Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Користувач
Добрий вечір! Хочу відрахуватися зі спеціальності (бакалавр), яку здобуваю на бюджеті, залишаючи тільки спеціальність (бакалавр), яку здобуваю заочно. Чи матиму я після відрахування можливість вступати на магістратуру (вперше) на бюджет?
Ганна
Для Користувач: Добрий вечір. Так, на магістратурі можна буде навчатися на бюджеті.
Галина
Для Користувач: звісно якщо мова не йде про медичного магістра
Коментувати
Євген
Підкажіть, будь ласка, я поступаю на бюджет у висший заклад на магістратуру де закінчував освіту у 2004 році. Я повинен буду відшкодувати тільки період навчання на спецілиста за один рік чи повністю за всі п’ять років?
Галина
Для Євген: нічого не треба відшкодовувати. Відшкодування починається з 2017 року. Вас просто не приймуть на бюджет. Лише контракт
Коментувати
Андрій
Добрий вечір!!! Підскажіть будь ласка, в минулому році вступив на контракт в університет, на бюджет не мав моживості бо навчався в коледжі. Наразі маю вже диплом фахового молодшого бакалавра. Чи можу я будучи на контракті, вступити в цьому році на бюджет в інший ВНЗ?
Ганна
Для Андрій: Добрий вечір. Так, можете. До того самого університету також можете вступати (зокрема й на ту саму спеціальність).
Коментувати
Олена
Підкажіть, будь ласка, якщо я закінчила бакалаврат, але зараз хочу вступити до іншого вузу на спеціальність ветеринарія, за якою нема бакалаврату, а лише магістр, чи можу я вступати на бюджет без відшкодування за попереднє навчання.
Ганна
Для Олена: Ні, оскільки навчання на магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань на основі повної загальної середньої освіти або рівня фахового молодшого бакалавра вважають навчанням для здобуття ступенів бакалавра та магістра одночасно (відповідно до п. 4 розділу ІІІ Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році). Але може бути доцільно вступати на контракт, а не відшкодовувати вартість навчання за чотири роки.
Олена
Підкажіть, будь ласка, а два останніх роки я зможу перейти на бюджетну форму? По аналогії з магістратурою у інших вишах? Або я можу наступного року паралельно вступити на бюджетне місце на магістратуру, наприклад, на журналістику?
Ганна
Можна навчатися на бюджеті й контракті одночасно, але сполучати навчання на ветеринарії й журналістиці може бути дуже складно, адже це зовсім різні спеціальності й обидві потребують багато часу. Доцільно зосередитися на ветеринарії, а журналістику можна буде опанувати й пізніше.
Коментувати
Ольга
Доброго ранку! Цікавить чи маю я можливість навчатися на бюджеті у ВНЗ, якщо це буде вже друга вища освіта, за умови, що першу вищу освіту я отримала на бюджетній основі? Причому зараз знаходжуся на ТОТ. ДЯКУЮ.
Галина
Для Ольга: Ні. Законом про вищу освіту передбачено, що людина може лише один раз за життя. Виключення становлять лише особи, які за станом здоров’я втратили можливість працювати за попередньою спеціальністю. Для цього має бути висновок медичної комісії.
Ганна
Для Ольга: Можна навчатися на бюджеті в коледжі (конкурсні пропозиції можна подивитися на vstup.edbo.gov.ua).
Галина
Для Ганна: можна посилання на документ? А то я знаю лише про можливість навчання в профтехосвіті, якщо є офіційний стаж не менше 3 років. Дякую
Коментувати
Катя
Доброго дня. Цікавить повторний вступ до Профтехучилищя чи можна повтоно вступити на бюджет якщо є 3 роки страхового стажу і чи можна зарахуватись до уже наявних груп студентів посеред навчального року
Ганна
Для Катя: Добрий день. Так, за три роки після навчання в професійному училищі за наявності двох років стажу роботи можна ще раз вступати до училища на бюджет.
Коментувати
Марія
Доброго дня . Я хочу себе спробувати в академії МВД , якщо мені не сподобається і я вирішу для себе пійте з цього вуза , потрібно буде відшкодовувати за семестр навчання ?
Галина
Для Марія: академія мвд керується іншим законодавством. Там курсанти відразу приймають присягу, та стають рядовими. І, як я знаю, там треба відшкодовувати вартість навчання та грошового забезпечення вже у випадку звільнення (а не як у цивільних, які вішкодовують лише у випадку повторного вступу на бюджет). Більше того, там до вступу треба пройти цілу купу медичних, психологічних перевірок, тому, якщо Ви лише задумались над цим, Ви вже пропустили початок. І це не та галузь де варто "пробувати". Треба вступати якщо впевнена у бажанні.
Коментувати
Крістіна
Доброго дня. Я є студенткою 2 курсу (очна, бюджет). Якщо я переведусь на заочну форму чи зможу я ще раз вступити на бюджет на очку чи треба буде повертати кошти за ті два роки?
