класами і механізм взаємодії всіх учасників експерименту (Інститут, обласні та Київський міський інститути післядипломної педагогічної освіти, обласні управління освіти і науки, ЗНЗ, учні);
  • готується звіт за результатами першого етапу експерименту.

8. Другий етап експерименту – з 2 лютого до 1 травня 2011 року.

У період проведення другого етапу експерименту учасниками експерименту:

  • проводиться відбір учнів в експериментальних та контрольних класах ЗНЗ;
  • здійснюється апробація об'єкту дослідження в експериментальних класах;
  • здійснюється контроль за проведенням експерименту відповідальними за експеримент від обласних (міського) управлінь освіти і науки;
  • проводяться консультативні заходи для учасників експерименту від обласних та Київського міського інститутів післядипломної педагогічної освіти, та Інституту;
  • готується звіт за результатами другого етапу експерименту, який направляється на адресу Інституту у строк до 1 травня 2011 року.

9. У період проведення експерименту Інститут та установа, що надала зразок об'єкту дослідження, здійснюють порівняльний аналіз результатів експериментального випробовування.


30.12.2010

Популярні новини
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів