Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Поліна
Доброго дня! Я навчалась на заочній формі на бюджеті в 2010 році, першу сесію не сдавала. Коли забирала документи, академічну довідку мені не видали. При вступі цього року вказала, що вже раніше здобувала ступінь бакалавра. Тепер читаю, що навчання до 2017 року не треба було вказувати. Це вірно?? В цьому році отримала місце на бюджет, тобто треба відшкодовувати. Наразі хочу взяти акад довідку, але деканат не працює. Фінансовий відділ без неї не може розрахувати суму. Хтось може підказати, що робити в цій ситуації?
Alex
Для Поліна: там напвено малось на увазі, що здобули ступінь бакалавра, але якщо ви провчились 1 семестр, не треба було вказувати це)) Чекати)
Коментувати
Олександр
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо я закінчив у 2016 році коледж на бюджеті заочно, чи можу я поступити в цьому році знову в коледж і компенсувати вартість навчання в тому коледжі, який закінчив у 2016 році, і взагалі як я можу чи за яких умов можу поступити знову в коледж?
Галина
Для Олександр: якщо Ви навчались вже в коледжі на бюджеті, то тепер можете навчались лише на контракті. Це значно дешевше ніж компенсація бюджету. А взагалі компенсація діє лише з 2017 року. На бюджет Ви можете вступати на вищі рівні: на бакалавра в університет
Коментувати
Олександр
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як я повинен був вказувати в електронному кабінеті коли поступав на бюджет на той самий освітньо-кваліфікаційний рівень який здобув раніше за бюджетні кошти, з відшкодуванням вартості попереднього навчання, ніколи не здобувався чи вже здобутий раніше, і якщо зробив невірно що робити
Галина
Для Олександр: Ви мали відмітити "вже здобувався раніше". Якщо Ви намагалисб обманути державу, то Вона не має Вас допускати до навчання за обман. Вступайте наступного року але вже без обману
Коментувати
Ганна
Доброго дня! У мене є вища освіта яку, я здобула у 2017 році. Зараз вступаю у цей самий навчальний заклад на іншу спеціальність заочно, вибираю бюджетну форму навчання, вказую, що є вища освіта здобута раніше, я пройшла на бюджет заочна форма, і в закладі запитувала про відшкодування коштів, вони сказали, що мабуть не треба. Тепер ще І у вас хочу запитати треба чи ні відшкодовувати кошти за попереднє навчання, якщо я тепер хочу навчатись на бюджеті заочно, так як я вступила? І ще така ж ситуація, але при денній формі навчання знову у коледжі передвища медичний (фаховий молодший бакалавр) потрібно чи ні відшкодовувати кошти за мою вищу освіту, здобуту (завершену) у 2017 році?
Галина
Для Ганна: ні відшкодовувати не те що не треба, а просто неможливо. Відшкодування діє з 2017 року. На Вас діє просто норма про те, що кожна людина має право на отримання освіти на кожному рівні за рахунок бюджету лише один раз. Тобто, Ви просто не маєте права на навчання за бюджетні кошти якщо не збільшуєте рівень. Якщо Ви навчались на рівні "молодший спеціаліст", то можете вступати на бюджкт на бакалавра, якщо навчались на бакалавра, то на бюджет можете вступати в магістратуру. Виключенням є пту. Навчання на рівні проф-тех. освіти дозволено декілька разів. Виключеннями для бещкоштовної повторної вищої освіти на тому ж рівні є лише випадки, коли відповідно до заключення медико-санітарної комісії лблина більше не може працювати за раніше здобутою професією за медичними показниками.
Коментувати
Дарина
Якщо точніше дитина поступала в 2018 році за рахунок бюджету , і провчившись 1,5 семестру вона покинула. Планує заново складати ЗНО 2022. Вже мине 4 роки то потрібно буде відшкодувати державі?
Галина
Для Дарина: з 2017 року треба.
Коментувати
Дарина
Добрий день підкажіть будь ласка. Якщо дитина провчилась на бюджеті 1 семестр , а другу половину не завершила (4 заліки), бажає знову поступати на бюджет скільки потрібно буде відшкодувати державі , не за 4 роки навчання як бакалавр ? А лише за 1,5 за семестр а?
Галина
Для Дарина: не на 1.5 семестри, а за 1 рік.
