Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Добрий день, якщо я планую повертати кошти за рік навчання і вступати в інший вуз на бюджет при подачі документів у електронному кабінеті вказувати що вже подавали документи на бюджет (там була така графа)??? Цікаво, якщо вартість у цьому році становила 26 тисяч і отримувала стипендію 2 тисячі, скільки приблизно треба буде повертати? Можливо допоможете ?
Галина
Для Наталія: скільки треба буде платити Вам краще взнати у бухгалтерії. Але, якщо 26 тис. - це контракт, то знайте, що вартість бюджету рази в 2-3 вища. І, так, стипендію теж треба буде повертати)
Коментувати
Наталія
Добрий день. Якщо я провчилася на бюджеті в медичному і не хочу йти на інтернатуру чи треба відшкодувати за 6 років навчання? Або якщо вчився на бюджеті, а хочеш йти на контракт (інтернатура), то треба відшкодувати за ті 6 років?
Валерія
Якщо я навчалася на комерції, але мене відрахували і в мене на той момент був борг по навчанню, чи буде моя сума боргу зростати до ти пір поки я її не заплачу? ( Борг в сенсі грошей)
єлизавета
в 2022 році вступила в медичний і відрахувалася за власним бажанням в листопаді, як я зрозуміла, треба буде відшкодувати, але не зрозуміла про 30 кредитів і тд. скільки мені потрібно буде платити якщо ~26к в рік я б платила на контракті?
Лідія
Я навчалася 2 курси за спеціальністю математика в одному університеті на бюджеті і забрала документи, а цьогоріч хочу знову поступити на бюджет на цю ж спеціальність тільки в інший університет. Чи велику суму мені прийдеться сплатити за перше бюджетне місце, якщо академічної різниці практично немає? Чи дешевше буде просто поступити на контракт?
Галина
Для Лідія: Ви сплатите не за академ різницю, а за те, що держава вже витратила кошти на Ваше навчання. Бюджет рази в 3 дорожчий контракту, тому по грошах вигідніше контракт. А практично Вам краще було перевестись в інший виш, а не вступати знову. Ну або зараз поновитись на навчання в тому виші, в який Ви хочете. Навіщо знову навчатись з 1 курсу
Коментувати
Олена
Добрий день, якщо я отримаю диплом за бюджетні кошти, а потім поступлю на 2 спеціальність і кошти відшкодую 1 універу, то в мене залишиться диплом? Чи його анулюють? І чи потрібно буде повертати стипендію? І ще. Чи можна якось вступити на СТН на медицину, якщо я Біолог чи з 1 курсі тільки?
Галина
Для Олена: Сонце. Вартість бюджету рази в 3 дорожче контракту. Якщо Ви закінчуєте навчання, а не лише 1 курс, то Вам вигідніше вступати на контракт, і платити значно меншу суму по рокам (а може й семестрово), а не всю відразу (і так віддавати треба все, зі стипендією включно)
Олена
Дякую вам за роз’яснення!
Коментувати
Даша
Добрий день! в цьому році закінчую коледж (навчаюсь на бюджеті ) чі можу я вступити після закінчення в цей ж заклад на іншу спеціальність або в університет на бюджет ?
Микола
Для Даша: да
Коментувати
Карина
Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, якщо я забрала документи з ВНЗ з державної форми навчання, і не можу повторно поступити до університету на бюджет, чи маю я змогу поступити у коледж на бюджет без відшкодування грошей?
Ілона
Для Карина: да
Коментувати
f0rgotten
Доброго дня! Чи є можливість вступити до медичного університету після коледжу на бюджет по скороченому терміні? Це залежить окремо від кожного навчального закладу , чи всюди не можна вступити по скороченому терміні (на основі молодшого спеціаліста) на бюджет? Дайте відповідь будь ласка. Дякую
Галина
Для f0rgotten: Держзамовлення надає саме держава. І від вишу тут нічого не залежить
Коментувати
Софія
Доброго дня! Виходить, якщо я хочу забрати документи з першого курсу одного медичного університету і подати їх в інший, необхідно буде відшкодувати вартість навчання за 2 семестри?
Галина
Для Софія: якщо Ви хочете перевестись з одного мед.універу в інший після закінчення І курсу (на ІІ), то нічого відшкодовувати не треба. А ось, якщо Ви хочете відрахуватись, і в наступному році вступати на І курс іншого, то треба. В цьому разі, аби сплачувати менше, Вам слід відрахуватись до початку ІІ семестру. Тоді будете відшкодовувати вартість одного семестру. Якщо не встугнете, то будете відшкодовувати за два семестри.