Галина
Для Крістіна: звичайно треба буде. А враховуючи, що вартість 2 років бюджету обійдеться Вам дорожче ніж 4 роки контракту, раджу на нову спеціальність вступати на контракт на заочку
Коментувати
Екатерина
Доброго вечора я хотела спросить я сирота я заканчиваю остальний год в пту мне 20років могу я пойти в політехніку ище поучиться .
Ганна
Для Екатерина: Добрий день. Безоплатно здобувати освіту в ще одному училищі можна буде за три роки після завершення попереднього училища за наявності стажу роботи два роки. Цього року можна почати безоплатно здобувати освіту в коледжі: щоб вступити на бюджет, потрібно пройти співбесіду з одного або двох шкільних предметів (Вам достатньо отримати позитивний бал на співбесіді для зарахування).
Коментувати
Наталія
Добрий день, якщо я отримала магістратуру на платній основі і зараз хочу поступити вдруге на безоплатну, чи можу я це зробити ?
Ганна
Для Наталія: Добрий день. Так, оскільки навчання на цьому рівні вищої освіти бюджетним коштом ще не відбувалося.
Віктор
Ні, бюджетне місце виділяється для першого здобування конкретного рівня освіти. Оскільки у вас вже є квалифікація магістра - ви не маєте права на вступ на бюджет. На державне замовлення ви можете вступити зараз лише на третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти, або аспірантура (для здобування Доктора Філософії в певній спеціальност - наприклад PhD in Computer Engineering)
Коментувати
Катя
Доброго дня, якщо вчилась на контракті та не закінчила університет. Чи можу я заново вступити на бюджет і чи потрібно буде відшкодовувати кошти?
Ганна
Для Катя: Добрий день. На бюджет можна вступити. Відшкодовувати вартість навчання не потрібно, оскільки воно було на контракті.
Коментувати
Анастасія
Добрий день! Якщо закінчила коледж (контракт) чи можу я вступити в університет на бюджет?
Ира
Для Анастасія: так
Коментувати
Паша
Доброго вечора чи можу я навчатися на заочній формі якщо я один тільки на спеціальності? Чи потрібна би була сформована група.
Олег
Вітаю, чи можу я поступити в інший коледж після відрахування в кінці першого курсу?
Анна
Вітаю! Підкажіть, будь ласка, чи можу я вступити на бюджет до університету після закінчення коледжу? (Планую вступати на іншу спеціальність)
Ганна
Добрий день. Так, в університеті можна навчатися на бюджеті.
Коментувати
Настя
Добрий день. Якщо я вступила на бюджет і хочу перевступити знову на бюджет, то чи маю я складати літні іспити за спеціальністю, на якій зараз навчаюсь, або ні? Відіграє це якучь роль чи ні?
Галина
Для Настя: Якщо хочете заново вступати, то ні. Але врахуйте, що Вам необхідно буде відшкодувати вартість попереднього навчання. А рік навчання на бюджеті десь як 3 роки навчання на контракті. Тому подумайте над тим, щоб не вступати, а перевестись на іншу спеціальність. Якщо успішно здасте сесію за 1 курс, то переводитись будете з 2 на 2 курс.
Коментувати
Ірина
Добрий день. Якщо я маю диплом молодшого спеціаліста(бюджет),б?... ?калавра(платно),магіс... тра(платно).... Через 15 років хочу змінити професію,вступити в медичний коледж. Чи маю я право на бюджетне місце чи тільке за контрактом? Дякую
Ірина
Добрий день. Якщо я маю диплом молодшого спеціаліста(бюджет),б?... ?калавра(платно),магіс... тра(платно).... Через 15 років хочу змінити професію,вступити в медичний коледж. Чи маю я право на бюджетне місце чи тільке за контрактом? Дякую
Наталія
Добрий день. Я маю диплом молодшого спеціаліста (навчалась на бюджеті) і хочу продовжити освіту за спеціальністю в іншому навчальному закладі з більш високим рівнем акредитації. Але навчальний заклад стверджує, що зможе прийняти мене тільки на небюджетну пропозицію (на 2-й курс). Як так, адже є закон, що дозволяє отримати вищу освіту безкоштовно?
Галина
Для Наталія: так. Все вірно. Але нажаль державні місця розподіляє мон. І в минулому році вони забрали місця в тих, хто вступає на 2-3 курс. Тому, якщо хочете бюджетне місце, можете вступити на 1 курс
Наталія
А яким чином МОН вдалось відібрати ці місця, було якесь слухання? З точки зору законодавства як таке могло статись?
Галина
Для Наталія: Вони державне замовлення затверджують щороку окремо, а потім надають державні місця за результатами вступу (чули про те, що місце йде за абітурієнтом). На цей рік державне замолення ще не затверджене
Коментувати
Максим Несен
Доброго дня! Таке питання: якщо я дитина сирота, мені зараз 20 років вступив у коледж після 9 класу у зв’язку що були проблеми з батьками і пізно пішов у школу. Вже закінчую 2 курс коледжу. Та хотів би поступити в університет по пільгах (квоті 1). Чи це можливо? Дуже потрібно. Буду дуже вдячний за допомогу.
Галина
Для Максим Несен: Так. Можливо. Квотою можна скористатись до того, як виповниться 23 роки.
Максим Несен
Велике вам дякую
Коментувати