Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ван Хоенхайм
Допоможіть будь ласка. До кого в університеті можна звернутись щоб обговорити конкретний випадок відшкодування? Заздалегідь дякую за відповідь.
Оля
Доброго вечора ! Я навчаюся на першому курсі внз на дефектолога і хочу повестися бо зрозуміла що це не моє . Можете порадити як правильно мені зробити я хочу залишити університет за власним бажання і в новому навчальному році поновитися чи мені потрібно просто перевестися ?
Галина
Для Оля: перевестись можна лише після закінчення І курсу (і то не на всі спеціальності можуть перевести, все залежить від розміру академічної рвзниці). простіше просто відрахуватись за влвсним бажанням та вступити наступного року заново.
Коментувати
Віка
Якщо я хочу перевестись на наступний рік на інший факультет, на 2 курс, мені потрібно здавати для цього ЗНО з математики?
Влад
Для Віка: математику з 2021 року здають для випуску з школи. Ви вже школу закінчили!
Коментувати
Олексій
Привіт, чи потрібно вертати кошти за навчання в разі якщо я перейду з бакалавра на молодшого спеціаліста? Навчаюся на бюджеті як дитина сирота.
Ірина
Доброго дня. Вступила на бакалавра у вуз. Потім вирішила втсупити у інший вуз, прийшла написати заяву на відрахування. мене відговорили, сказали, може передумаєш.Заняття не відвідувала, стипендію не отримувала. у грудні написала заяву на відрахування. петер поступила на бюджет у інший вуз і мені сказали, що маю компенсувати , той семетр, який я не навчалася. Чи можу у цьому випадку не платити компенсацію?
Вікторія
Доброго дня. Навчаюсь в дрогобицькому державному педагогічному університеті на спеціальності соціальний робітник (державна форма). На наступний рік хочу перевестись на іншу спеціальність (англійську філологію) в цьому ж університеті, але на платну форму навчання. Мені доведеться повернути кошти? Чи можу я перевестись і як це робити? Куди подавати документи і які саме?
Галина
Для Вікторія: чому Ви спершу не читаєте коментарі? там вже неодноразово писали, що повертають кошти ті, хто повторно вступає на бюджет того ж рівня. А куди документи подавати? Так в свій виш і подавайте
Коментувати
СОФІЯ
Я вступила на бюджет у ВНЗ, зрозуміла, що це не моє і паралельно подала докумнти на контракт в інший ВНЗ і мене зарахувади. Я дитина-інвалід, сказали, що можуть перевести на бюджет в першому семестрі. Мені потрібно буде повертати кошти державі?
Галина
Для СОФІЯ: переведення тривало до 15 вересня. Яким чином Вас можуть перевести зараз? Якщо таке щастя трапиться, то тоді будете питати
СОФІЯ
В тому закладі куди перевелась - навчання розпочалося з 01 жовтня!
Галина
Для СОФІЯ: навчання і зарахування на бюджет - то різні речі. Бюджет виділяє держава, а не виш і в одні й ті ж терміни для всіх закладів.
Коментувати
Ілля
Привіт, поступив як дитина сирота на бюджет. Чи потрібно моїй категорії дітей повертати кошти за навчання?
Галина
Для Ілля: чому повертати? повертають ті, хто повторно вступає на бюджет
Ілля
Я не правильно поставив питання. Я хочу заново на перший курс на бюджет, але на іншу спеціальність. Але так як я маю статус дитини-сироти, мені цікаво чи потрібно повертати кошти саме в моєму положенні?
Галина
Для Ілля: тоді треба. повертають всі категорії. Виключень немає. В законі чітко зазначено: "Громадяни України, які не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти, мають право повторно безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти за тим самим ступенем освіти, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців". Там не сказано, що певні категорії можуть навчатись за бюжетні кошти безліч разів без повернення коштів. Ви просто маєте право завершити навчання за тим місцем, яке вже отримали
Коментувати
Віталій
Доброго дня! Цього року здобув ступінь бакалавра зі спеціальності "Менеджмент", проте розглядаю можливість вступу на наступний рік у медичний ВНЗ. Чи вважаються "бакалавр" (той ступінь, який я вже здобув) та "неподільна магістратура" (ступінь у медичному закладі) ідентичними і чи потрібно буде у такому разі відшкодовувати кошти за бакалаврат? Заздалегідь дякую за відповідь.