Коментувати
Алла
Якщо перша вища освiта отримана в 2005 роцi,чи потрiбне вiдшкодування для отримання другои
Галина
Для Алла: ні. Відшкодування передбачене з 2017 року. Ви просто маєте вступати на контракт (це значно дешевше)
Коментувати
Andrij
Доброго дня! Дивіться, якщо дитина вчилась на бюджеті в університеті перший рік(бакалавр) після закінчення 11 класів школи, і забрала документи з університету та планує вступити до іншого університету на іншу спеціальність на контракт, чи треба відшкодовувати вартість навчання? (Всі 2 сесії закриті)
Галина
Для Andrij: звичайно треба. Закриті сесії чи не закриті. причини відрахування взагалі ніяким чином не впливають. Відшкодовуються вже витрачені на навчання людини кошти
Елена
Для Andrij: эта Галина везде комментарии такие пишет,сбивает с толку тоько.Ничегоне нужно выплачивать,если на контракт поступаете.Выплачивается,если опять на бюджет хотите.Но учтите,что выплачивать придется такие суммы,что контракт за 5 лет может оказатся дешевле,чем выплатить за бюджет за 2 года..У нас в универе один год бюджета почти 60 тысяч
Коментувати
Богдан
Добрий день, чи потрібна довідка про доходи або статус малозабезпеченої сімї, для реструктуризації іншиї 50% сумми відшкодування? Чи може ВНЗ відмовити в реструктуризації і вимагати всю суму одразу і як цього запобігти?
Olga
Для Богдан: Тобто ти чекаєш поради, як уникнути відповідальності за свою тупоголовість? Ти просрав гроші платників податків і хочеш, щоб тобі це пробачили? Твоя родина отримувала гроші від держави, тебе держава безкоштовно вчила, платила соціальну стипендію, а тепер ти шукаєш шляхи, щоб обдурити їїї? Нехай змусять тебе відшкодовувати вдвічі більше, щоб думав, що робиш!
HELEN
Чому ви така зла. Цілий рік студенти просиділи біля компів. Університет бачили тільки як документи подавали. А середня вартість навчання майже 60 тис. у 2020р. А як така цифра вийшла. Я розумію, що крім заробітної треба враховувати оплату енергоносіїв та утримання будівлі, ремонти . Але в минулому році студенти не витрачали ні воду, ні електроенергію, ні опалення вищого навчального закладу. Я згодна, що за безвідповідальність треба карати. Але ж той рік був особливий. Сума занадто велика.
Коментувати
Валентина
Доброго дня,чи діють пільги дитини сироти і чи може по цих пільгах вступити до ВНЗ на державну форму,на основі диплому молодшого спеціаліста
Olga
Для Валентина: Звичайно! Держава до смерті буде опікуватися сиротою. І кавртиру дасть, і вивчить, і дулю від сироти отримає.
Ганна
Чому ви так відповідаєте у вас просто запитали? А якби ви такою були? Що це за відношення? Вона тут ні при чому. А ви не коректно відповіли (не ввічливо). І ще у держави нема своїх коштів. Весь бюджет - це гроші людей, з яких держава стягує податки (кошти фізичних і юридичних осіб). Тому ніякого, так званого "бюджетного" навчання взагалі не існує - це не держава за тебе платить, якщо ти на бюджеті, а ти навчаєшся за свої власні кошти, які з тебе ж колись і стягнути (або з інших людей). І це не ваша справа, отримає держава, щось від неї чи ні.
Коментувати
viollla7@gmail.com
Доброго дня, чи можливо навчатися в професійному ліцеї очно на державному і в ВУЗі на заочному державному? і чи можливо взяти академ на державному після закінчення року навчання?
Галина
Для viollla7@gmail.com: ні одночасно на 2 бюджетах вчитись не можна. Потрібно або в одному місці вчитись на контракті а в іншому на бюджеті, або спершу довчиттись на одному бюджеті а потім вступити на інший
Коментувати
Світлана
Добрий день. Я навчалась платно на молодшого спеціаліста і поатно на маністра. Тепер хочу вступити до іншого навчального закладу на зовсім іншу спеціальність на бюджет. Проте мені сказали, що "ми за вас маємо якось платити, тому не можете поступити на бюджет " Чи це дійсно так?
Галина
Для Світлана: хто це Вам таке сказав. звісно можете вступати на бюджет
Нерогуль
Для Світлана: Если уже отучилась на "манистра", то можно теперь и на "магистра" на бюджет, но с обязательной сдачей Единого Еступительного Экзамена (ЕВЭ) по внеземной мове. Если ЕВЭ сдавать не хочется - экзамен в самом вузе, но только обучение на контракте. Если с ЕВЭ проблем нет - подавайте заявление на бюджет.