Софія
Дякую!
Коментувати
Евгеній
Доброго дня, якщо не отриманий диплом за навчання протягом двох років в технікумі, чи треба платити відшкодування при вступі до колледжу?
Галина
Для Евгеній: мало інформації. Вчились на контракті чи бюджеті? На базі якої освіти (9 чи 11 класів)? вступати збираєтесь на базі якої? В якому році навчались? Після цього працювали офіційно?
Коментувати
Артем
Добрий день ! У мене виникла така ситуація: 2022 року вступив в ВНЗ по квоті на бюджет, за усною співбесідою, так як я людина з ТОТ, на 121 спеціальність "Інженерія програмного забезпечення". Чи можу я після першого курсу забрати документи, та без відшкодування вступити в університет МВС, ДСНС, ЗСУ, НГУ ? Розумію, що вгорі все написано, але стосовно МВС не зрозуміло ????????‍♂️ Велике дякую ✊????
Валерія
Чи можна є спорідненими спеціальностями 051" Економіка" та 071 " Облік та оподаткування"?
Анна
Доброго дня! У мене виникла така ситуація. У цьому році я , після коледжу, вступила в університет за спеціальністю 071"бух.облік",подавала диплом по спеціальності 051"економіка". Коли була вступна компанія мені сказали,що ці спеціальності споріднені,тому я пройшла на бюджетне місце. Тепер мені кажуть,що Міністерство освіти лишило бюджетного місця, що був указ. Я дзвонила в міністерство освіти, сказали, що такого наказу не було.І мені деканат повідомив,що або відрахування,або перевод на контракт,це після того як я відкрилася 1 семестр. Тому, будь ласка, скажіть як мені правильно вчинити, оскільки це помилка університету? Дякую за відповідь.
Мар'яна
Доброго дня! У мене виникла така ситуація. У 2021 році я поступила в педагогічний університет (на бюджетну форму навчання). Я провчилася місяць і відрахувалася. Цього року я поступила в економічний університет на заочну форму навчання (бюджет). Мені сказали, що я повинна сплатити компенсацію за пів року навчання в розмірі 35 тисяч гривень, але вчилася лише місяць. Словом я вирішила не сплачувати компенсацію і забрала документи. Якщо я схочу поступати на наступний рік, то чи не треба буде сплачувати дві компенсації? І якщо я піду на заочну форму навчання, але не буду претендувати на бюджет, то чи буду взагалі відшкодовувати кошти? Дякую за відповідь.
Галина
Для Мар’яна: якщо не будете вступати на бюджет, то відшкодовувати не треба
Андрій
А якщо вчишся на контракті і відраховується,то оплатити потрібно за місяці,які провчився чи семестр?При поступленні на бюджет,іншого року потрібно буде відшкодовувати кошти? Ця процедура стосується при вступі до того самого університету ?Дякую,за відповідь.
Коментувати
Віка
Чи можна після 11класу нікуди не поступати? чи це є вже обов’язковою вища освіта
Галина
Для Віка: звісно можна не вступати
Коментувати
Настік
Вибачте але якщо я закінчила комерційне училище цього року то можу поступити наступного року на бюджет у військову академію ?
Наташа
Доброго дня, підкажіть будь ласка, якщо закінчив перший курс універу у 2023 році і є лист про зарахування у виг у Европі треба платити компенсацію за навчання в Україні?
Поліна
А якщо навчався на бакалавраті за однією спеціальністю та вирішив вступати за іншою (медичною), там вступають одразу на магістратуру. В такому випадку треба відшкодовувати чи вся медична освіта рахується в магістратуру та не має жодного відношення до бакалаврату?
Галина
Для Поліна: Відшкодовувати треба. Здобуття рівня "магістр медичний" є одночасним здобуттям і рівня бакалавр і рівня магістр. Не треба відшкодовувати тоді, коли вступаєте в магістратуру навчання в якій здійснюється на базі рівня бакалавр (і навчання триває 1,5-2 роки)
Коментувати
Олександр
Після закінчення коледжу за спеціальністю 113, я цього року вступив до вишу на денну форму на 2 курс. Було зарахування і 1 місяць навчання, але 14.10.22 мені повідомили, що зарахування на бюджет не дійсне, так як бюджетні місця можливі тільки якщо мродовжуєш навчання за попередньою спеціальністю. Передивився постанови та накази ніде не знайшов такого пункту. Минулого року студенти вступали і навчаються на бюджеті. Чи правомірним є моє відрахування та як діяти у цвй ситуації? .