Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альона
Доброго дня! Я отримала ступінь бакалавра на державній формі навчання за однією професією в 2016 році. Чи маю я можливість спробувати поступити на бюджет на заочну форму навчання на іншу професію?
Галина
Для Альона: ні. Ви не можете на той самий рівень вступати на бюджет. Але можете вступати на бюджет в магістратуру
Ганна
Для Альона: Добрий день. Якщо Ви здобули ступінь саме бакалавра (а не фахового молодшого бакалавра) і маєте маєте намір знову навчатися на бакалавраті, то потрібно вступати на контракт. На бюджеті можна навчатися на магістратурі (можна обрати будь-яку спеціальність за винятком кількох). Але потрібно буде скласти ЄВІ та ЄВФФ чи фаховий іспит (залежно від спеціальності) - це можна буде зробити наступного року.
Ганна
Для Альона: *ЄВІ та ЄФВВ чи фаховий іспит
Коментувати
Світлана
Доброго дня! Донька вчиться в Університеті фізкультури та спорту заочно на бакалавра (бюджет). В цьому році пройшла на бюджет, медичний факультет, денна форма, бюджет. Чи потрібно повертати кошти за заочну форму навчання?
Галина
Для Світлана: так. потрібно
Ганна
Для Світлана: Добрий день. Так, потрібно.
Світлана
Для Галина: Яка приблизно буде сума повернення? Якщо рік навчання коштує 16500 гривень. Повернути потрібно за 2 роки навчання.
Коментувати
Марина
Добрий день! Підкажіть, будь ласка чи потрібно відшкодувати кошти в такій ситуації. У 2018 році я вступила в медичний університет, це була бюджетна форма навчання. Проте сесію у першому семестрі не здавала, бо відрахувалася з медичного. Потім через рік вступила на контракт на журналістику. Цьогоріч отримала ступінь бакалавра зі спеціальності «Журналістика». Планую вступати на магістратуру, на бюджет. Потрібно відшкодувати суму лише за один семестр навчання?
Галина
Для Марина: ні. не треба. Треба було б, якби Ви вступали на бюджет на бакалавра
Марина
Дякую за відповідь. І ще одне уточнення, будь ласка. При подачі електронної заяви на вступ на магістратуру за спеціальністю "Журналістика" що потрібно вказувати у графі "Освітній ступінь (рівень) за бюджетні кошти"? "Ніколи не здобувався" чи "вже здобувався раніше (навчання не завершено)"? Так як у медичному то був також освітній рівень магістра.
Галина
Для Марина: ви ще не вчитлись на рівні магістра. Просто навчання на магістра медичного є одночасним здобуттям рівня бакалавра і магістра. По суті Ваш І курс ще був здобуттям рівня бакалавра, якого в медицині немає. Пишіть, що не здобувався
Коментувати
Лариса
Добрий день. Я закінчила 1 курс у КПІ, навчаюсь на бюджеті. Чи можу я вступити на бюджет до іншого вузу на цю ж спеціальність, а вже потім відмахуватись з КПІ? Чи спочатку відрахуватись, а вже потім перепоступати?
Галина
Для Лариса: Ви в курсі, що Вам доведеться відшкодовувати вартість попереднього навчання? А бюджет - це приблизно як 3 роки контракту, але відразу. То може краще перевестись з одного вишу в інший, якщо спеціальність та сама?
Ганна
Для Лариса: Щоб змогли зарахувати Вас на бюджет, Вам потрібно буде спершу відрахуватися з бюджету (або перевестися на контракт).
Коментувати
Анна
Я закінчила перший курс коледжу на державній формі навчання. Хочу забрати документи та поступати в університет на бюджет на основі ПЗСО. Чи потрібно мені в такому випадку відшкодовувати кошти?
Ганна
Для Анна: Ні, не потрібно.
Коментувати
Настя
Якщо мені запропонували бюджет у вищі з першим пріоритетом, чи будуть мені пропонувати контракт інші університети? Зможу обирати між пропозиціями?
Ганна
Для Настя: Так, Ви зможете брати участь також у конкурсі на контракт за всіма іншими заявами. Але якщо підете на контракт після того, були рекомендовані на бюджет за будь-якою заявою, не зможете претендувати на переведення на бюджет.
Коментувати
Інна
обрий день, підкажіть, якщо я відмовлюсь від бюджету з першим пріоритетом на контракт в іншому університеті, чи зможу в майбутньому перевестись на бюджет ( звичайно ж якщо з’явиться місце)
Ганна
Для Інна: Добрий день. Ні, не зможете, якщо будете рекомендовані на бюджет за будь-яким пріоритетом.
Коментувати
Жанна
Добрий день. В минулому році я поступила на перший курс мед, спеціальність, бюджет. Наразі я не закінчила цей курс і хочу подати документи на іншу спеціальність до цього ж університету. Скажіть будь ласка мені потрібно компенсувати вартість цього року для того щоб перепоступити знову на бюджет на іншу спеціальність?
Галина
Для Жанна: звичайно треба. Але спочатку отримуєте бюжетне місце, а потім компенсуєте
Коментувати
Сергій
Вітаю, Є таке питання: Скільки разів є можливість відновлюватися на навчання у державному виші на заочній формі навчання за власний кошт, а саме на завершення дипломної роботи (усі предмети та сесії були здані, окрім дипломної роботи)? Є якісь закони про освіту які регламентують подібні питання? Дякую за увагу.
