Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
Доброго дня. Навчаюсь в дрогобицькому державному педагогічному університеті на спеціальності соціальний робітник (державна форма). На наступний рік хочу перевестись на іншу спеціальність (англійську філологію) в цьому ж університеті, але на платну форму навчання. Мені доведеться повернути кошти? Чи можу я перевестись і як це робити? Куди подавати документи і які саме?
Галина
Для Вікторія: чому Ви спершу не читаєте коментарі? там вже неодноразово писали, що повертають кошти ті, хто повторно вступає на бюджет того ж рівня. А куди документи подавати? Так в свій виш і подавайте
Коментувати
СОФІЯ
Я вступила на бюджет у ВНЗ, зрозуміла, що це не моє і паралельно подала докумнти на контракт в інший ВНЗ і мене зарахувади. Я дитина-інвалід, сказали, що можуть перевести на бюджет в першому семестрі. Мені потрібно буде повертати кошти державі?
Галина
Для СОФІЯ: переведення тривало до 15 вересня. Яким чином Вас можуть перевести зараз? Якщо таке щастя трапиться, то тоді будете питати
СОФІЯ
В тому закладі куди перевелась - навчання розпочалося з 01 жовтня!
Галина
Для СОФІЯ: навчання і зарахування на бюджет - то різні речі. Бюджет виділяє держава, а не виш і в одні й ті ж терміни для всіх закладів.
Коментувати
Ілля
Привіт, поступив як дитина сирота на бюджет. Чи потрібно моїй категорії дітей повертати кошти за навчання?
Галина
Для Ілля: чому повертати? повертають ті, хто повторно вступає на бюджет
Ілля
Я не правильно поставив питання. Я хочу заново на перший курс на бюджет, але на іншу спеціальність. Але так як я маю статус дитини-сироти, мені цікаво чи потрібно повертати кошти саме в моєму положенні?
Галина
Для Ілля: тоді треба. повертають всі категорії. Виключень немає. В законі чітко зазначено: "Громадяни України, які не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти, мають право повторно безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти за тим самим ступенем освіти, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців". Там не сказано, що певні категорії можуть навчатись за бюжетні кошти безліч разів без повернення коштів. Ви просто маєте право завершити навчання за тим місцем, яке вже отримали
Коментувати
Віталій
Доброго дня! Цього року здобув ступінь бакалавра зі спеціальності "Менеджмент", проте розглядаю можливість вступу на наступний рік у медичний ВНЗ. Чи вважаються "бакалавр" (той ступінь, який я вже здобув) та "неподільна магістратура" (ступінь у медичному закладі) ідентичними і чи потрібно буде у такому разі відшкодовувати кошти за бакалаврат? Заздалегідь дякую за відповідь.
Галина
Для Віталій: так треба буде
Коментувати
Анна
Доброго ранку! У 2019 році вступила на бюджетну ф.н. спец. Біологія, але за станом здоров’я (є висновок ЛКК) не змогла навчатись і з 01.10.2019 (фактично провчилась місяць, першу сесію не складала)була переведена на гуманітарний факультет цього ж ВУЗУ, але на контрактну ф.н. У цьому році повторно вступила на бюджетну ф.н. іншого гуманітарного факультету цього ж ВУЗУ. Чи маю я відшкодовувати кошти до держ.бюджету, якщо так, тощо в якому розмірі. На чиє ім’я я можу подати заяву із проханням не відшкодовувати кошти, так як не змогла навчатись за станом здоров’я?
989
Для Анна: не маєте компенсувати у тому випадку, якщо є заключення комісії, що за спеціальністю "Біологія" не можете працювати за станом здоров’я. Просто цікаво за якої хвороби можна працювати за гуманітарною спеціальністю і не можна за спеціальністю "Біологія"
Коментувати
Вікторія
Доброго дня. Навчаюсь в дрогобицькому державному педагогічному університеті на спеціальності соціальний робітник (державна форма). На наступний рік хочу перевестись на іншу спеціальність (англійську філологію) в цьому ж університеті, але на платну форму навчання. Мені доведеться повернути кошти? Чи можу я перевестись і як це робити? Куди подавати документи і які саме?
СОФІЯ
Я вступила на бюджет у ВНЗ, зрозуміла, що це не моє і паралельно подала докумнти на контракт в інший ВНЗ і мене зарахувади. Я дитина-інвалід, сказали, що можуть перевести на бюджет. Мені не потрібно буде повертати кошти державі?
989
Для СОФІЯ: А Вам сказали коли Вас переведуть? Якщо з ІІ семестру, то точно не буде потрібно
СОФІЯ
Цього семестру....
Коментувати
Диана
Здравствуйте, если отчисляли с первого курса на контракте, а потом восстановили на заочку но и там на втором курсе отчислили. Могу ли я всостановиться опять на дневное но уже на второй курс контракт?
Оксана
Доброго дня.Скажіть будь ласка,якщо дитина не поступала зразу після11 класу,чи може вона поступати на другий Рік і чи треба здавати щераз ЗНО?
