Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії у 2010-2011 навчальному році

Лист ІІТЗО №1.4/18-4537 від 24.11.10 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

№1.4/18-4537 від 24 листопада 2010 року

Ректорам (директорам) інститутів
післядипломної  педагогічної освіти

Про проведення ІІІ етапу
Всеукраїнської учнівської олімпіади
з хімії у 2010-2011 навчальному році

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів у 2010/2011 навчальному році" від 21.09.2010 №891 ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади проводиться у січні-лютому 2011 року за завданнями, підготовленими відповідними комісіями, затвердженими Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, та за їхніми графіками.

Документом, що визначає завдання, структуру, технологію проведення Всеукраїнських олімпіад, є Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності (наказ Міністерства освіти України №305 від 18.08.98 р.).

ІІІ етап олімпіади провести у два тури: теоретичний та експериментальний. Теоретичні завдання олімпіади повинні містити 6-7 задач, при цьому 1-2 задачі повинні бути рівня шкільних задач підвищеної складності, решта – олімпіадного характеру різних рівнів складності. Характер задач експериментального туру визначається можливостями організаторів олімпіади (наявності обладнання та реактивів).

При укладанні завдань доцільно враховувати такі поради.

1. Не слід сподіватися, що учасники олімпіади знайомі з вузькоспеціальною інформацією чи деталями хімічної поведінки малопоширених елементів та сполук. У разі потреби необхідні дані слід ввести до умови задачі.

2. До одержання відповіді має вести ланцюжок логічних міркувань та/або математичних розрахунків; слід пам’ятати, що учні не зобов’язані відтворювати інтуїтивні припущення автора.

3. До умови слід включати декілька питань, формулюючи їх таким чином, щоб помилка, зроблена учнем на першому кроці розв’язку, не позбавляла його можливості одержати певну кількість балів на наступних етапах.

4. Слід чітко формулювати всі спрощення, зроблені при укладанні задачі (наприклад, про перебіг реакцій до кінця; можливість використовувати округлені значення атомних мас; нехтувати розчинністю малорозчинних речовин тощо).

5. Слід уникати занадто довгих умов.

З прикладами завдань минулого року можна ознайомитися на сторінках газети "Хімія. Шкільний світ" (№16-17, 2010 р.).

Учасники олімпіади повинні мати змогу ставити запитання щодо умов завдань протягом проведення туру.

Бажано, щоб на запитання, що стосуються певної задачі, відповідала одна й та сама людина, старший відповідної паралелі або його заступник. У такому випадку учасники отримують однакові відповіді на одні й ті самі  запитання.

Для здійснення якісної неупередженої перевірки завдань журі розробляє єдині критерії оцінювання до кожної задачі з урахуванням різних способів розв’язання завдань учасниками олімпіади.

У критеріях оцінювання повинні бути відображені всі кроки розв’язування кожної задачі.

Журі перевіряє тільки завдання, що записані у чистовик учасника олімпіади. Чернетка членами журі не розглядається.

При визначенні переможців змагань слід дотримуватись вимог п.4.4 чинного положення, зокрема вимоги, що "переможцем не може бути учасник, який за сумарним результатом виступів на всіх обов’язкових турах набрав менше, ніж третину від максимально можливої сумарної кількості балів".

Звіти про проведення ІІІ етапу разом із текстами завдань ІІІ етапу з розв‘язками та заявки на участь команд у ІV етапі Всеукраїнських олімпіад слід подати до 5 березня 2011 року на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України (04070, м.Київ-070, вул.Сагайдачного, 37, відділ по роботі з обдарованою молоддю та проведення інтелектуальних змагань).

Навчально-методична література з питань підготовки ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії додається (додаток 1,2).

Директор       О.А.Удод


24.11.2010

Популярні новини
У МОН розробили механізм апробації шкільних підручників Процес апробації передбачає дослідження якості підручників та відповідності стандартам
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів