Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Дякую. Скільки потрібно відшкодувати якщо дитина навчалася в 2007-2008 по.. Приблизно!!!!. Сума вираховується за ті роки що навчалася чи на сьогодні?
Ганна
Для Валентина: Сума відшкодування залежить від кількості кредитів, за які потрібно платити. Частину дисциплін буде перезараховано, і за них не треба буде платити. Проте загалом сума може бути чималою, оскільки спеціальності не споріднені. Розраховують вартість навчання у відповідні роки й домножують її на сукупні темпи зростання споживчих цін за роки, що минули після завершення навчання (у 2009-2022 роках рівень споживчих цін підвищився майже вп’ятеро).
Ганна
Для Валентина: Оплату можна реструктуризувати, але перший платіж має становити не менше ніж 50 відсотків суми відшкодування.
Галина
Для Валентина: Відшкодування здійснюється з 2017 року
Коментувати
Валентина
Добрий день. Дитина навчалася два роки на бюджеті потім відрахувалася з університету та на наступний рік вступила в інший університет на заочну форму навчання за контрактом. Закінчила навчання в 2014 році з дипломом спеціаліста. На сьогодні вступила на навчання на другу вищу освіту не спорідненого напрямку. Чи може навчатися на бюджеті без повернення коштів за попереднє навчання?
Ганна
Для Валентина: Добрий день. Ні, не може. Потрібно відшкодовувати вартість навчання на бюджеті за два роки або навчатися на контракті.
Коментувати
Вікторія
Доброго дня , у 2009 р.я закінчила навчання на бюджеті на спеціаліста. Не працювала, тому що у 2011 р.народилась дитина,яка потребує мого догляду( дитина з інвалідністю) .Цього року я здала мультимедійний тест і по рейтингу пройшла на бюджетне місце у коледж на медсестринство. Чи маю я право навчатись за бюджетні кошти ? І чи маю я повернути кошти за перше навчання на бюджетній формі? Дякую за відповідь
Ганна
Для Вікторія: Добрий день. Якщо Ви вступили на навчання для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра, то не потрібно повертати кошти за навчання для здобуття ступеня бакалавра, адже це різні ступені (фаховий молодший бакалавр - це ступінь фахової передвищої освіти). Якщо Ви знову здобуватимете ступінь бакалавра, то потрібно або відшкодовувати державі вартість навчання на бакалавраті, яке відбувалося раніше, й навчатися на бюджеті, або ж навчатися на контракті.
989
Для Вікторія: смішно. Закінчила в 2009, але не працювала, бо народила дитину в 2011????????????. Ви що назад роками живете? В період з 2009 по 2011 доглґдали дитину, яка народилась лише в 2011?.чому люди так люблять брехати. Не працювала, то не працювала. До чого це все? На бюджет в коледж Вас не візьмуть. Ви здобули вищий рівень освіти, і не працювали. Ніякого відшкодування тут бути не може
Коментувати
Ліза
Якщо я провчилася рік на бюджеті, планую забирати документи до початку нового навчального року і планую уже у наступному році поступати ще раз на бюджет тільки у інший заклад, то мені щось треба відшкодовувати?
Ганна
Для Ліза: Так. Треба відшкодувати вартість навчання за один рік.
Коментувати
Ненсі
Добрий день! Якщо я провчилась півтора року і на 2 семестрі 2 курсу відрахувалась, то я можу отримати якийсь документ, який буде свідчити про кількість кредитів, які я провчилась?
Галина
Для Ненсі: можете взяти у виші академічну довідку
Коментувати
Тетяна
Добрый день! Если я поступила на бюджет в 2022г. проучилась первый семестр и отчислилась, а сейчас поступила на бюджет на 1 курс , то сколько денег мне надо вернуть в бюджет
Ганна
Для Тетяна: Добрий день. Це мають порахувати в університеті. Про порядок відшкодування коштів за навчання державі можна прочитати в статті "Порядок відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців" на wiki.legalaid.gov.ua.
Коментувати
Наталія
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо дитина вступила на бюджет, подала документи, але тепер передумала, то якщо вона забере документи до навчального року за нею збережться бюджетне місце?
Ганна
Для Наталія: Добрий день. Оригінали документів не потрібно залишати в університеті, тож їх можна забрати в будь-якому разі. Якщо вступник лише забере оригінали документів, бюджетне місце збережеться. Якщо ж вступник відрахується, то місце не збережеться (заяву про відрахування потрібно написати до початку навчального року, щоб у разі повторного вступу на бюджет не потрібно було відшкодовувати вартість навчання державі).
Коментувати
Валентина
Доброго дня, минулого року сина відрахували з бюджету у лютому місяці. Цьогоріч він знову поступив на бюджет у інший вуз, скажіть будь ласка,повертати кошти потрібно за весь рік чи тільки за перший семестр?
Галина
Для Валентина: залежно від того чи його відрахували до початку ІІ семестру. Зазвичай у вишах ІІ семестр починається в перших числах лютого.
Коментувати
Алла
Підкажіть будь ласка,якщо поступили на бюджет в один вуз,а хочемо навчатися в іншому нам пропонують по контракту,є можливіть щоб навчатися за бюджетом в цьому іншому,?на даний час наш бал на бюджет проходить і місце звільнилося
Галина
Для Алла: ні. Вам надали бюджетне місце. Навіть якщо в тому другому університеті фіксована пропозиція, а не відкрита, у випадку відмови від бюджетного місця, Ви втрачаєте право на бюджетне місце в цьому році
Ганна
Для Алла: Наступного року можливе переведення з контракту на бюджет. Цього року студента перевести не зможуть, оскільки він відмовився від бюджетного місця.
Коментувати
Ілона
Скажіть будь ласка, якщо я закінчила бакалавр платне, чи можу я ще поступати на бакалавр на державне ?
Ганна
Для Ілона: Так, можете.
Коментувати
Євгенія
Скажіть, якщо на магістратурі я провчилась рік на бюджеті, а потім після академічної відпустки мені дозволяють поновитись лише на контракт, то чи маю я право знов вступити на бюджет в інший університет на магістратуру після завершення цього навчання?
Ганна
Для Євгенія: У разі повторного навчання на магістратурі на бюджеті потрібно буде відшкодувати вартість навчання за рік.
Коментувати
Ілля
Доброго ранку, якщо перший раз навчатись на бакалавраті за контрактом, то можливо потім знову здобувати бакалавра на бюджеті?
Ганна
Для Ілля: Доброго ранку. Так, можливо.
Коментувати
Vovasik
Підкажіть будь ласка чи можу я знову навчатись на бюджеті, якщо написав заяву про відрахування до початку навчального року?
Ганна
Для Vovasik: Так, можете.
Vovasik
вибачте що перепитую, але чи повинен я буду відшкодовувати кошти за навчання, якщо я написав заяву про.відрахування до початку навчального року, а університет затвердив її вже після початку(навч.року)?
Ганна
Для Vovasik: Якщо студент написав заяву про відрахування до початку навчального року й не відвідував заняття, він не має відшкодовувати вартість навчання (якого не було), незалежно від дати затвердження наказу про відрахування.
Коментувати
Anna Kononchuk
Доброго дня. Якщо спочатку навчаєшся на бюджеті в коледжі (денна форма, фаховий молодший бакалавр) чи можна буде далі навчатись в університеті на бакалавра теж на бюджеті. І якщо навчання в коледжі буде заочне безкоштовно чи так само можна буде навчатись на бакалавра в університеті на бюджеті?
Ганна
Для Anna Kononchuk: Добрий день. Так, оскільки це різні освітні рівні.
Коментувати
Віктор
Скажіть будь ласка, а якщо пройти на бюджет, але не подати документи взагалі, то можна в такому випадку ще раз на бюджет подавати на наступний рік без відшкодування? Можливо хтось будь ласка, поясність, бо тут пише відшкодування лише у випадку якщо студент подав документи до відповідного вузу на державне і почав там вчитися, а якщо не подавати документи, місце просто пропало, то чи потрібно відшкодовувати?
Ганна
Для Віктор: Відшкодовувати вартість навчання державі потрібно в разі повторного навчання на бюджеті. Тобто потрібно навчатися на бюджеті вдруге, щоб виникла необхідність відшкодовувати кошти. Якщо вступник не виконав вимоги до зарахування або виконав їх, але відрахувався до початку навчання, він не повинен буде відшкодовувати вартість навчання (якого не було) в разі початку навчання на бюджеті наступного року.
Віктор
Тобто в моєму випадку( я не виконав умови до зарахування на бюджет цього року )можна подавати заяву на іншу спеціальність наступний рік на бюджет без відшкодування коштів, так?
Ганна
Для Віктор: Так. (Але коли відшкодовують кошти, це роблять уже після зарахування на повторне навчання.)
Коментувати
Олександр
Доброго дня, чи може студент, який навчався на бакалавра, бюджет, вступивши на медицину, магістр, відповідно, навчатись теж на бюджеті?
Ганна
Для Олександр: Добрий день. Ні. Навчання на медичній спеціальності вважають навчанням для здобуття ступенів бакалавра й магістра одночасно (відповідно до п. 4 розділу ІІІ Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році).
Коментувати
Наталія
Добрий день, скажіть, будь ласка, чи можно підтвердити бюджетне місце в університеті, а потім відмовитись і вступити на контракт в інший університет?
Ганна
Для Наталія: Добрий день. Так, можна. Можна бути зарахованим на бюджет і вступати на контракт. Потім можна або обрати одне з місць навчання, або навчатися на обох місцях.
Коментувати
Ілона
Доброго дня. Чи буду я мати право навчатися безкоштовно на бакалавраті(денна) потім, якщо зараз вступила на контракт (заочна форма навчання).
Ганна
Для Ілона: Добрий день. Так, будете.
Коментувати
Анна Ді
Доброго дня, скажіть будь ласка , чи треба буде відшкодовувати за навчання в медичному коледжі(бюджет2016-2019)ступінь молодший бакалавр на основі ПЗСО, якщо вступила на бюджет на перший курс медичного університету на магістра також на основі ПЗСО?Університет і коледж співпрацюють
Анна Ді
Вибачте не молодший бакалавр, а молодший спеціаліст,
Галина
Для Анна Ді: ні. Не треба. Це різні освітні рівні
Анна Ді
Дякую)
Коментувати
Яна
Добрий день. У мене рекомендація на вступ на бюджет по другому пріорітету. Чи можу я вступити на контракт по першому пріорітету та претендувати що мене переведуть на бюджет ( є пільги шахтаря) .
Ганна
Для Яна: Добрий день. Цього року претендувати на переведення Ви не зможете через відмову від бюджетного місця. Вас можуть перевести пізніше, але немає гарантії, що переведуть, оскільки, по-перше, мають бути вакантні бюджетні місця, а по-друге, може бути забагато претендентів на переведення.
Коментувати