Влад
Для Оксана: може вступати по цим ЗНО
Коментувати
Оксана Микитка
Доброго дня! Син вступив на перший курс повторно, на бюджет, університет, де вн буде навчатися, нарахував суму відшкодування, але не надав реквізити рахунку для оплати. Де взяти рахунок, на яки сплатити величезну суму гррошей? Хто його має надати, чи я самаа маю звертатися в держказначейство для уточнення реквізитів? Чи може ректор розглянути заяву про реструктуризацію суми віддшкодування, бо бухгалтерія ВУЗу стерджує, що ні.
Галина
Для Оксана Микитка: там в статті є ссилка на постанову, якою затверджено порядок відшкодування. Читайте. В порядку написано, що керівник закладу може реструктуризувати відшкодування за вмотивованою заявою. за реквізитами в бухгалтерію.
Коментувати
Тамара
Чи можливо забрати документи з бюджетної форми навчання навчались тиждень, чи плвинні щось відшкодовуваьи?
Катерина
Забрати документи до початку сесії на першому курсі. Який розмір відшкодування буде, якщо я провчилася тиждень?
Катерина
Скажіть будь ласка, я навчаюсь на бюджеті, чи можу я забрати документи і поступити в інший ВНЗ на бюджет на наступний рік за результатами зно 2020?
Олексій
Скажіть будь ласка, чи можливо перевступ з бакалавра одніє спеціальності( бюджет) на іншу в інший вуз ( також на бюджет) без відшкодувань якимось чином?
Галина
Для Олексій: лише якщо у Вас є заключення медичної комісії, що Ви не можете працювати за попередньо отримуваною спеціальністю
Коментувати
Данило
Доброго дня. Скажіть будь ласка, після навчання на першому курсі (бюджет) без відшкодувань і перевступити на зовсім іншу спеціальність в інший вуз (також бюджет) без відшкодувань попередньому можливий?
Галина
Для Данило: Якщо вступите заново на 1 курс на бюджет, то муситимете відшкодовувати вартість попереднього навчання
Данило
А людина, яка вчиться на контракті, такош має відшкодувати вартість?
Галина
Для Данило: кому? собі? Держава на нього грошей не витрачає
Коментувати
Inna
Здравствуйте) Я получила диплом бакалавра ( учитель испанского ) . Училась на бюджете . Подскажите пожалуйста могу ли я поступать на магистра медицины ( на 1 курс ) на бюджет ?
Галина
Для Inna: Лише якщо компенсуєте вартість попереднього навчння. Навчання на медичній спеціальності вважається одночасним здобуттям рівня бакалавра та магістра (читайте ЗУ "Про вищу освіту"). Без компенсації вартості бакалаврату Ви можете вступити лише на будь-яку іншу, крім медичної, спеціальність
Коментувати
Наталя
Доброго вечора.Діти( двоє)поступили в університет на платне.Я інвалід 2 гр з/з довічно.Працює лише чоловік( здійснює догляд за інвалідом 1 грн з дитинства). Чи належить компенсація
Галина
Для Наталя: яка компенсація? Ви питання задаєте під статтею про компенсацію вартості навчання на бюджеті. А Ваші діти, як Ви самі пишете, вступили на контракт. То про що Ви питаєте? Ви точно нічого не мусете компенсувати державі.
Наталя
А від держави відшкодувати витрати в податкову радять звертатися
Влад
Для Наталя: Ну, то це зовсім інше. Повернення податків отримує той, хто платить податки і відповідно той, на кого підписаний контракт на навчання. Це повинна бути одна і та ж особа. І ця ж особа повинна оплачувати навчання, тобто бути вказана в чекові. Якщо це все є, то звертаєтеся до податкової. Там Вам дадуть перелік документів, які треба.
Коментувати
Юлія
Доброго дня, підкажіть, будь ласка. Навчалась на державному (бакалавр), після 1го курсу забрала документи. Повторно хочу вступити до медичного, на лікарську справу. На сайті медичного університету пише, що освітній ступінь магістр (навчання 6 років). Чи доведеться мені виплачувати кошти за рік в попередньому університеті?
Галина
Для Юлія: так, потрібно. Навчання на медичній спеціальності є одночасним набуттям кваліфікації бакалавра та магістра. Ось якби Ви вступали на магістра після отримання кваліфікацвї бакалавра (інші спеціальності), тоді б Вам не потрібно було б нічого компенсувати
Коментувати
Наталія
Добрий день, я вчилася раніше на бакалавра і спеціаліста на державному , тепер пішла на 2 -гу вищу зразу на магістра , мені сказали , що можна на державне , потім подзвонили сказали, що пройшла на державне , а тепер дзвонять кажуть , що в базу не можуть внести , бо пише , що вже вчилась . Підкажіть, будь ласка, що робити ?
Влад
Для Наталія: магістр це як раніше був спеціаліст. Якщо спеціаліста отримали на державному, то другий раз вже державне не може бути.
Коментувати
Елена
Доброго дня, я вступила в магістратуру на контракт, але з певних причин не можу далі навчатися. І хочу забрати документи. Чи потрібно мені буде шось відшкодовувати? І чи зможу я вступити ще раз не відшкодовуючи?
Влад
Для Елена: відшкодувати що? Свої ж кошти? Звісно не треба.
Коментувати