Галина
Для Віталій: так треба буде
Коментувати
Анна
Доброго ранку! У 2019 році вступила на бюджетну ф.н. спец. Біологія, але за станом здоров’я (є висновок ЛКК) не змогла навчатись і з 01.10.2019 (фактично провчилась місяць, першу сесію не складала)була переведена на гуманітарний факультет цього ж ВУЗУ, але на контрактну ф.н. У цьому році повторно вступила на бюджетну ф.н. іншого гуманітарного факультету цього ж ВУЗУ. Чи маю я відшкодовувати кошти до держ.бюджету, якщо так, тощо в якому розмірі. На чиє ім’я я можу подати заяву із проханням не відшкодовувати кошти, так як не змогла навчатись за станом здоров’я?
989
Для Анна: не маєте компенсувати у тому випадку, якщо є заключення комісії, що за спеціальністю "Біологія" не можете працювати за станом здоров’я. Просто цікаво за якої хвороби можна працювати за гуманітарною спеціальністю і не можна за спеціальністю "Біологія"
Коментувати
Вікторія
Доброго дня. Навчаюсь в дрогобицькому державному педагогічному університеті на спеціальності соціальний робітник (державна форма). На наступний рік хочу перевестись на іншу спеціальність (англійську філологію) в цьому ж університеті, але на платну форму навчання. Мені доведеться повернути кошти? Чи можу я перевестись і як це робити? Куди подавати документи і які саме?
СОФІЯ
Я вступила на бюджет у ВНЗ, зрозуміла, що це не моє і паралельно подала докумнти на контракт в інший ВНЗ і мене зарахувади. Я дитина-інвалід, сказали, що можуть перевести на бюджет. Мені не потрібно буде повертати кошти державі?
989
Для СОФІЯ: А Вам сказали коли Вас переведуть? Якщо з ІІ семестру, то точно не буде потрібно
СОФІЯ
Цього семестру....
Коментувати
Диана
Здравствуйте, если отчисляли с первого курса на контракте, а потом восстановили на заочку но и там на втором курсе отчислили. Могу ли я всостановиться опять на дневное но уже на второй курс контракт?
Оксана
Доброго дня.Скажіть будь ласка,якщо дитина не поступала зразу після11 класу,чи може вона поступати на другий Рік і чи треба здавати щераз ЗНО?
Влад
Для Оксана: може вступати по цим ЗНО
Коментувати
Оксана Микитка
Доброго дня! Син вступив на перший курс повторно, на бюджет, університет, де вн буде навчатися, нарахував суму відшкодування, але не надав реквізити рахунку для оплати. Де взяти рахунок, на яки сплатити величезну суму гррошей? Хто його має надати, чи я самаа маю звертатися в держказначейство для уточнення реквізитів? Чи може ректор розглянути заяву про реструктуризацію суми віддшкодування, бо бухгалтерія ВУЗу стерджує, що ні.
Галина
Для Оксана Микитка: там в статті є ссилка на постанову, якою затверджено порядок відшкодування. Читайте. В порядку написано, що керівник закладу може реструктуризувати відшкодування за вмотивованою заявою. за реквізитами в бухгалтерію.
Коментувати
Тамара
Чи можливо забрати документи з бюджетної форми навчання навчались тиждень, чи плвинні щось відшкодовуваьи?
Катерина
Забрати документи до початку сесії на першому курсі. Який розмір відшкодування буде, якщо я провчилася тиждень?
Катерина
Скажіть будь ласка, я навчаюсь на бюджеті, чи можу я забрати документи і поступити в інший ВНЗ на бюджет на наступний рік за результатами зно 2020?
Олексій
Скажіть будь ласка, чи можливо перевступ з бакалавра одніє спеціальності( бюджет) на іншу в інший вуз ( також на бюджет) без відшкодувань якимось чином?
Галина
Для Олексій: лише якщо у Вас є заключення медичної комісії, що Ви не можете працювати за попередньо отримуваною спеціальністю
Коментувати
Данило
Доброго дня. Скажіть будь ласка, після навчання на першому курсі (бюджет) без відшкодувань і перевступити на зовсім іншу спеціальність в інший вуз (також бюджет) без відшкодувань попередньому можливий?
Галина
Для Данило: Якщо вступите заново на 1 курс на бюджет, то муситимете відшкодовувати вартість попереднього навчання
Данило
А людина, яка вчиться на контракті, такош має відшкодувати вартість?
Галина
Для Данило: кому? собі? Держава на нього грошей не витрачає
Коментувати