Коментувати
Вікторія
Добрий день,я навчалась в коледжі лише 1 місяць (після 9 класу)на молодшого спеціаліста, відрахувалась за власним бажанням і пішла назад ’в 10,11 клас.Зараз вступаю на бакалавра на основі повної загальної середньої освіти.Чи потрібно мені відшкодовувати кошти за спробу навчання на бюджеті в коледжі?Чи ні , через те,що інший ступінь освіти?
Влад
Для Вікторія: ні
Коментувати
HELEN
Середня вартість за навчання одного студента у 2020 році складає 59,8 тис.г. Студент жодного разу не був у стінах університету, лише коли документи подавав. Усі заняття онлайн. Як розрахована середня вартість? Зарплата педагогів, а ще що?
Економіст
Для HELEN: утримання будівель універу (і комуналка і охоронні та протипожежні сигналізації), стипендії, заробітна плата непедагогічного персоналу.
Коментувати
Nastya
Якщо я перший рік навчаюся на державному , а на інший рік хочу перевестися на заочне і навчатися в іншому університеті , чи потрібно повертати гроші?
Tetyana
Добрий день,в мене питання таке,якщо після першого курсу на бюджеті я переведусь на заочне навчання і поступаю на бюджет в інший університет,мені потрібна академічна довідка?
Остап
Підкажіть будь ласка, переведення здійснюється лише на 2 курс чи можливо бути переведеним і на 1? Дякую за відповідь.
Василь
Хочу переступити в цьому році до іншого вузу на іншу спеціальність. Цікавить така інформація: чи можу я вступити за результатами минулорічного сертифікату зно?
Елена
Для Василь: конечно можете.Сертификаты можно использовать с 2018 года по 2021
Коментувати
СВІТЛАНА
ДОБРОГО ДНЯ! МІЙ СИН ВІДРАХОВАНИЙ З ВІЙСЬКОВОГО ІНСТИТУТУ ЗА НЕУСПІШНІСТЬ В КІНЦІ 3 КУРСУ. ВІН МАЄ ПРАВО ВСТУПИТИ НАНОВО В ЦИВІЛЬНИЙ ВИШ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЗНО 2018 Р І МАЄ ПОВЕРНУТИ КОШТИ ЗА ПОПЕРЕДНІ 3 РОКИ НАВЧАННЯ (ЧИ ЛИШЕ ЗА 18 МІСЯЦІВ)? ЧИ МОЖЛИВО ПЕРЕВЕСТИСЬ В ІНШИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ВИШ НА ІНШУ СПЕЦІАЛЬНІСТЬ БЕЗ ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ? яК ДЕШЕВШЕ ДОБРОВІЛЬНО ПОВЕРНУТИ КОШТИ ЧИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ?
Галина
Для СВІТЛАНА: не знаю як дешевше, але вчитись на бюджеті він не зможе, якщо не сплатить за попереднє навчання. А щодо того за який період відшкодовувати, звертайтесь за роз’ясненнями у військовий виш. У них своя специфіка, я знаю, що в універах МВД вимагають компенсації за навчання навіть якщо просто відраховують, не залежно чи будеш десь навчатись потім
HELEN
Після зарахування, студент має звернутись у відповідний відділ нового закладу вищої освіти (наприклад, планово-фінансовий), який не пізніше трьох днів після звернення повинен видати розрахунковий документ, у якому вказується сума відшкодування, а також номер рахунку на який потрібно сплатити кошти. Для такого розрахунку потрібна буде академічна довідка (про кількість кредитів та вивчені академічні дисципліни) з попереднього місця навчання, яка видається студентові одразу після відрахування з попереднього місця навчання.
Коментувати
Варвара
Якщо цього року буду всупати до університету на держзамовлення і до цього теж вчилась в академії на держзамовленні(1 курс) -мені потрібно буде компенсувати вартість навчання 1 року в академії-це вже зрозуміло... але щоб мені зарахували предмети з попереднього місця навчання і відповідно до "Порядку відшкодування коштів" від кількості зарахованих предметів напряму буде залежати сума відшкодування я маю надати в Університет(місце нового навчання)академічну довідку - тому я так розумію: коли я буду забирати документи з Академії(попереднє місце навчання) мені зобов’язані видати академічну довідку(про кількість кредитів та вивчені академічні дисципліни)? Чи вони мають право мені таку довідку не видати?
Вероніка
Для Варвара: Вам вдалося знайти відповідь на це питання?
Коментувати