Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології у 2010-2011 навчальному році

Лист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (ІІТЗО) №1.4/18–4748 від 07.12.10 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

№1.4/18–4748 від 07 грудня 2010 року

Ректорам (директорам) інститутів
післядипломної педагогічної освіти

Про проведення ІІІ етапу
Всеукраїнської учнівської олімпіади
з екології у 2010-2011 навчальному році

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки "Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів у 2010/2011 навчальному році" від 21.09.2010 №891 з метою виявлення обдарованих школярів, формування в них фундаментальних екологічних знань, екологічної культури старшокласників, що ґрунтуються на ставленні до природи як унікальної цінності, а також відбір команди учнів для участі в міжнародній олімпіаді екологічних проектів, започатковано Всеукраїнську учнівську олімпіаду з екології.

Документом, що визначає завдання, структуру, технологію проведення Всеукраїнських олімпіад, є Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затверджене наказом Міністерства освіти України №305 від 18.08.98 р.

В екологічній олімпіаді можуть брати участь учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Олімпіада проводиться в чотири етапи згідно з пунктом 2.1. Положення.

ІІІ етап відбудеться у січні-лютому 2011 року за завданнями, підготовленими обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, та за їхніми графіками.

ІІІ етап олімпіади проходитиме у два тури: теоретичний та практичний. Теоретичний тур олімпіади може включати завдання, різнопланові за змістом та обсягом (тести, відкриті завдання, екологічні задачі). При цьому просимо врахувати, що 2/3 цих завдань становлять завдання з екології, де базовим предметом є біологія, а решта – фізика, хімія, географія. Комплект завдань готується окремо для кожного класу. При укладанні завдань радимо керуватись навчальними програмами з екології для загальноосвітніх навчальних закладів (11 клас, рівень стандарту, академічний рівень; 10-11 класи, профільний рівень), підручником "Екологія" Царик Л.П., Вітенко І.М., Царик П.Л.(профільний рівень, вид. "Ґенеза").

Практичний тур олімпіади слід провести у вигляді стендового (заочного) та презентаційного (очного) захисту екологічних проектів. При підготовці проекту дотримуватись таких порад:

1. Проект повинен містити лабораторні, польові чи теоретичні дослідження, а не лише огляд літературних джерел чи інформації з Інтернету.

2. Рекомендовані розміри стенду – 125 х 25 см (заголовок) і 125 х 100см (основна частина).

3. Кількість сторінок письмового тексту проекту не більше 50 аркушів формату А4.

4. Фотографії, що стосуються теми, розміщуються в кінці проекту.

Тривалість виконання завдань визначається з урахуванням вікової категорії учасників.

До складу журі ІІІ етапу запрошуються, крім вчителів та методистів, науковці і викладачі вищих навчальних закладів, проте журі змагань не повинно складатись переважно з науковців та викладачів одного навчального закладу.

Для перевірки робіт учасників олімпіади необхідно встановити відповідні критерії їх оцінювання, що полегшить роботу членів журі й об’єктивуватиме самий процес оцінювання. У критеріях оцінювання повинні бути відображені правильність і науковість викладення матеріалу, повноту розкриття понять і закономірностей, точність вживання екологічної термінології, логічність і доказовість у викладенні матеріалу, ступінь сформованості інтелектуальних, загальноосвітніх та специфічних умінь школярів (робота з картографічними, статистичними та іншими додатковими матеріалами).

При визначенні переможців змагань слід дотримуватись вимог пункту 4.4 чинного Положення, зокрема вимоги, що "переможцем не може бути учасник, який за сумарним результатом виступів на всіх обов’язкових турах набрав менше, ніж третину від максимально можливої сумарної кількості балів".

У разі виникнення суперечливих питань учні можуть подати заяву на апеляцію, але розгляд її не означає обов’язкову зміну оцінки.

Звіти про проведення ІІІ етапу разом із текстами завдань ІІІ етапу з розв‘язками та заявки на участь команд у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології слід подати до 5 березня 2011 року на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України (04070, м.Київ-070, вул.Сагайдачного, 37, відділ по роботі з обдарованою молоддю та проведення інтелектуальних змагань).

Директор       О.А.Удод


07.12.2010

Популярні новини
Більшість українців повідомили про зниження якості освіти Українці наголошують на зниженні якості освіти або неможливості отримати освітні послуги
Маємо створити умови для вільної роботи вчителів, – міністр МОН за міністра Оксена Лісового акцентуватиме свою увагу на зміні культури у школі
Уряд розпочне тотальну боротьбу з освітньою бюрократією Новий підхід до управління системою освіти стане ключовим вектором роботи уряду
Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів