Osvita.ua Вступна кампанія Вступ на магістра Конкурсний бал при вступі до магістратури
Конкурсний бал при вступі до магістратури

Як обчислюватиметься конкурсний бал вступників до магістратури у 2019 році

Конкурсний бал при вступі до магістратури

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники.

На основі конкурсних балів здійснюється процедура відбору вступників на конкурсні пропозиції у закладах вищої освіти.

Програми вступних випробувань, фахових випробувань, співбесід, творчих заліків та творчих конкурсів обов’язково оприлюднюються на веб-сайтах закладів вищої освіти. У програмах містяться критерії оцінювання, структура оцінки і порядок оцінювання.

Відомості про результати вступних випробувань та інших конкурсних показників вносяться до запису про вступника в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Формула розрахунку конкурсного бала

1. Конкурсний бал (КБ) особи, яка претендує на зарахування на навчання за ступенем магістра за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право», визначається за формулою:

КБ = П1 + П2 + П3

П1 – оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови;

П2 – оцінка єдиного фахового вступного випробування за тест з права;

П3 – оцінка єдиного фахового вступного випробування за тест із загальних навчальних правничих компетентностей.

2. Конкурсний бал особи, яка претендує на зарахування на навчання за ступенем магістра за спеціальністю «Музеєзнавство», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна бібліотечна та архівна справа», спеціальностями галузей знань «Культура і мистецтво», «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології», «Сфера обслуговування», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» (крім спеціальності «Міжнародне право») визначається за наступною формулою:

КБ = П1 + П2 +П3

П1 – оцінка єдиного вступного іспиту з іноземної мови;

П2 – оцінка фахового вступного випробування (за шкалою від 100 до 200 балів);

П3 – оцінка за інші показники конкурсного відбору, якщо вони встановлені правилами прийому. Зокрема, додаткові бали за навчальні та наукові досягнення. Сюди ж враховується середній бал документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, на основі якого здійснюється вступ. Показники оцінюються сумарно за шкалою від 0 до 20 балів.

3. В інших випадках конкурсний бал розраховується як сума балів за вступні випробування та інших показників конкурсного відбору відповідно до правил прийому зі врахуванням права на першочергове зарахування до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів. Це право реалізується за допомогою множення конкурсного бала на 1,05.

Перехресний вступ

Вступники, які беруть участь у конкурсі на магістратуру за неспорідненою спеціальністю, повинні складати додаткове вступне випробування. Додаткове вступне випробування має кваліфікаційний характер та оцінюється за двобальною шкалою – «склав/не склав». Якщо вступник не склав додаткового вступного випробування, він втрачає право брати участь у конкурсному відборі на цю освітню програму.

Відсутність додатка до диплома

Якщо з об’єктивних причин додаток до документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень у вступника є відсутнім, його середній бал прирівнюється до мінімально можливого значення.

Мінімальне значення кількості балів

Кожен заклад вищої освіти самостійно визначає мінімально допустиму кількість балів зі вступних випробувань, із якими вступник має право брати участь у конкурсі.

Звільнення від іспиту з іноземної мови

Якщо вступник підтверджує свій рівень знань іноземної мови відповідним сертифікатом (не нижче рівня B2 загальноєвропейських рекомендацій або аналогічного рівня), то він звільняється від складання вступного іспиту з іноземної мови, автоматично отримуючи найвищий бал.

Сертифікати, що зараховуються приймальною комісією:

  • англійська мова – TOEFL, International English Testing System або Cambridge English Language Assessment;
  • німецька мова – TestDaF;
  • французька мова – DELF або DALF.

Апеляції

Апеляції на результати вступних випробувань, проведених закладом вищої освіти, розглядає апеляційна комісія цього закладу.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2019 році.

Освіта.ua
18.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Цимбал
Сьогодні Уряд затвердив держзамовлення - вчергове скоротив кількість бакалаврів і дуже сильно- магістрів, більше10%!!!! Цей пр...к Кубів вирішив викинути бідних дітей з вишів! На юриста взагалі немає місць!!! Повний ігнор Конституції - ст . 53!!!!? Не мовчіть!!!!
Галина
Для Цимбал: бакалаврів ЗБІЛЬШИВ! і молодших спеціалістів збільшив. І де Ви побачили не виконання Конституції? ПРАВО не є обов’язком! Виотримуєте право на навчання за конкурсом!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!