Ганна
Для Сергій: Добрий день. Такого обмеження немає. Основна інформація про поновлення - у статті "Переведення та поновлення студентів закладів вищої освіти" на wiki.legalaid.gov.ua.
Коментувати
Вікторія
Доброго дня, підкажіть будь ласка, якщо я відмовилась від бюджетного місця в коледжі і поступила на контракт на іншу професію чи зможу я навчатися в університеті на бюджеті?
Ганна
Для Вікторія: Добрий день. Так, зможете.
Коментувати
Юлія
Добрий день Син відрахований з бюджетного місця після другого семестру першого курсу. Подав документи повторно на ту ж спеціальність. Підкажіть, будь ласка, чи зараховуються успішно здані предмети за перший семестр при розрахунку компенсації вартості навчання? Чи потрібно повторно навчатися перший семестр?
Діана
Добрий день, підкажіть будь-ласка, отримала бакалаврат на контрактній основі, зараз навчаюсь на магістра за бюджетні кошти. Чи можу я у 2024 поступити на бюджет на бакалаврат, зовсім в іншому універі і спеціальність?
Ганна
Для Діана: Добрий день. Так, зможете (у разі вступу на основі повної загальної середньої освіти або ступеня НРК5).
Коментувати
Софія Небожинська
Добрий день, підскажіть будь ласка. У 2022 році вступила на бюджет о медичногт університету і забрала документи(тобто відрахувалася) до початку навчання. Навчання на бюджеті в інакшому вузі не здобувлаа. Зараз у 2023 хочу вступити туди ж, чи можу я вступити знову на бюджет?
Ганна
Для Софія Небожинська: Добрий день. Потрібно поновитися на навчання в тому самому або іншому університеті. Поновитися на навчання на бюджет можна за наявності вакантних бюджетних місць.
Галина
Для Ганна: не можна поновитись, якщо людина не закінчила 1 курс. А вона зовсім не приступила до навчання
Галина
Для Софія Небожинська: можете вступати на бюджет.
Коментувати
Ксенія
Вітаю! Я навчалася на бакалавра на бюджеті. Чи можу я поступити в магістратуру на бюджет?
Ганна
Для Ксенія: Добрий день. Так, можете.
Коментувати
Валерія
Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, я у 2021 році закінчила коледж за спеціальністю 075 Маркетингова діяльність (молодший спеціаліст), де навчалася на бюджеті та вступила до університету на цю ж спеціальність 075 Маркетинг (бакалавр) на контракт і заочну форму навчання (до отримання диплому залишилося півроку). Чи можу я наразі претендувати на бюджетне місце в іншому університеті за іншою спеціальністю на основі свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти, наприклад 186 Видавництво та поліграфія (бакалавр)? Чи потрібно буде мені відшкодувати якісь кошти?
Ганна
Для Валерія: Добрий вечір. Так, можете. Відшкодовувати кошти за навчання не потрібно.
Коментувати
Віолета
Добрий день, скажіть будь ласка закінчила училище на бюджеті, зараз хочу поступати в коледж чи можливо на бюджет?
Ганна
Для Віолета: Добрий день. Так, це можливо.
Коментувати
Ольга
Вітаю! Підкажіть, будь ласка, хто може, відповідь на таке питання. Закінчила третій курс медичного коледжу, залишається 4 курс. Усі три курси на бюджеті, без стипендії. Чи можу я розраховувати вступити на бюджет на 1 курс в мед.інститут?
Ганна
Для Ольга: Добрий день. Так, можете. Але на двох бюджетах одночасно навчатися не можна. Тому потрібно буде перевестися на контракт у коледжі або відрахуватися з нього.
Коментувати
Оля
Підкажіть, я перейшла на другий курс(навчаюсь очно на бюджеті), чи зможу я вступити ще раз на бюджет, якщо переведусь на заочне і чи потрібно буде відшкодовувати кошти за навчальний рік у разі повторного вступу на бюджет
Галина
Для Оля: звісно треба відшкодовувати. Завжди вигідніше повторно вступати на контракт, бо він значно дешевше бюджету
Коментувати
Микита
Підкажіть хто може. Якщо я за власним бажанням відрахувався у 2022 з бюджетної форми навчання у першому семестрі до початку сесії, тобто не складав іспити, то мені треба буде відшкодувати кошти якщо я вступлю на бюджет у 2023?
Галина
Для Микита: так. Вартість одного семестру
Коментувати
Андрій
Я закінчив у 2021 році 1 курс медичного університету, потім взяв академвідпустку, потім мене відрахували. Зараз я хочу вступити на спеціальність право до іншого університету. Проте я знаходжусь за кордоном. Скажіть, будь ласка, чи є можливість оформити це відшкодування дистанційно?
Галина
Для Андрій: тобто дистанційно? відшкодування здійснюється через банківський рахунок, а не готівкою
Андрій
В сенсі, чи потрібно особисто писати якусь заяву?
Галина
Для Андрій: зв’яжіться з вишом і з’ясуйте всі питання. І, до речі, Ви ж будете відшкодовувати лише у випадку надання Вам бюджетного місця. А значить не сьогодні. А на навчання Ви все одно приїдете, якщо вступаєте на денну форму
Коментувати